Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA CBR 125CC soğul havada istop etme

Motovento
    REKLAM ALANI
    trkrbgrkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar.2 gün önce uzun bir araştırmadan sonra ilk motorumu satın aldım.Yanımda usta ile gittim ve motoru incelettim bir problem görmedi.En son dün akşam saat 6 civarında otoparka park ettim aradan yaklaşık olarak 20 saat geçti ve bugün motora bindiğimde marşa bastığımda çalıştıktan kısa bir süre sonra istop etti.Bir kaç kez denedim hepsinde istop etti.Ustamı arayıp sorduğumda hava soğuk olduğundan dolayı olmuş olabileceğini söyledi.Marşa basarken aynı anda ufakta gaz vererek motoru yaklaşık 1-2 dakika ısıttım daha sonra problem geçti.Sizce bu normalmidir yani soğuk havalarda bu problem yaşanır mı? bana biraz garip geldi.Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr kaç model?

2011 model

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    gayet normal arkadaşım
    eğer biraz daha can gelsin diyorsan hava filtresini varsa benzin filtresi ve bujiyi değiştir

Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet normal arkadaşım
    eğer biraz daha can gelsin diyorsan hava filtresini varsa benzin filtresi ve bujiyi değiştir
    Anladım.Çok teşekkür ederim

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet normal arkadaşım
    Aslında enjeksiyonlu bir motosiklette çok normal değil. Ben en soğuk zamanlarda dahi cbr ın stop ettiğine 1 kez şahit oldum. Onun dışında07dfb nin de yazdığı gibi hava filtresi ve bujiye bakmak gerekebilir. Hava filtresi değiştirilip buji temizlenirse eğer problem bunlardaysa yakıt düşer, çekiş artar

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normaldir hocam. Hava filte kutusu pis ise, hava filtresi hepten tıkalı ise enjeksiyon beyni ne kadar gaz verirse versin motor gaza boğulur ve stop eder.

Biliyorusn bizde ustalar, servisler harika bakım yapıyorlar.

Bence de buji, hava filtesi, benzin filtesi değişmeli, hava filtre kutusu ve hortumu komple temizlenmeli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)