Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

lastik havasının kendiliğinden şişmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial x treme max
    arkadaşlar forumu aradım böyle bir sorun bulamadım eğer daha önce açıldıysa kusura bakmayın benim x-treme max'ın lastik havaları kendiliğinden şişiyor. Geçen motora bindim hava yağmurlu anladım bir gariplik var çok yavaş gitmeye başladım 20-30km 50 ile falan gitsem düşeceğim kesin. lastiğin hava basıncına bir değdirdim ekranda 90-100 birşey yazdı yalan olmasın tam hatırlamıyorum bu ön lastikti neyse dedim garip bir olay ama olmuş bir şekilde. bugün yine arka saçma sapan kaymaya başladı yolda geziyorum bir kontrol ediyim dedim bir virajdada çok ciddi bir toparlama durumum oldu baktım bu seferde arka kendiliğinden 50 psu olmuş. böyle bir şeyin açıklaması varmı? yoksa biri gizlice hava basıp beni öldürmek mi istiyor. bu arada lastikler mitas enduro lastiği içinde şambriyel var tel jant olduğu için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Böyle bir şeyin açıklamasını ancak Ajan Mulder yapar ama o da foruma üye değil.

Şimdi ısı değişiklikleri, genleşme falan diye dalan olacaktır konuya ama anladığım kadarıyla senin bahsettiğin normalden fazla bir değişiklik.
    Enteresan..

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Kedidir o kedi

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Soğuk sıcak farklılıklarından 3-4 birim değilme görmek normal ekranda, bu yüzden hep soğukken bakmalı lastik havasına.

Ama senin dediğin çok tuhaf.

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    motorunu gözlemle bakalım birisi canına kast ediyor olabilir... hiç bir gaz genleşmesi bu şekilde bir artışa sebep olmaz. Bir de farklı istasyonlarda havayı kontrol et, bozuk cihaz çok maalesef...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pompa bozuktur muhtemelen, başka bir benzinlikte kontrol edin

Motosikleti
    mondial x treme max
    arkadaşlar pompanın bozuk olmadığına eminim çünkü öyle saçma gidiyor ki motor kayıyor yolu tutmuyor düşmediğime dua ediyorum. Lastiği canıma kast eden biri indirebilir ama elinde pompayla kim dolaşacak ayrıca düşmanım yok bir iki tane kaldırıma park ettiğim için kıl olan insan var ama pompayla gelip lastiğimi şişirse bizim iş yerindende biri görür herhalde. Banada çok ilginç geliyor.

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Ya bu nedir Allah aşkına...

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Farklı basınç ölçü birimleri kullanmış olabilir misin?
    polemos bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu biraz saçma geldi bana tamam soğuk sıcak farkı biraz oluyorda okadar farkedemez

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    ben inanmıyorum 100psi pardon hangi lastiğe o kadar hava basabilirsin. 50 psi hangi lastiğe vurabilirsin. hiçbiri dayanmaz o nedenle sallama şakirrr.
    planet58 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Foruma üyeliklerde IQ testi istiyoruz
    planet58, polemos, bassturbin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

kendiliğinden iniyor diyeni çok duymuştum da çıkıyor diyeni ilk defa görüyorum...

yahu eğlenmek için girer oldum bu foruma

Motosikleti
    mondial x treme max
    arkadaşlar ben hava makinesinde gördüğüm değerleri söylüyorum bende çok şaşırdım size burada insan gibi soru sordum.
    burada sallasam sizi trollesem ne kazanacağım ben neredeyse bir senedir üyeyim buraya ilk defa konu açıyorum.
    Batuhan k. iq testi istiyormuş foruma üyeliklerde adminler bir el atsın artık bu kadar kolay gerizekalılar üye olmasın. bizde bu sorunla karşılaştığımız buraya yazıp yardım istediğimiz için gerizekalı oluyoruz. Senden ricam git istediğin konuya gir buraya girme cevap yazma samimiyetime güvenmiyorsan herşey herkese mantıklı gelmek zorunda değil bakarsın ne saçma konu der geçersin niye yazıyorsun niye hakarete varan birşey yazıyorsun. Şimdi ben sana hakaret etsem polemiğe girsem ne kazanacaksın.

Zaten normal bir sorun olsa gider tamircide yaptırırım bu kadar değişik bir durum olunca hiç başına gelen biri oldu mu dedim. bir daha olursa söz çekip fotografını da buraya ekleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunu gözlemle bakalım birisi canına kast ediyor olabilir... hiç bir gaz genleşmesi bu şekilde bir artışa sebep olmaz. Bir de farklı istasyonlarda havayı kontrol et, bozuk cihaz çok maalesef...
    benim içinde en büyük ihtimal birinin hava basıyor olması belki pompa bozuktur ama motorda bir gariplik olduğu kullanırken belli oluyor 100 psu değildir de 50-60 tır. Çünkü iki kere oldu ikisinde de yolda geziyordum yol tutuş inanılmaz düşmüştü bir gariplik olduğu kesindi. cevabınız için teşekkürler.
    ugurcan88 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    makine bozuktur. veya psi değeri değil de farkli bir birim değer çıkmıştır makinede. o yüzden öyle kafan karışmıştır.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hcam al 20-30tl'ye 12V'la çalışan bir pompa üzerinde basınç göstergesi de var, evinde kendi havanı kendin bas. İstasyonlardaki bozuk cihazlara güvenme.

Acil çözüm içinse Shell istasyonlarında eli yüzü düzgün dijital pompalar var. Ayarladığın değerlen fazla ise havayı otomatik olarak indiriyor, düşükse otomatik olarak hava basıyor işlem bitince de uyarıyor.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı webingo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben inanmıyorum 100psi pardon hangi lastiğe o kadar hava basabilirsin. 50 psi hangi lastiğe vurabilirsin. hiçbiri dayanmaz o nedenle sallama şakirrr.
    Ben MTB bisikletimin lastiğine 50 Bar basıyorum. Dene bakalım oluyor mu olmuyor mu? Fakat bu arkadaşın karşılaştığı durum gerçekten ilginç ve benim de bir fikrim yok..

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    50 Bar mı çok şakacısınız

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 Bar mı çok şakacısınız
    Özellikle hız/yarış bisikletlerine özel pompa ile yüksek bar hava basıncı basılmakta. 50 bar onlar için normal.

http://www.bisikletdernegi.com/?_Arg...fo,91,OdesisMc

Linki açıp bakarsan görürsün dostum

''• Yarış bisikletinde lâstik kesiti 20 mm’ye kadar düşürülür. Buna karşılık, jantın zarar görmemesi için lâstik basıncı 120 psi’ye kadar arttırılır.''
    aquarist4 bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)