Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrik arızası mı baska birsey mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    indian21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar merhaba. 2 gun once motorumla seyir halindeyken motor birden gaz.yememeye basladi. Belli bir seviye gazi acdigimda ilerlemede bir.sikinti yokdu fakat gazi biraz daha acdigimda.sanki benzin bitiyormus gibi motor gaz yememmeye basladi. Kenara cekdigimde. Durur durmaz stop.etti tekrar calistirmak istedigimde ise mars.almadi motor vurdurup.calistirdim. bugun akuyu biraz.sarj ettim motor.tekte calisdi fakat. 5 6 km sonra tekrar gaz kesmeye. Basladi ve.motor yine mars almamaya ve gaz.kesmeye basladi. Sizce ne bilgilendirirseniz.cok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Ben pek anlamam ama motor marka model bilgisi gerekecektir anlayanlar için
    muhahha306 bunu beğendi.

tesisatogr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 Ace / Yuki YK-25 Triportör
    Yakıt ve hava hattını mutlaka kontrol et. Hava filtresi temizliği, buji kontrolü vb. Motorda devir stabilite sıkıntısı varsa aklıma bir tek o şey geliyor : Karbüratör.

Motor honda shadow 750 ace 98 model vites bostayken biraz gaz actim egzos patlamaya basladi ates falanda atti.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Akü şarjından sonra düzeliyorsa konjektörün arıza yapmış veya şarz dinamon bozulmuştur...

Motordan cıkan aku vlm ytx12 bs aynisi mi takayim yoksa piyasada daha cok.olan ytx14 luk olur mu acaba.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saniyorum havada bir sıkinti var. Hava filtresi ve krburatore bi bakin derim.

Karbiratorde nasil bir skinti olabilir pislik.falan olsa veya baska bir.skinti olsa motor her.devirde yapmazmi gaz. Kesmeyi

Motosikleti
    bmw k1200 s
    yakıtında su olabılır.katkı oktav yukseltıcı ilave ederek kontrol edebılırsın yada hava filtreni temizlemelisin.sorun yakıt yada hava küçük ihtimal buji olabilir.

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Cikle açık kalmıştır. Cikleyi kontrol edin.

Ciklede sorun yoksa Karbüratör'ü yapabiliyosanız kendiniz sökün bir bakın. Bu sorunun tek sebebi yakıt, hava karışımının stabil çalışmamasıdır.

Dediğim gibi cikle de havayı azalttığı ve bol yakıt gönderdiği için çalıştıktan kısa süre sonra yarım gaz açmak ile benzin bitmiş gibi tepki verdirir motora.

Sorun çözülürse eğer aklınız kalmasın, bir şey olmaz. Sadece fazla yakıt tüketti ve çok ısındı.

Arkadaslar sorunu cozduk konjektor(regulator) akuyu sarj etmedigi icin yapiyormus. 200 liraya cikma bi konjektor buldum sorun cozuldu. Yardimlariniz ve bilgileriniz icin herkese cok tesekkur ediyorum. Motorunuza ve caniniza zeval gelmesin...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Motosiklette en zor dış bobin ve karbüratör bozulur. Bu tarz olaylarda karbüratörü suçlamayın ve elektrik sistemine bakın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)