Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda cbf 150 titreşim sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    osman86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    merhaba arkadaşlar motorum 2010 model 50000kmde cbf150 sorunum 70 veya 80 km gittikten sonra elimde ve ayaklarımda uyuşmalar karıncalanmalar oluyor bu titreşimin sebebi nedir acaba neden kaynaklanır bilen varmı lastikler michelin pilot street ön arka aynı hava basınçlarıda ön 29 arka 33

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Bunun sebebi yok. Bende de 2015 cbf 150 var aynı problemi bende yaşıyorum. Cbf titreşimsiz diyenler traktöre falan göre mi söylüyorlar bilmiyorum.

Bende de aynı lastiklerden var öne 26-28 arkaya 32-33 basıyorum. Ancak titreşimin lastiklerle ilgisi olduğunu sanmıyorum.
    osman86 bunu beğendi.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    uygun fiyatlı denenebilecek bir oneri olarak bujiyi değiştirin. silindirdeki duzensiz patlamalar aşırı titreşime neden oluyor eski motorumda basıma gelmisti.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    bende cbf 150 nin titreşimin hiç olmadığını sanırdım ta ki binene kadar bir tanıdığım gıcır gıcır cbf 150 almış daha 200 km de motora bindim rolantide titreşim yok ama motor ile 5000 deviri geçince hafiften titreşimin olduğunu hissediyorsun

Maneti sünger sararak titreşimi yok edebilirsin aynı şey ayaklığın şaseye bağlandığı yerede lastik pul sararsan titreşim sorunu ortadan kalkabilir
    osman86 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osman86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar motorum 2010 model 50000kmde cbf150 sorunum 70 veya 80 km gittikten sonra elimde ve ayaklarımda uyuşmalar karıncalanmalar oluyor bu titreşimin sebebi nedir acaba neden kaynaklanır bilen varmı lastikler michelin pilot street ön arka aynı hava basınçlarıda ön 29 arka 33
    kaç devirde kullanıyon?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Kanuni. racer 200
    Usta silindirde düzensiz patlama dediğin ne oluyo, motorun calisma prensiplerine ters

osman86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç devirde kullanıyon?
    2010 modelde devir saati olmadığı için bilmiyorum ama uzun yola cıkınca 80/90 ortalama hız bu hızla yaklaşık 80 km gidip mola verince uyusma hissedilir derecede olmuş oluyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uygun fiyatlı denenebilecek bir oneri olarak bujiyi değiştirin. silindirdeki duzensiz patlamalar aşırı titreşime neden oluyor eski motorumda basıma gelmisti.
    bulut kardeşim bu dediğin biraz mantıksız geldi bana çünkü üzerinde NGK buji var ve bu patlama dediğin bomba değilki titreşim yapsın

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ortalama 80-90 la giderken titreşim yapmaması lazım. tamam biraz titrer. sıfır titreşim yok ama el uyuşturacak akdar değil. hızlı gidersen devir yükseldiğinden uyuşturabilir ama 80 le biraz zor.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Hemen açıklama yapıyorum.
    **Gidonu çok sıkı tutuyor olabilir misin?
    1-lastiklerine baktır. Balans oluyordu sanırım.
    2-Ön bilye dağılmış olabilir.
    Aynı sorun bende vardı!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    cbf hocam ne tiremesi mükemmel müthiş enjeksiyon su goutma gibi saçma sapan özelliklerden arınmış dünyanın en iyi motorudur

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    80 km hızda titreşim falan yok. En fazla biraz vızıldama hissedersiniz o kadar. Benim tespitime göre yağ kalitesinin düşmesi ve yağın eskimesi titreşimi arttırıyor. Kullandığın yağdan olabilir yani...

öyle şey olmaz cbf ciler yıkar burayı birazdan.Tahminlerime göre motorun ilk sahibi değilsiniz.Titreşimden rahatsız olacak şekilde bir titreşim var ise o motor 6 yaşındadır fakat ilk 50.000 km'si değildir.O zamandan bu yana tahminimce en az 2 rektefe görmüştür.Özetle her ne kadar titreşimsiz olsa da3.-5. rektefesine gelen bi cbf bile titreşir. Takribi 200.000 km den fazla yol yapmıştır titreşir...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Tövde et konu kapansın birazdan taşlamaya gelirler
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)