Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ASYA 125 HERO ÇALIŞMAMA SORUNU..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet_37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA HERO 125CC
    Merhaba ustalar motorum yıkadıkdan sonra olsun vb.temizleme evresinde olsun çalışmamazlık yapmadı bilerek heryerine suyu sokardım çalışmasında anlayalım ne oldugunu diye fakat mümkün değil nasıl yıkarsam yıkayayım yinede çalışıyordu.Son 4 aydır motor durduk yere olsun yağmur yadıkdan sonra olsun. misal yolda giderken tekliyor ateşlemeyi kesiyor stop ediyor sonra tekrar çalışrıyorum çalışıyor fakat sanki benzinde pislik var gibi ses çıkıyor 5-10 metre sonra tekrar stop ediyor birdaha hiç çalışmıyor taki 1 gün bekleyecek ertesi gün 2 veya 3 üncü basmada çalışıyor atşeme yapmıyor çalışmadı zamanda kontrol ettim.beyin dediler değişdik yine olmadı.neden yapar bu sorun nasıl çözebilirim.birde ayak marşı ile çalıştırmaya kalktıgımda ses geliyor her basımşımda tuhaf bi ses. lütfen yardım ustalar dünya para bayıldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam BENCE sorunların şunlar olabilir sırasıyla.
    1. Buji
    2. Pipo
    3. Ateşleme bobini
    4.karbüratör pislenmiş

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Elektrik tesisatında oksitlenme olabilir

Evdeki Yazar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 110 ft
    aynı sorun bendede var hocam birden giderken gaz açık yolun ortasında tekleyip duruyo nelerine bakmamız lazım sorunu nasıl anlarız

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Büyük ihtimal bujinin ıslanmasından kaynaklanırmış

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Elektrik tesisatında da sorun olabilir

mehmet_37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA HERO 125CC
    teşekkürler yorum ve bilgiler için açıklık getireyim bir kaç şeye 1 incisi bujiyi değiştirdim sürekli yedek sıfır buji taşırım yanımda 2 incisi pipo denemedim bujiyi söküp marşa basıyorum çıt çıt akım gelmesi lazım gelmiyor ateşleme yok karbüratör temizlemedim onuda yaparım ateşleme bobinide değiştirecem son olarak statörden yapabilirimi acaba bi kaç arkadaş statörde sorun olabilir demişdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)