Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

elektrik sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    üstatlar çalışan motor aniden durdu sigorta sağlam ışıklar sinyallet komple gitti fikri olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Statör soketi çıkmıştır. Başıma geldi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    sinyaller de çalışmaz mı stator çıkınca ? korna falan hibişe çalışmıyo. ha bir de kaldırımdan inince oldu durdu aniden

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Aküyü kontrol et kutup başı çıkmış olabilir

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ozgurfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinyaller de çalışmaz mı stator çıkınca ? korna falan hibişe çalışmıyo. ha bir de kaldırımdan inince oldu durdu aniden
    Yazına virgül koymadığın için anlayamadım sinyallerin çalışmadığını. Farlar sinyaller aküye bağlı değilse statöre bağlıysa çalışmaz. Böyle bi durum yoksa, daha önceden motor kapalıyken kontağı açınca ışıklar yanıyosa sorunu başka yerde aramak lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    çalışıyordu ama bakacam bi şey yerinden çıktı gibi geliyo bana ama neresi acep :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

aku dolu üstat bi anda oldu bu kaldırımdan sert indim biraz sanki altı vurdum gibi tık etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

aküye baktım şimdi bitmiş iyi de bi anda akü biter mi motoor çalışırken bi dünya yol gezdim de .şarj edip bakacam patlamaz inşallah

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Benim motordada dediğin şey olmuştu.Giderken durduk yere motorun tüm elektriğini bişey anında sömürdü.Göstergeler ampuller vs herşey söndü.Bujiye falan elektrik gelmiyodu.Motorda elektrik namına hiçbişey kalmamıştı.Sorun şurdaki bobine şahinlere yapılan kesici röle bağlamıştım.Röleyide çok açıkta bırakınca yağmurlu bi günde su kaçtı.Su kaçıncada artık nasıl bi sıkıntı oldu bilemiyorum ben elektrik tesisatı falan yandı sandım.Röleyi söküp kurutup taktığımda düzelmişti.Senin sorununun bundan kaynaklanmadığını tahmin ediyorum fakat ben yinede yazdım olurda kesici bağlayıp böyle sorunla karşılaşanlar okur bilgilenir amacıyla :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    motor çalışıyor şimdi akü ölmüş. tak diye ses çıkınca ben motorun altını vurdu msanmıştım demekki akü patlamış tam da koltuk altında iyi yırttım :D . şimdi yeni aku taksam yine patlar mı acep ve jel mi alsam sulu mu bilemiyorum hangisi dah güvenli o önemli uzun dayanması değil

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Yeni aküyü takmadan önce konjektör statörü kontrol etmende fayda var.
    Yeni akü de patlamasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    taktım çalıştı 30 40 km kadar da gittim ısınma vs de olmadı bakalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)