Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hız 95 km/h olunca motor tırtlıyor :) ses çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    hız 95 km/h olunca motordan tırt sesi geliyor, gaz telinde bir ayarsızlık olabilir mi? ya da km saatinin oralardan ses geliyor, saatin arkasında ibrenin hareketini etkileyen bir durum olabilir mi? üst km sayacı 1/3 az ölçüyor, alttaki anlık olan doğru ölçüyor ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yanlış yer yanlış mesaj yazmışım pardon^^.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    canın sağolsun, yine bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Hanzo nasıl iyi mi? Sağlığı iyidir umarım bizimki tırtladı yine
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canın sağolsun, yine bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Hanzo nasıl iyi mi? Sağlığı iyidir umarım bizimki tırtladı yine

Janavar gibi, gereksiz yere revizyondan geçirdim , şuan rodajda henüz 1500 km de, teknik olarak 2000 km sonra tamamı ile yol/arazi fatihi olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Tırt sesi sanki otomatik gergi boşalması gibi değerlendiriyom abi, bir kontrol ediver şayet egzantrikli ve otomatik gergili ise makinan, yüksek devirde gerilen/genleşen egzantrik zincirine gerginin aşınan dişleri yeteri cevabı veremiyor gibime geliyor....
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    nasıl bir masraf açabilir, hangi parçalar sorunlu olabilir?

Şayet otomatik gergi ise!!! ( bir defa başıma geldi mauel gergi imal ettik arkadaş ile, erkenden daha 100 metre gitmeden cırrladı, stop edip, çalıştırmadan iterek geri hemen dükkanına çekip yenisini geri taktık , ) otomatik egzantrik gergisi olsun olsun max 20-40 arası takması zaten basitt stop etmiş iken bloğun dışında duruyor, cıvataar söküp yenisini takıyor, olsun olsun İstanbul cumhuriyetinde el emeği 10-20 tl..

Tabii varsayım bunlar.

Ve sebeb egzantrik otomatik gergisi ise, tahminen o süratlere çıkmak için devir çeviriyor makina, bir anda boşalırsa, sübablara elveda en hafifinden külbütör ne vasa artık çatal bıçak takımı çeyiz düzdürür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Rks cruiser 250 abi senin motor V imiş, bana sorarsan servise görün...
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    nasıl bir masraf açabilir, hangi parçalar sorunlu olabilir?
    Benim de başıma gelmişti ama sorun ön kafadanmış, kılcal bi çatlak varmış, vibrasyondan dolayı çatlak büyüyo, ses yapıyomuş, kontrol et. En azından bu ihtimali elemiş olursun gibi.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de başıma gelmişti ama sorun ön kafadanmış, kılcal bi çatlak varmış, vibrasyondan dolayı çatlak büyüyo, ses yapıyomuş, kontrol et. En azından bu ihtimali elemiş olursun gibi.
    kafadan kastınız tam olarak nedir
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    MT-25
    kafadan kastınız tam olarak nedir
    ön kafa işte, kafa grenajı.Yanlış birşey mi dedim, Dediniz ya km saatinin ordan ses geliyor diye. Ben de km saatinin ordan ses geliyor sanmıştım meğer bahsettiğim yerdenmiş.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Abi baktırdınmı motora, sebebi merak ettim doğrusu?
    oluroyle bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)