Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sübap ayarı için alternatif sentil çakısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    herkese merhaba. ilk defa sübap ayarı yapacağım önümüzdeki günlerde. ancak sentil çakım yok. almak için de il merkezine gitmem lazım, ilçede motosiklet tamircisi yok. merkezde de bulacağım meçhul da neyse. kısaca bu işi yapanlar belki bilirler diye soruyorum, sübap ayarı için 0.05-0.08mm aralığında kullanılabilecek başka bir materyal var mıdır? aklıma yaprak jiletler geldi mesela ama et kalınlığını bulamadım. ölçebileceğim kumpas da yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Şehire gitmeden önce,bulunduğun ilçedeki sanayide,yedek parça aksesuar satılan dükkanları gezmeni tavsiye ederim yada hırdavatçıları
    13 Tl den başlayan fiyatlar,kalite artıkça fiyatlarda artacağını umuyorum

Motosikleti
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehire gitmeden önce,bulunduğun ilçedeki sanayide,yedek parça aksesuar satılan dükkanları gezmeni tavsiye ederim yada hırdavatçıları
    13 Tl den başlayan fiyatlar,kalite artıkça fiyatlarda artacağını umuyorum
    öneri için teşekkür ederim hocam. peki soru için bi fikriniz var mı?

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    www.wurth.com.tr › katalog › pdf
    Örnek

http://motokacar.com/sentil-31
    Ben buradan aldım. 00.5 0.06 0.07 0.08 0.09 0.10...yazmadığım bayağı bi numara var ,işini fazlasıyla görür.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Yanlış bir şekilde yardım arıyorsun bence..

Şayet dijital kumpası olan birileri senin için;
    1 jilet, 3 jilet, maket bıçağı, kredi kartı vs. gibi 3-5 standart nesnenin kalınlığını ölçerek buraya yazabilirse hiç yorulmadan işini görebilirsin.
    bassturbin ve kordinaryus bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ölçtüm, maket bıçağı kesici uç kalınlığı 0.54 mm, banka kartı (kredi kartı kullanmıyorum) 0.84 mm

Siz eminmisiniz 0.05 veya 0.08 boşluğa ihtiyaç var (?) çok düşük değer bunlar ayrıca A4 kağıdada 0.09 mm geliyor.

Bence internetten sipariş verin 15-30 tl lik şeydir sentil çakısı.
    kordinaryus bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öneri için teşekkür ederim hocam. peki soru için bi fikriniz var mı?
    jietti sigara kağıdı,sağısan soluna birşey kaçıracan,10 tl kar adecem derken,süpapları eline alacan,fazla uğraşma derim
    YAMAHA

Motosikleti
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçtüm, maket bıçağı kesici uç kalınlığı 0.54 mm, banka kartı (kredi kartı kullanmıyorum) 0.84 mm

Siz eminmisiniz 0.05 veya 0.08 boşluğa ihtiyaç var (?) çok düşük değer bunlar ayrıca A4 kağıdada 0.09 mm geliyor.

Bence internetten sipariş verin 15-30 tl lik şeydir sentil çakısı.
    katalogda 'giriş 0.05mm, çıkış 0.05mm' yazmışlar. bana da çok az geldi ama ilk defa yapacağım için bilemiyorum da. acaba katalogda yanlış basılmış olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jietti sigara kağıdı,sağısan soluna birşey kaçıracan,10 tl kar adecem derken,süpapları eline alacan,fazla uğraşma derim
    kar etmek değil aslında amaç. satılan yer olsa gidip alıcam. internetten de güvenilir site bulmasıydı, kargosuydu, evde bulunmasıydı, şubeden gidip almasıydı vs. vs. hemen elimde olsun diye düşünmüştüm. bir de bi daha uzun süre boyuca hiç lazım olmayacak. ama bu gidişle paşa paşa alacağım gibi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Katalogda öyle yazıyorsa öyledir o zaman, sizin sübaplardan sesmi geliyor?

Motosikleti
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalogda öyle yazıyorsa öyledir o zaman, sizin sübaplardan sesmi geliyor?
    hayır aldığımdan beri sübap sıkılığı belirtileri var. ikinci el aldım motoru. yakıt biraz fazla, soğukken çok temiz çalışıyor ama ısınınca tekliyor stop ediyor, buji çabuk kararıyor vs. hava ayarını yaptım düzelmedi, sübaplara bakıcam bi de.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Subap ayarında sentil çakısından daha önemli hususlar var. Burada bi arkadaş Mondial Drift'in subap ayarını yapmaya çalışıp becerememişti, motoru çalıştırmadan ustaya götürmek zorunda kalmıştı. Size de öyle olmasın.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarında sentil çakısından daha önemli hususlar var. Burada bi arkadaş Mondial Drift'in subap ayarını yapmaya çalışıp becerememişti, motoru çalıştırmadan ustaya götürmek zorunda kalmıştı. Size de öyle olmasın.
    valla bana aynen öyle olacak gibi geliyor ama el mahkum. düşmezsek kalkmayı öğrenemeyiz. artık yazarım foruma sizlerden yardım isterim sıkıntı olursa. ustaya götürmek için değil tabi, götürmemek için

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    al çakını abartma o kadar çakı makı derken bir bakacaksın alet toplamışsın al sat al sat sonra :D
    adam 20 tl lik çakı için kredi kartımı yoksa jiletmi dedi yav

internetten al kapına 3 güne gelir 3 gün sonra açmazsan seni arar merkezden alırsın ilçedeki

ACELE İŞE ŞEYTAN KARIŞIR

hem mm kumpasla örçmek imkansız elektronikleride tur üzerinden hesaplıyor oda hikaye sen hadi yine istiyorsan ev aletleriyle al git sanayiye küçük parça yapan adamlar mikrometre vardır örç de adam bir tip tip baksın sonra örçsün sana
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Adamın alma durumu yok belki kart martta kullanmıyor benim gibi yakın yerdede yokmuş işte, gayet güzel düzgünce sormuş pratik birşeyle ölçülürmü diye bizde elimizden geleni yaptık.

kerem999 siz artık bi sentil çakısı hediye gönderirsiniz arkadaşa alem iyilik yapan motorcu görsün, madem öyle, bırakmayın adamı motor düşmanı tamircilere

Motosikleti
    yok yav üniversitede makine mühendisliği bölümüne gidicem, hem belki kompresyon ölçme aleti falan da vardır uğraşırım işte bol bol.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yav üniversitede makine mühendisliği bölümüne gidicem, hem belki kompresyon ölçme aleti falan da vardır uğraşırım işte bol bol.
    makine 2 yıllık larda bulursun mühendisler teorik alırlar eğitimi torna çalıştırmayı bile bilmezler sen teknik bilimler e git hangi üni ise sana yardımcı olurlar
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alüminyum bantıda ölçtüm 0.06 geliyor ama kumpasla kıstırdıkça malesef eziliyor, normali 0.06 mm geliyor, buda bir alternatif olabilir, ama ölçerken araya sokarken yamulacak ezilecek illaki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)