Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Würth HHS 2000 Sıvı Gres 500 Ml

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HSS2000 daha 1998 yıllarında kullanmaya başladığım bir ürün. Kalitelidir ancak kusurları vardır ve motosiklet için uygun değildir.

Lastik("O"Ring-"X"Ring) ve kauçuk kısımlarda şişme yapar, plastik kısımlarda sertleşme ve kırıma neden olur.

Aşırı şekilde toz ve pislik toplar.

Sıvı halde iken çok akışkan, uygulandıktan kısa süre sonra çok yapışkandır. Uygulanan yere yapıştığında kolay kolay çıkmaz, su direnci yüksektir.

Sıvı gres olarak düşünürseniz hataya düşersiniz, daha çok deliciyağlayıcı sınıfına girer (WD-40' ın daha yapışkan ve yoğun hali gibi düşünün). Daha çok erişilmesi güç aralıkların gres benzeri orta vadeli yağlamaları için uygundur.

İstenmeyen bölgeye bulaşması halinde hemen temizlenmez ise temizliği biraz güçtür.

Kullanım alanı doğru ise bulunmaz nimettir, çok kaliteli bir üründür. Ancak motosiklet için birçok noktada uygun değildir.

* Kilitleri yağlarsanız kilit mekanizmasının çalışmasını engelleyebilir, anahtar işlev görmez

* Zinciri yağlarsanız basınç direnci çok yüksek olmadığından film tabakası hızlıca bozulacak ve sık yağlanması gerekecektir

* Zinciriniz "O"Ring gibi kauçuk veya lastik kısımlar barındırıyor ise bunların kısa sürede şişmesine ve bozulmasına neden olabilecektir
    Ürünün orjinal sayfasında (bakınız) "O and X-ring compatible, as well with plastics. Neutral behaviour on painted substrates." yazıyor. Yani yanlış anlamadıysam "Plastik, kauçuk O ve X-ring uyumlu olduğu yazılmış."

Yalnız uygulandıktan sonra kıvamından ötürü toz toprak toplama ihtimali yüksek.

Temizlerken würth' ün clean ürünü tercih edilebilir.

Artıları

+ Zincire yapışıyor
    + Zincir üzerinde kaygan bir tabaka oluşturuyor,
    + Sudan, çamurdan ve yağmurdan etkilenmiyor
    + Uzun ömürlü,
    + Fiyatı uygun
    + Yüksek hız ve gerilime dayanıklı
    + X ve O ring uyumlu
    + Kauçuk ve boyalı yüzeylere zarar vermiyor.
    + -35 ile +180 derece sıcaklıklarda bozulmadan çalışabiliyor.

Eksileri

+ Zincire iyi yapıştığından temizlemesi zor, (Würth clean ile temizleniyor)
    + Yapışkanlığı ve kıvamı kullanıldığı yola göre toz, amur toplanmasına neden olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ürünün orjinal sayfasında (bakınız) "O and X-ring compatible, as well with plastics. Neutral behaviour on painted substrates." yazıyor. Yani yanlış anlamadıysam "Plastik, kauçuk O ve X-ring uyumlu olduğu yazılmış."

Yalnız uygulandıktan sonra kıvamından ötürü toz toprak toplama ihtimali yüksek.

Temizlerken würth' ün clean ürünü tercih edilebilir.

Artıları

+ Zincire yapışıyor
    + Zincir üzerinde kaygan bir tabaka oluşturuyor,
    + Sudan, çamurdan ve yağmurdan etkilenmiyor
    + Uzun ömürlü,
    + Fiyatı uygun
    + Yüksek hız ve gerilime dayanıklı
    + X ve O ring uyumlu
    + Kauçuk ve boyalı yüzeylere zarar vermiyor.
    + -35 ile +180 derece sıcaklıklarda bozulmadan çalışabiliyor.

Eksileri

+ Zincire iyi yapıştığından temizlemesi zor, (Würth clean ile temizleniyor)
    + Yapışkanlığı ve kıvamı kullanıldığı yola göre toz, amur toplanmasına neden olabilir.
    Sitede ne yazdığını hiç kontrol etmemiştim. Ancak kullandığım alanda bol bol "O"Ringi heba etmiş, lastik parçaları hamurlaştırıp bağlandığı yüzeyden çıkmasına neden olmuştur. O yüzden özellikle belirttim ki "O"Ring içeren zincirlerde ve lastik aksam bulunan kısımların yağlanmasında kullanmayın.

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Gres yağı toz toprak toplar, balçıklaşır ön dişli de daha büyük sıkıntı doğurur. Doğrusu 90 numara yağdır.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    3-4 aydır kullanıyorum, tozu toprağı topladığı nisbeten doğru ama kuru bir bezle dahi silinince zincir tertemiz oluyor. Tabi önemli olan baklaların arası ama gazyağıyla çok kolay temizleniyor zaten.
    En güzel özelliği de asla ve asla sıçrama yapmaması. Eskiden her hafta jant ve lastik yanağı temizlerdim, würth kullanmaya başladığımdan beri abartısız 1 damla dahi sıçramadı.
    Kısacası tavsiye edilir.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    WD-40 da sıvı gres??

Ben de oringsiz zincirlerimde 90 numara dişli yağı kullanıyorum. Herkese öneririm.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Bence doğru olan bu ben bunu kullanıyorum.

Gönenç bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    404 marka sıvı gres aldım,ben de onu deneyecektim ki ...yazılanları okuyunca vazgeçtim.pasa paşa zincir yağı alacağız...

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Alıntı Yayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    404 marka sıvı gres aldım,ben de onu deneyecektim ki ...yazılanları okuyunca vazgeçtim.pasa paşa zincir yağı alacağız...
    404 sıçrıyor epey sağa sola,ama önemli değilse ucuz ve etkili ürün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.x-tremetuning.com/images/...ir_yaglama.png
    Bu üründen memnun musunuz?Tam da bu akşam zincir yağı sipariş edecektim iyice kafam karıştı.Motorumun lastik çevresi beyaz yanak olduğu için temizlemek uzun ve uğraşlı oluyor.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.x-tremetuning.com/images/...ir_yaglama.png
    Sıçrama ve toz toplama sorunu yok bu ürünün. Zincir tertemiz kalıyor.
    Ama sanırım çok ince bir tabaka olarak tutunuyor zincire ve çok ses yapıyor. Sürekli zincir sesi geliyordu bunu kullanırken.
    Bir de kuru yağ olduğu için zincir kuru mu yağlı mı belli olmuyor.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağsız zincir muhabbetine değinmek istedim, kopar diyen arkadaşlara sorum. Yağsız zincir neden kopar, yağlı zincir neden kopmaz?

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Teşekkür ederim,tecrubenize inanarak kullanacağım.zincir yağ fiyatları uçmuş durumda çünkü.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağsız zincir muhabbetine değinmek istedim, kopar diyen arkadaşlara sorum. Yağsız zincir neden kopar, yağlı zincir neden kopmaz?
    Yağsız zincir: Hızlı paslanma, baklalar arasına sıkışan kum-metal parçacıklarının zımpara işlevi görmesi,artan sürtünmeyle oluşan yüksek ısı + parçalanma -> zincir kopması

Yağlı ve temiz zincir: Paslanmadığı ve aşındırıcı kum-metal parçacıkları içermediği için bütünlüğünü koruyan zincir.
    Gönenç bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)