Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Devirlenmede sorun çekiş problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Discovery 150
    Merhaba Dostlar

Lifan discovery marka cg 150 motoruna sahip bir motosiklet sahibiyim. Aracımı 5. vites 120 km hızla bi yere yetişmem gerekirken aniden bir tekleme oldu ve aracım o andan itibaren gücünden yarı yarıya kaybetti ve devirlenirken kasılmalar oluyor sentesi düzgün ayarlanmamış bir motor gibi. Bir çok yöntemi denedim elektrik tesisatı, karbüratör , debriyaj silindir piston takımı, üstkapak,buji ve beyin olmak üzere bir sürü parça değiştirdim yinede sorunu ortadan kaldıramadım.Supap ayarlarını fabrikanın verdiği değerlerde ayarlıyorum nafile. Yakın çevremde olan bir arkadaşım eksantrik kamını ve piyanoları aşırı devirde ilerlerken yağlamanın yetersiz kalışıyla aşınabileceğini ve sente atlatabileceğini söyledi. Eksantrikte zincir yok helis dişli var biri krankta biri silindire bağlı. Bu dişlinin atlatabilmesi mümkünmü yada eksantrik kamının aşınmış olabilmesi motorun çalışma düzenini bozabilirmi acaba. Siz değerli arkadaşlara sormak istedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Sağlıcakla kalın kazasız belasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Cg motorunda sente atlamaz işlem yapmadan önce yazsaydın sargının ölmeye başladığını söylerdim. Belliki dolu dolu biniyorsun

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Benzin musluğun manuel açılıp kapanan cinsten mi?
    Foto koyamadım şuan, özelden gönderdim reklam olmasın diye link.
    O parçayı kullanıyosa motorun, arızalıysa aynısını yapar.

Motosikleti
    Discovery 150
    Benzin musluğu manuel açılan türden. mterayes26 kardeş sargı statör ise onuda manyetik kapturüde değiştirmiştim. Sonuçta bir değişiklik yok :( . Ama kesin olarak şunun farkındayım egzozdan gelen havanın basıncı azaldı. Eskisi gibi çalışmıyor motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)