Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzin akması

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar zongshen 200gya motorum var bugün motordan inerken ayağım boşta kaldı ve motoru yere düşürdüm. kaldırdığımda alttan hortumdan benzin geliyor. benzin vanasını kapatınca duruyor fakat açınca yine hortumdan benzin geliyor. Bunu nasıl halledebilirim bilen varsa yardımlarını istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    selam

çok kolay. Bir yedek parçacıya git. Muslukla karbüratör arasındaki hortumun aynısını alacaksın. Bunu yapmak içinde önce musluğu kapa sonra musluk altındaki hortum kelepçesini sök. (muhtemelen yaylı şekildedir) Hortumun ucunu çıkar. Sonra karbüratöre giren ucu aynı şekilde sök. Artık hortumu söktün. Bu hortumla aynı çapta ve uzunlukta (aynı tipte olması farketmez şeffaf veya siyah alabilirsin ama çapı ve eti değişmesin) benzin hortumunu al. Sonra söktüğün gibi tak. Basit bir iştir.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

motorcuq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model HONDA CBR 600 RR ve mondıal 150 zat
    karbıratör tahliye hortumu yoksa hartumdelikmidir tahliye ise senin şamandıra ignesi arızalı veya pislikten dolayı takılı kalmıştır karbıratorü sok tür vetemizlet düzelecektir.

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler aynı olay benim de başıma geldi.Ustaya sorduğumda normal oldugunu söyledi.

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    benım motorun basınada geldı bendegıstırmedım amam bence sen degıstır saglam o9lsun

dex_cooler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde basıma geldi, ama sadece düştüğünde aktı başka akmadı

Arkadaşlar olayın ne olduğunu ve nasıl çözümlendiğini öğrendim sizlerle paylaşmak isterim.
    Hortumun ucundan akan benzin tahliye hortumunda geliyormuş.
    Benzin yüksek basınçla geldiğinde bu hortumdan atılıyormuş.(sanırın motoru boğmaması için)Bu özellik pek çok motorda varmış
    çözüm olarak benzin vanası kapalıyken motru çalıştırıyorsunuz bir süre (yaklaşık 9-10 saniye) bekleyip benzin vanasını açıyorsunuz ve sorun halloluyor hortumun ucundan benzin akması kesiliyor.
    Ben motoru düşürdükten sonra iki gün sonra çalıştırdığımda yine benzin akıtıyordu fakat yukarıdaki yöntemle vana kapalıyken çalıştırıp vanayı açtım ve sorun ortadan kalktı.
    Hepinize selamlar.Motorlu günler

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı kimo2 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar olayın ne olduğunu ve nasıl çözümlendiğini öğrendim sizlerle paylaşmak isterim.
    Hortumun ucundan akan benzin tahliye hortumunda geliyormuş.
    Benzin yüksek basınçla geldiğinde bu hortumdan atılıyormuş.(sanırın motoru boğmaması için)Bu özellik pek çok motorda varmış
    çözüm olarak benzin vanası kapalıyken motru çalıştırıyorsunuz bir süre (yaklaşık 9-10 saniye) bekleyip benzin vanasını açıyorsunuz ve sorun halloluyor hortumun ucundan benzin akması kesiliyor.
    Ben motoru düşürdükten sonra iki gün sonra çalıştırdığımda yine benzin akıtıyordu fakat yukarıdaki yöntemle vana kapalıyken çalıştırıp vanayı açtım ve sorun ortadan kalktı.
    Hepinize selamlar.Motorlu günler
    kimo2 çok teşekkürler, evet aynı şey benim Honda motorumdada oluyor. Motoru yatırdığınızda genelde oluyor. İyi bir paylaşım olmuş, benimde başıma geldiğinde öğrenmiştim. İnsan panik oluyor tabi benzin akınca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler