Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrikden Anlayan Arkadaşlar 3 Ayak Anahtar ile 4lü Flaşör yapımı Konusunda Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    AvcıBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial
    Merhaba Motosiklet.net ailesi.Şu videoda gördüğüm
    dörtlü uygulamasını kendi 100 cc motosikletime yapmak için gerekli malzemeleri almaya sanayiye gittim. Usta bana 3 ayak ledli anahtar verdi ve sinyallerin + kutubunu sağ ve sola bağla orta ayaktan şase al dedi. Bilgisi olan varsa lütfen yardım edin.
    Anahtarın Fotosu

Anahtarın fotoğrafı bu.Ustaya röle de alacağım dedim röleye gerek yok dedi iyice kafam karıştı.Lütfen bilgi verir misiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bir önceki motorumda 4'lü yok idi , bu forumdan gördüğüm bi konudan kopya edip kendim yaptım , ancak! 4'lü aktif olabilmesi için evvela sağ/sol açılmalı sonra 4'lu tuşuna basılmalı idi , pratik değilsede işe yarıyof idi.

Arama kısmından konulara bakınız.

Motosikleti
    Mondial
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki motorumda 4'lü yok idi , bu forumdan gördüğüm bi konudan kopya edip kendim yaptım , ancak! 4'lü aktif olabilmesi için evvela sağ/sol açılmalı sonra 4'lu tuşuna basılmalı idi , pratik değilsede işe yarıyof idi.

Arama kısmından konulara bakınız.
    baktım ama onda röle felan bağlanması gerekiyor.Açıkçası mekanik işlerini kendim yapıyorum rahatlıka ama gel gelelim bu elektirk işinde birazcık sakınıyorum bişey olacak diye.

Alıntı AvcıBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baktım ama onda röle felan bağlanması gerekiyor.Açıkçası mekanik işlerini kendim yapıyorum rahatlıka ama gel gelelim bu elektirk işinde birazcık sakınıyorum bişey olacak diye.
    Buyur , Olcay modumuzun konusu , hem roleli hem bahs ettiğim ilkel/basit version.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ygulamali.html

Motosikleti
    Mondial
    teşekkür ederim.

Motosikleti
    xv250
    röleye gerek yok anahtar bağlantı yapacaksın. ön sağ ve sol sinyallerin kablolarına ulaşaibliyor musun ? veya arka sağ ve sol ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

orta ayaktan şase al dememiştir emin misin ? öyle dediğine ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)