Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

debriyaj sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    osman86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    merhaba arkadaşlar honda cbf150 motorsikletimin balatalarını 2 gün önce değiştirdik bugün farkettim motor çalışırken boşta sorun yok ama 1. vitese takınca debriyaj maneti sıkılıyken debriyaj kapağının içinden orta dereceli uğuldama geliyo boşa alınca kesiliyor acaba sorun varmı veya her motorda aynı ses varmıdır veya bu uğuldama sorunsa nasıl giderilir yardım bekliyorum saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Yeni oldugu icin belki yapabilir bende yok herhangi bi ses ilginc

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    genelde ses debriyaj tasından gelir, ve problem teşkil etmez. ama sizin montaj ile ilgili bir sorunda olabilir yeni takıldığı için...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    kardeşim tanıdık arkadaş yaptı 2 gün önce balataları yağda yatırmadık sadece üzerlerine yağ sürdük ve sacların yönleri sorun çıkarmaz dedi doğru mu tersmi takıldı saclar bilmiyorum

Motosikleti
    Alıntı osman86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim tanıdık arkadaş yaptı 2 gün önce balataları yağda yatırmadık sadece üzerlerine yağ sürdük ve sacların yönleri sorun çıkarmaz dedi doğru mu tersmi takıldı saclar bilmiyorum
    o zaman bir ustaya göstermekte fayda var, tanıdıgınız bir usta değilse debriyajın değiştiğini söylemeyin, eğer söylerseniz yanlış yapmışsınız diyip direk sökmeye çalışabilir.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    peki usta sorunu anlamak için debriyaj kapağını acmayacakmı içersinin durumunu bilemez cunku peki bu şekil devam edilse ne olur acaba ilerde kesermi sesi

Motosikleti
    Alıntı osman86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki usta sorunu anlamak için debriyaj kapağını acmayacakmı içersinin durumunu bilemez cunku peki bu şekil devam edilse ne olur acaba ilerde kesermi sesi
    bu arada yağa yatırma ile alakası olduğunu düşünmüyorum. bazı motorların debriyajından sizin dediğiniz şekilde viteste iken ses gelir ve bir zararı yoktur. ama sizin durumunuzda ne kadar normal bilemiyorum. dediğim gibi yanlış montajdan kaynaklıda olabilir.

usta dinleyerek sorunun ne olduğunu bilebilir. motoru tekrar açtırmak sizin kararınız, eğer sorunsuz şekilde yürüyorsa belkide önemli bir şey olmayabilir.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    yürüyüşünde cekişinde kavramada bi sıkıntı yok sadece uğultu beni biraz tedirgin etti belki sorun çıkarmayacak bi olaydır belki ilerde kesilecektir bilemiyorum biraz pinpirikli olduğumdan tedirgin olduğum için sordum yardımın için teşekkür ederim ögzcngdk kardeşim

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    3 ay önce bende debriyaj balatasını degistirdim yanlış hatırlamıyorsam debriyaj saçlarının keskin tarafları var yani yönü var diye hatırlıyorum

Debriyaj balatasini yağa koyamamışsın ama debriyaj balatasini değiştirdikten sonra motoru çalıştırıp boşta debriyaj manetini basılı tutup bırakman yeterlidir motoru biraz böyle kullan eğer ses gitmezse tekrar debriyaj söküp rulmanlarını ve saçları kontrol et derim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)