Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4000 Km de bir bakım... Harley-Davidson

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HD iron XL883N
    Selamlar,Harley-Davidson iron 883 2014 model bir motorum var ben bu canavarı 10.000 km de ikinci el olarak aldım, süreklide sürerim 12.000 bakımınada götürdüm bunun üstünden 1 ay geçti ve suan 14.500 e yaklaştı ve harley bosphorus (maslak) bana her 4000 de bir gel dedi ayrıca tt custom lada görüştüğümde bana 4000 km de bir bakım dedi şimdi ben gencim ve biraz bilgisizim yani aklıma su soru geliyor benim böyle oldugumu anladıkları için para kokusu aldılarda mı beni her 4000 de bir istiyorlar :D ya da cidden önerilen en sağlıklısı bumu ? çevremdekiler bunun cok kısa bir süre olduğunu belirtiyorlar. ama ben de motoruna iyi bakan daha doğrusu bakmak istiyen değer veren birisi olduğum için bu arafta kaldım ve size sormak istedim.

yardımınız için teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB650F
    Hiç bir motor şu km de bakıma girecek diye bir şey yoktur motorcu adam motorunun bakımını kendi yapar (en azından öğrenmeye çalışın.) hiç kullanmasanız bile motor yağı durduğu yerde eskime yapabilir veya çok devirli kullanırsınız motor 2.000 km de bakım ister veya çok sakin kullanırsınız motor 6.000 km de yağ değişimi isteye bilir.
    Bu durum motosikletinizin tüm mekanik parçaları için geçerlidir
    agalar bunu beğendi.

Motosikleti
    HD iron XL883N
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir motor şu km de bakıma girecek diye bir şey yoktur motorcu adam motorunun bakımını kendi yapar (en azından öğrenmeye çalışın.) hiç kullanmasanız bile motor yağı durduğu yerde eskime yapabilir veya çok devirli kullanırsınız motor 2.000 km de bakım ister veya çok sakin kullanırsınız motor 6.000 km de yağ değişimi isteye bilir.
    Bu durum motosikletinizin tüm mekanik parçaları için geçerlidir
    motosiklet arabadan daha cok bakım ister dediklerinde anlamalıydım... yapıcak şey ustaları daha dikkatli izlemek olucak sanırım, işte yok buji değişir sanzıman yagı değişir o bu şu olur su bakımda filan diye anlatılınca periyodik olarak anlatılınca yani ben de dedim belirli zamanı var herhalde ama haklısınız insan gibi kullanan da var canavar gibi kullananda

Motosikleti
    Honda Forza 250
    agalar ve ofsaytosman bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o harley içimizden birinin olsa 1.000 km de bi yapardı değerini bil her 4 binde servise git biranı iç.. orda da çay muhabbeti yoktur herhalde
    Furkan Tarık ve kerem can bunu beğendiler.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o harley içimizden birinin olsa 1.000 km de bi yapardı değerini bil her 4 binde servise git biranı iç.. orda da çay muhabbeti yoktur herhalde
    hahaha

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanım kılavuzunda bakım aralıkları yazar, araştırırsanız kullandığınız motosiklet hakkında az çok bilgi sahibi olabilirseniz. Periyodik bakım 4 bin de bir ise gidilmeli. Harley servisleri güzel para alır bakımdan, eğer iyi bir servis ise bir çok kontrol de beraberinde yapılır. Yapılmayabilir de.
    para vermek istemiyorum kardeşim garantisi de yok bu motorun derseniz kitapçığa göre bakımlarını kendiniz veya başka bir yere yaptıabilirsiniz. Basit olanları elbette...

Test sürüşünü yaptım o modelin. Algımızdaki harley ile gerçektekinin alakası yok diyebilirim. En azından malzeme kalitesi dışında
    O nasıl bir titreşimdir, o ne zayıf gidiştir.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SametSenel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada yazdığına göre 8000 km de bir bakım.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    HD iron XL883N
    Alıntı SametSenel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla evet burada 8000 de bir diyor faydalı oldu teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Ahaha yok ikiside var bira istersen bira çay istersen çay, tabiki çayyy :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanım kılavuzunda bakım aralıkları yazar, araştırırsanız kullandığınız motosiklet hakkında az çok bilgi sahibi olabilirseniz. Periyodik bakım 4 bin de bir ise gidilmeli. Harley servisleri güzel para alır bakımdan, eğer iyi bir servis ise bir çok kontrol de beraberinde yapılır. Yapılmayabilir de.
    para vermek istemiyorum kardeşim garantisi de yok bu motorun derseniz kitapçığa göre bakımlarını kendiniz veya başka bir yere yaptıabilirsiniz. Basit olanları elbette...

Test sürüşünü yaptım o modelin. Algımızdaki harley ile gerçektekinin alakası yok diyebilirim. En azından malzeme kalitesi dışında
    O nasıl bir titreşimdir, o ne zayıf gidiştir.
    Evet haklisin cidden kendi servislerin de yaptırmayı pek istemiyorum araya araya iyi bir anlayan usta bulursam öyle daha iyi olur ben de daha iyi sahip çıkarsam motorumun teknik bilgisine o zaman bakımları nolursa olsun daha sağlıklı olur. Motosikletin titreşimine birşey diyemeyeceğim :D ama ben gidişini begeniyorum acceleration da başarılı geliyor bana, tabi motordan ne beklediğine ve kişiden kişiye farklıdır

lordbarbaros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster FortyEight 2012
    Motovlog kanalımda Harley yağ değişiminin nasıl yapıldığını anlattım. Dilerseniz takip edebilirsiniz. https://youtu.be/Xw2EfihIgBA
    Barbaros- Ankara 1981
    2015-Halen: Harley Davidson Sportster FortyEight XL1200 X
    2012-2013 : Honda CBR 250R

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yaw halley almış kardeşimiz bakima verecegi parayi düşünüyor
    Sat onu sen sat cbf 150 al

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Harley değilir o delikanlı, halley dir o çayla güzel gider.

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Aradan zaman geçmiş biraz hort olacak ancak hatalı bırakılmış bir konu. 4000 de bir bakım yapılır. Başka başka motosikletler ile karıştırmayınız. İçerisinde 20-50 gibi bir dizel kamyonlarda kullanılan yağlardan koyulmaktadır. Hava soğutmalı olduğu için bu kadar kalın yap koyuluyor. Sürekli sıcağa soğuğa maruz kalan yağ artık görevini gerçekleştiremez. Bu yüzden 4 bin de bir yağ değişir. Üstelik titreyen bir motosiklet olduğu için 4 bin de bir gevşeyen parça olup olmadığı da kontrol ediliyor. Bu bakımı illa yetkili serviste yapmak zorunda değilsiniz. İnternette bir sürü e-book şeklinde pdf ler, video ile ayrıntılı anlatan siteler var. Daha sonradan konuya giren bilgisiz arkadaşın yanlış bilgilenmemesi için bu şekilde ufak bir hort yapıyorum. @celikmertcan
    jackonbir bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)