Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kontağı açında elektrik gelmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    xmail16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik Kd 250 - Chopper
    Merhaba arkadaşlar

Motorda kontağı açıyorum elektrik gelmiyor, marş basmıyor göstergeler açılmıyor, korna, far vs hiç birşey açılmıyor. Motoru vurdurarak çalıştırabiliyorum sonra herşey normale dönüyor. Başta akü bitmiş deyip tam şarj ettim ki 1 senelik akü. Sonra sigortayı kontrol ettim ordada bir problem yok. Birde şöyle bir durum var. Motor çalışır vaziyette 50 60 gidiyorsun diyelim, farlar açıkken korna çalmıyor çünkü elektrik yetersizliğinden, farı kapatınca korna o zaman çalıyor. Akü göstergesine çalışır vaziyette bakınca full görünüyor. Bana bütün bu sorunlar akünün ömrü bitmiş dedirtti ama şimdi emin olmak istiyorum boş yere aküye para vermeyeyim. Sizce durum nedir başına gelen var mı ?

Motor Çelik Crown 250cc chopper

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şarj dinamosu bozulmuş olabilir.

Motoru vurdur, Çalışır vaziyette iken + kutubu sök akü başında. Motor stop ederse veya dediğin gibi far korna düzgün çalışmıyorsa şarjda sıkıntı var.

Motosikleti
    Çelik Kd 250 - Chopper
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şarj dinamosu bozulmuş olabilir.

Motoru vurdur, Çalışır vaziyette iken + kutubu sök akü başında. Motor stop ederse veya dediğin gibi far korna düzgün çalışmıyorsa şarjda sıkıntı var.
    teşekkürler ama şarj dinamosu bozuk olsa aküyu doldurduğum halde başlangıçta motor ateşleme yapması göstergeleri açmazı gerekmez mi ? akü bittiğinde dediğiniz gibi olabilir ama şuan akü full dolu tabi eğer ömrü bitmedi ise.

Konjektor mu bozuldu acaba birde aku kablosunu iyi kontrol edin ucu cikmis olabilir siz onu izolasyonun altinda kaldigi icin goremeyebilirsiniz.Kolay gelsin

Motosikleti
    Çelik Kd 250 - Chopper
    Problemi çözüm arkadaşlar sorun dediğim gibi aküymüş. Yardımcı olmaya çalışanlara teşekküler.

Motosikleti
    suzuki inazuma 250f
    aynısı bende de olmuştu benze bi konu açmıştım. akü ölü çıktı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)