Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 100 lük motor açma , sübap ayarı ?? yardım acil.

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    öncelikle selamun aleyküm ,abilerim kardeşlerim. bir kaç sorunum var ve forumda,internette v.b yerlerde çözüm bulamadım. benim 100 lük bir cup motorum var , 1. viteste çatur çutur edip zar zor yürüyüp duruyordu araştırdığım kadarıyla 1. vites dişlisinin kırık olabileceğini düşündüm. tamirciler fazla işçilik parası istediler ve bende kendim sökmeye karar verdim gerekli orijinal parçaları contaları v.b ekipmanları edindim.ve işin başına geçtim.motoru zor zahmet indirip açtım dişliler orjinalinden farksız görünüyordu . yinede değiştirdim. herşeyi topyalıp yerine koydum motora bindirdim. ama şuan motor çalışmıyor,sübap ayarlarının yapılması gerektiğini öğrendim.fakat ben egzantirik zincirini, dişlisini t yazan yerle egzantirikteki noktaya ayarladım birbirine tam karsı karsıya dogrumudur ? . sonra üst sibop kapağını (17anahtar ile ) söktüm ,altıda aynı şekilde .üst çok sert ti altıda çok gevşek ikisinide çok az bir boşlukla sıktım 2-3 saat uğraştım ama motor çalışmadı bazen tam çalışır gibi olup çalışmıyor. sentesiz ayarlama şansım yokmudur ? yağ kaçağı sebebiyle silindiri tekrar söküp conta değiştirdiğimde pistona sübabın vurduğunu farkettim .ve birde rolenti ayarı, onuda bilgiğini savunan bi abim bozdu, bu ayarlardan başka yapılması gereken varmıdır .? yardım ederseniz sevinirim çok sağolun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Motorcuya gitti bugun motor, egzantirik dislisi yanlis takilmis, ama suan debriyaj cok kotu vites gecisleri kavrama felaket,ama 1.vites duzelmis artik canavar gibi kalkiyor debriyaj ayar vidasindan yapamadim vida sıkılmıyor ?

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    debriyaj balatasını değiştirdim sorun çözüldü maşallah tık tık sayıyor yardımlarınız için çok teşekkürler !

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    3 gündür girmiyorum yoksa motorcuya gitmezdi hayırlısı olsun

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    yinede teşekkürler,ilgilendiğiniz için

Seinfeld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mcx Roadracer
    Geçmiş olsun, bir dahaki sefere söktüğün her aşamada fotoğraf çekersen işin çok daha kolay olur

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Aslında düşündüm,hem kendim motoru toplamam için hem diğer arkadaşlara yardımcı olmak için ama eller yağ içindeyken yeni telefonları ellemek istemedim , bidahakine bi arkadaş yardımıyla cekip kendine guvenen arkadaslarin faydalanmasi icin atarim , teşekkürler 😊

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)