Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava Soğutmalı Motosiklet Silindir Piston Değişimi [VIDEO]

Motovento
    REKLAM ALANI
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işlem sırasında devamlı video kaydı yapmadığımız için konuşmada konu bütünlüğü olmadığından ve konuyla alakasız veya argo muhabbetler geçtiğinden müzik eşliğinde verdim.

bektanist ve shooter1 bunu beğendiler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yüksek devirde vuruntu yapıyomu motor ? Senin motorun silindiri ve silindir kapağı benim mondial'le aynı oldu şimdi. Benimki motoru sıkıştırınca, ısınınca vuruntu yapıyor. Silindir kapağını biraz taşladım yine farketmedi, bide üst kapaktan yağ kaçırmaya başladı. Motoru çektim garaja, motordan oldum.

Ustanın hareketler de şekil ama piston pernosu kilit sekmanlarını takarken karter deliğini tıkamadı kartere düşürseydi görürdüm ben onu

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek devirde vuruntu yapıyomu motor ? Senin motorun silindiri ve silindir kapağı benim mondial'le aynı oldu şimdi. Benimki motoru sıkıştırınca, ısınınca vuruntu yapıyor. Silindir kapağını biraz taşladım yine farketmedi, bide üst kapaktan yağ kaçırmaya başladı. Motoru çektim garaja, motordan oldum.

Ustanın hareketler de şekil ama piston pernosu kilit sekmanlarını takarken karter deliğini tıkamadı kartere düşürseydi görürdüm ben onu
    vuruntu falan yok. senin piston kaç mm aşağıda? silme yaptıysan vuruntu olabilir. ya da üst kapağı 200lük yapmadıysan ya da pistonun tümsekse. benim yeni piston dümdüz.

bu arada usta motora parça düşürdü mıknatıslı bir aleti var, onunla aldı.

Motosikleti
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vuruntu falan yok. senin piston kaç mm aşağıda? silme yaptıysan vuruntu olabilir. ya da üst kapağı 200lük yapmadıysan ya da pistonun tümsekse. benim yeni piston dümdüz.

bu arada usta motora parça düşürdü mıknatıslı bir aleti var, onunla aldı.
    Piston aşağıda değil işte, piston üst noktada silindirin kenarına sıfır. Daha büyük Cg 200 silindir kapakları varmış 65.5mm'e uygun, gaziantep'ten getirticem. Senin benim silindir kapağı Cg 200 olduğu halde 59mm çapında yanma odasına sahip.

Piston aşağıda değil işte, piston üst noktada silindirin kenarına sıfır. Daha büyük Cg 200 silindir kapakları varmış 65.5mm'e uygun, gaziantep'ten getirticem. Senin benim silindir kapağı Cg 200 olduğu halde 59mm çapında yanma odasına sahip.
    senin motorun orjinali 125cc ama. benim motor fabrika cg200. krankı da değiştirdin, okudum önceki yazılarını pistona segman takılırken tezgahta metalik renkte üst kapak var gördüysen. ben onu cg200 üst kapak diye aldım, usta ölçtü, motordan çıkan üst kapak daha büyük dedi, o yüzden yine eski kapakla topladık. toplamadan önce eski kapağa vtc subap çaktırdık sadece.

Motosikleti
    senin motorun orjinali 125cc ama. benim motor fabrika cg200. krankı da değiştirdin, okudum önceki yazılarını pistona segman takılırken tezgahta metalik renkte üst kapak var gördüysen. ben onu cg200 üst kapak diye aldım, usta ölçtü, motordan çıkan üst kapak daha büyük dedi, o yüzden yine eski kapakla topladık. toplamadan önce eski kapağa vtc subap çaktırdık sadece.
    Ben krankı da değiştirdim Cg 200 balansörlü krank var. Daha uzun silindir takamam yeniden para verip ama daha büyük silindir kapağı yoksa kalın demir contalar var 4-5mm kalınlığında, ondan koyucam araya.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    güle güle kullan motorun ilk silindir piston değişimi bildiğim kadarıyla kaç km kullandın orjinali değiştirmeden önce ve maliyeti ne kadar tuttu bu işlemin
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan motorun ilk silindir piston değişimi bildiğim kadarıyla kaç km kullandın orjinali değiştirmeden önce ve maliyeti ne kadar tuttu bu işlemin
    silindir, subap, işçilik 150tl tuttu. ben keyfi değiştirdim biraz. 35000km'de değişti ama silindir ve kapak iyi durumda çıktı. 35000km daha gidermiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Ben krankı da değiştirdim Cg 200 balansörlü krank var. Daha uzun silindir takamam yeniden para verip ama daha büyük silindir kapağı yoksa kalın demir contalar var 4-5mm kalınlığında, ondan koyucam araya.
    pistonun tümsekse, düz kafalı pistonun biraz faydası olur. benim motordan çıkan tümsekti. yenisi düz. yani 3,5mm'den 1mm'ye çeksekte, aslında 2mm'ye çekmiş gibi oldu

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    silindir, subap, işçilik 150tl tuttu. ben keyfi değiştirdim biraz. 35000km'de değişti ama silindir ve kapak iyi durumda çıktı. 35000km daha gidermiş.
    o artan üst kapağı çin malına binilmez diyenlere hediye etmek lazım ,birde pistonun en üst noktasında kalan boşluk ne olduda 3.5 mm den 1 mm düştü anlamadım
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o artan üst kapağı çin malına binilmez diyenlere hediye etmek lazım ,birde pistonun en üst noktasında kaln boşluk ne olduda 3.5 mm den 1 mm düştü anlamadım
    ben çok mıymıy kullanıyorum

silindirden tornada aldırdık

Selamünaleyküm kardeş
    Benim motorda aynı şekilde ısınınca sıkıştırdığım zaMan vuruntu yapıyor gazı fazla verip hızlanacağım zaman yapıyor vuruntu sesini sen ne yaptın çözüm bulabildinmi neyden kaynaklanıyor olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Benim motor cbf 150 daha önce motoru açılmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)