Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fren hidroligi Sızıntı

Motovento
    REKLAM ALANI
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Merhaba,
    Motorum pcx, dün fren hidroligini değiştirdim ancak, bugün hem nipple dan hemde rezervuar kapağının kenarından sizdigini fark ettim.
    Nipple i biraz sıkıca sızıntı azaldı ama kesilmedi.

Asıl sorum, rezervuar kapağının tersi düzü one bakması gereken tarafı vs varmıdır. Baktım ama bir fark göremedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotosunu çekermisin nerden akıyorsa. Daha iyi yardımcı olabiliriz
    weirdo1 bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Motorum pcx, dün fren hidroligini değiştirdim ancak, bugün hem nipple dan hemde rezervuar kapağının kenarından sizdigini fark ettim.
    Nipple i biraz sıkıca sızıntı azaldı ama kesilmedi.

Asıl sorum, rezervuar kapağının tersi düzü one bakması gereken tarafı vs varmıdır. Baktım ama bir fark göremedim.
    Kapaktan sızıyorsa contasını takmamışsınızdır. Nipple dediğiniz yeri bilmiyorum ama fren hortumuna bağlandığı nokta olabilir diye düşünerek, hortumun rezervuara girdiği noktada delik, yırtık vs olduğunu tahmin etmekteyim.
    weirdo1 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapaktan sızıyorsa contasını takmamışsınızdır. Nipple dediğiniz yeri bilmiyorum ama fren hortumuna bağlandığı nokta olabilir diye düşünerek, hortumun rezervuara girdiği noktada delik, yırtık vs olduğunu tahmin etmekteyim.
    Nipple dediği yer kaliper üzerindeki tahliye memesi. Eğer oradan sızıyorsa sızan yağ kadar sisteme hava girmiştir ve çok tehlikelidir. Fren tutmayabilir. Meme vidasını biraz daha sık, sızma kesildiyse hemen tüm yağ tahliye ederek havasız yeni dolum yap. Eğer kesilmediyse servise götür, önce sızıntının kesilmesi gerek.
    weirdo1 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    weirdo1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Aea nın videosunu izledim. nipple dediğim hortumu taktığımız, yağın çıktığı yer.

Yarın fotoğraf atıyorum. Sanırım vidaları tam sıkamadım contalar tam.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nipple'ın içindeki sıvı ilk sıkıştırma sonrasında kendini dışarı bırakır. Gördüğünüz şey o olabilir. Eğer öyleyse bir şey yapmanıza gerek yok. Eğer sürekli kaçırma yapıyorsa o zaman daha fazla sıkmak yerine nipple'ı değiştirin; uç kısmı deforme olmuş olabilir. Kaçırmasın diye normalden daha fazla sıkarsanız bu defa kaliperdeki yuvanın şekli bozulur. O parçayı 6-7Nm'den fazla sıkmamanız lazım. Yuvanın şekli bozulursa kaliperi değiştirmeniz gerekir.

Ana hazne kapağı etrafında kaçak olarak gördüğünüz şey de fazla konan yağın taşması olabilir. Öyleyse eğer o da normal bir şey.
    weirdo1 ve hakan_czy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Başta yağı fazla koyduğum için sızma yapmış. daha sonra yağın bir kısmını azalttım, sızıntı azaldı ama çok minik bir kaçak vardı haznede ve nipple'ın dip kısmında.
    Daha fazla uğraşıp herhangi bir vidayı yalama etmemek için direk Honda Esengül'e gittim bugün. Sağolsun Ali Esengül bizzat kendisi ilgilenip sorunu çözdü ve hiç bir ücret almadı. Buradan da tekrar teşekkür ediyorum kendisine.

Ayrıca cevap verip ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)