Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

200 lük cg el marsi ile calismiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyle 200 luk cg var el marsindan calistirmak icin 200 luk kavrama aldim taktirdim.fakat 2 tane aku denedik marsa basinca sadece tik sesi geliyor ,sonrasinda duruyor.usta nin dedigi tesisati komple degiselim diyor tesisatta sahse var diyor.ama farlar calisiyor kontak ac kapa yapiyor korna caliyor ,bende yaptirmadim sizlere danismak istedim.akunun bi tanesi 12/9 digeri 12/6.5 amperli akulerdi. Benim aklima gelen ilk hareket dislisi agirmi geldi onceki 125 likti .yardimci olan fahri ustalara simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Tesisatta arıza vardır. Benim Cg 210cc komple orjinal 125'lik marş sistemi ve sadece 5 amper akü ile canavar gibi marş basıyo. Farlar açıkken bile.

Mengü kardes o zaman tesisati degistireyim komple.pislik tesisatta o zaman ,ama kafama takilan tesisati arizali olan in her yeri calisirmi korno,far,sinyal,fren lambasi, vs.bunu aklim almadi

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Marş rölesi şase almıyor

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş rölesi şase almıyor
    benimde şüphe ettiğim röle kısmıydı ama ustaya sorduğumda yok ondan değil deyip geçiştirdi. marş rölesini değişsek çözülür mü arıza

Motosikleti
    Alıntı samet6630 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde şüphe ettiğim röle kısmıydı ama ustaya sorduğumda yok ondan değil deyip geçiştirdi. marş rölesini değişsek çözülür mü arıza
    Marş müşürünü iptal et marş motorundan çıkan kablo artıdır onu akünün artısına dokundur marş yine yapmıyosa sorun marş rölesinde değildir.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    O kadar uğraşacağına marş rölesinin 2 vidasına anahtar değir ark yapsın röle sağlam mı değil mi anlaşılır.

Eğer ki sağlamsa o Ustaya benden selâm söyle

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesisatta arıza vardır. Benim Cg 210cc komple orjinal 125'lik marş sistemi ve sadece 5 amper akü ile canavar gibi marş basıyo. Farlar açıkken bile.
    Aklıma şuda geliyor,acaba kavrama 200 lük oldu icin marş çevirmeye gücü mü yetmiyor,eskisi 125 likti kavrama,onda calisiyordu ama onun sıkıntısı da hemen bitiyodu ilk hareket in ömrü

Motosikleti
    Alıntı samet6630 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma şuda geliyor,acaba kavrama 200 lük oldu icin marş çevirmeye gücü mü yetmiyor,eskisi 125 likti kavrama,onda calisiyordu ama onun sıkıntısı da hemen bitiyodu ilk hareket in ömrü
    Kavrama bi kere kitleyince marş motorunun bütün gücünü krank miline aktarmıyomu ? Neden marş kavraması marş motorunu zorlasın

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Dostum hiç alakası yok marş motoru sağlamsa, marş rölesi şase alıyorsa tık yapmaz

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    ben anlamadım kavramadan kastınız nedir,pek terimleri bilmem ama,dün bende 100lük cup motorda yaşadım o sorunu,tık yapıp çalışmıyordu , söktğm marş motorunu , içini filan açtım,sipsiyah olmuş kömür filanda iyice pislk dolmuş,siyah erleri fırçayla tertemiz yaptım,bilye olan yerlere gres sürdüm,ve kömülerin arkasını çevirip yerine taktım ,canavar gibi oldu marş motorundan şüphen varsa sök derim benim hiç bi bilgim olmadan şanzuman dagıttım :D marş motoru basit yani yaparsın

iyi akşamlar,bi kaç aydır foruma giremiyordum, sizlerden uzak olsun rahatsızdım.yeni giriyorum ,rahatsızlık geçtikten sonra motordaki elden çalışmama probleminin üzerine gittim sizlerinde söylediği gibi çıktı. sıkıntı mars rolesinden kaynaklanmış yenisini taktık, saat gibi çalışıyor. yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. iyi akşamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)