Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Würth HHS 2000 Sıvı Gres 500 Ml

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz

1 ay önce bunu keşfettim.
    Basınçlı su ile zinciri yıkayıp temizledikten sonra bunu sıktım. Uzun yola gittim geldim 2 hafta kullandım motoru.
    Geçen gün kontrol ettim zinciri halen üzerinde durmakta ses yok.
    Ben yinede tekrar temizleyip yine bundan kullandım.
    Gayet başarılı bir ürün. Fiyatı da güzel.

Würth HHS 2000 Sıvı Gres 500 Ml. 0893 106 Made in Germany

. Kod: 4045989463794
    . Çok yüksek basınçlara dayanıklı, kısmen sentetik yağ Yüksek basınca dayanıklı Mükemmel ses ve titreşim emici, sıradışı yırtılmaya dayanıklı şerit tabaka.
    . Nüfuz etme özelliği. Dar toleranslarda çok iyi yağlama özelliğine sahiptir. Bu sayede korozyona karşı güvenilir koruma sağlar.
    . Etkin tutunma. Dönen ve rotorlu birimlerde yağlama maddesi savrulmaz, akıp gitmez.
    . Çok iyi malzeme uyumu. O ve X - ringlere, aynı zamanda plastiğe karşı uyumludur. Boyalı alt zeminlere karşı nötr özellik gösterir.
    . Tazyikli ve tuzlu suya karşı olduğu gibi zayıf asit ve alkali bileşenlere dayanıklıdır
    . Silikon, reçine ve asit içermez. Uygulama ısı aralığı -35°Cile +180 °C arası
    . Kısa süre için +200 °C''ye kadar
    RamuthRa ve Murat Ustaoğlu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu markaya bir çok kez denk geldim servislerde. Açıkcası almaya korkmuştum o zaman deniyelim farklı markalara fahiş fiyatlar vermiyelim

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Würth ve Förch markalarini sanayiciler bilir. Her ikisi de Alman markasidir ve kalitelidir.
    Ürünü kullanmadim fakat fiyati iyiymis. Denemek lazim.
    antilop_skul bunu beğendi.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Evet bende serviste gördüm ama otomobil servisi.
    Sıvı gresi algel olum, abi sıvı sende mi ?
    Dedim nedir bu herkesin elinde ?
    Böyle böyle anlattı usta, aracın üzerine sık yıkama makinasıyla bile çıkaramazsın bu gresi çok iyi tutunur dedi.
    Zincir için olur mu acaba ? dedim.
    Sen getir motoru görürsün diyerek ilk uygulamayı o yaptı ve memnun kaldım.
    Sonrasında gidip bende aldım ve kullanmaya başladım gayet başarılı..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler bilgilendirme için, deniyeceğim.

Motosikleti
    Forza 250
    Bilgilendirme için teşekkürler. ben motul c4 kullanıyorum. Bunun fiyatı da 37-38 TL civarı.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk burayı yazayım daha sonra konuda açamayı düşünüyorum
    zincir temizleme ve yağlama biraz abartılıyor bu würth 25 tl gibi 1 lt gaz 5 tl toplam 30 tl
    benim st 125 in orjinal zinciri 90 tl
    ben böyle 2 kere bakım ürünü alıp parmaklarımı tehlikeye sokacağıma veya uğraşıp heryeri yağlayacağıma
    2 sene zinciri yağlamam bu zinciri atar yenisini takarım

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir temizleme ve yağlama biraz abartılıyor bu würth 25 tl gibi 1 lt gaz 5 tl toplam 30 tl
    ben böyle 2 kere bakım ürünü alıp parmaklarımı tehlikeye sokacağıma veya uğraşıp heryeri yağlayacağıma
    maliyet olarak hesap doğru, peki sen zinciri değiştirmeden kopar yada kitlerse, başka sıkıntılara yol açar yada en basitinden olmadık zamanda yolda bırakırsa?
    iki teker ruhunu taşır ...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olay sadece zincirde değil sanırım .Bundan etkilenecek olan bir de dişli grubu olmalı ?
    Ayrıca Motora nasıl bakarsan o da sana öyle bakar gibi düz mantık var.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    2 sene yağlanmayan zincir ne kadar ramdımanlı çalışır ne kadar güvenli olur
    Düşünürken biraz mantıklı olmak gerekir,ben zincirimi 200 kmde bir yağlamazsam sesten duramam motorda yolda akmaz
    Sizin bahsettiğiniz ise 2 sene

Bahsi geçen yağı alalı ise bir seneyi geçti,zincir için bence çok ince ama motorun genel olarak heryerinde kullanırım dahada 1 senede gideri var

Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maliyet olarak hesap doğru, peki sen zinciri değiştirmeden kopar yada kitlerse, başka sıkıntılara yol açar yada en basitinden olmadık zamanda yolda bırakırsa?
    ani kalkış yapmam merdivene kaldırama dayayıp gaz vermem önünü kaldırıp zincire ekstra yük binmesine sebep olacak haraketlerde bulunmam motorlarımı hep sıfır alıp emanet vermem bilirim ki zinciri sağlam ve yeni bana en az 4-5 sene gider 5000-7000 km en fazla sonra serviste atar yenisini takarım (iki motorum oldu ikinci el aldım onlarıda alırken daha zincir dişli akü yağ buji vb değiştirip öyle kullandım eski zamanlarda)

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınız doğru fakat yaklaşım yanlış yağsız zincir yakıt tüketimine bile etki eder bunun yerine yağdanlıkla motordan çıkan eski yağı kullanabilirsiniz parmaklarda emniyet te olur
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Temizleyip yağladıktan sonra ön dişliden
    Cızzzzzzzzzzzzzzzzzz...
    Diye ses geliyor ya ben onu seviyorum.. ♥♥♥

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yağlamak yerine yeni zincir alırım diyen abi; ya sen 100 km/h hızında yengeyle gidiyorken zincir kopup arka tekeri kitler ise ne olacak.?

O sprey bayağı faydalı, şirkette kullanıyoruz.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Ürün güzele benziyor ancak fiyatta bir handikap söz konusu. Würth ün sitesinde satış fiyatı 33,74 tl, hepsiburada da 22,90 tl + bedava kargo var. Böyle bir farklılık normal mi acaba? Markanın kendisi niçin daha pahalıya ürünü satışa koysun?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben daha önce kullanmıştım, yukarıda belirtildiği gibi zincir yağlamak için uygun ve güzel bir ürün. 2 tane sipariş verdim

Motosikleti
    Me Te Doquz
    500 ML Ayda 2 kere kullansan çok rahat 5-6 ay gider..

49 yaşındayım yaklaşık olarak 35 yıldan fazla motosiklet kullanıyorum daha zincirim kopmadı hep yeni taktım ama bazen arkadaşlarım yağladı ben değil cantımda kirleniyor

Motosikleti
    nc750x
    Kesinlikle katılıyorum. Kişisel görüşüme göre zincir gibi açıkta çalışan parçalar için genel olarak teknoloji ile geliştirilmiş HHS 2000 gibi ince gress yağları en etkin kullanımı sunuyor. Konu sadece ücretiyle ilgili değil. Sonuç açısından da ben HHS 2000 ürününü uygun buluyorum.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    HSS2000 daha 1998 yıllarında kullanmaya başladığım bir ürün. Kalitelidir ancak kusurları vardır ve motosiklet için uygun değildir.

Lastik("O"Ring-"X"Ring) ve kauçuk kısımlarda şişme yapar, plastik kısımlarda sertleşme ve kırıma neden olur.

Aşırı şekilde toz ve pislik toplar.

Sıvı halde iken çok akışkan, uygulandıktan kısa süre sonra çok yapışkandır. Uygulanan yere yapıştığında kolay kolay çıkmaz, su direnci yüksektir.

Sıvı gres olarak düşünürseniz hataya düşersiniz, daha çok deliciyağlayıcı sınıfına girer (WD-40' ın daha yapışkan ve yoğun hali gibi düşünün). Daha çok erişilmesi güç aralıkların gres benzeri orta vadeli yağlamaları için uygundur.

İstenmeyen bölgeye bulaşması halinde hemen temizlenmez ise temizliği biraz güçtür.

Kullanım alanı doğru ise bulunmaz nimettir, çok kaliteli bir üründür. Ancak motosiklet için birçok noktada uygun değildir.

* Kilitleri yağlarsanız kilit mekanizmasının çalışmasını engelleyebilir, anahtar işlev görmez

* Zinciri yağlarsanız basınç direnci çok yüksek olmadığından film tabakası hızlıca bozulacak ve sık yağlanması gerekecektir

* Zinciriniz "O"Ring gibi kauçuk veya lastik kısımlar barındırıyor ise bunların kısa sürede şişmesine ve bozulmasına neden olabilecektir

Elimdeki mevcut birçok yağ içerisinde asla motosikletimde kullanmadığım ve kullanmamak için özellikle dikkat ettiğim yağlardan biridir. Motosiklet için önermem ancak diğer birçok alanda güvenilir ve kaliteli bir üründür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürün güzele benziyor ancak fiyatta bir handikap söz konusu. Würth ün sitesinde satış fiyatı 33,74 tl, hepsiburada da 22,90 tl + bedava kargo var. Böyle bir farklılık normal mi acaba? Markanın kendisi niçin daha pahalıya ürünü satışa koysun?
    Adamın elinde kalan ürün, TL bazındaki eski fiyatından veriyor olabilir. Üreticinin sitesinde ve distribitörde ise katalog fiyatı ürünün geliş menşei olan para biriminden yani dolar veya euro kurundan hesaplanır. Sebebi büyük ihtimalle budur. Satıcıya nedenini sorup bunu da anlatırsanız kendisi gerekli fiyat düzenlemesini yapacaktır
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)