Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2013 cbr 600rr maşa(süspansiyon) düzeltimi için öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    rca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Takip edenler belki hatırlar mahkemelik bir kazam var, ancak iş uzayacağından bu baharda kendi imkanlarımla yavaştan toplamak istiyorum motoru.

Alt mesnetin az aşağısından geriye doğru bir eğilme var sol ön süspansiyonda(aracın tamponuna çarptı tam o noktadan). Gidon tam düz pozisyondayken ön teker 2 veya 3 cm sola dönük duruyor ama çıplak gözle süspansiyona bakınca eğik olduğunu anlamak bile zor, yani öyle bariz büyük bir yamulma değil, o yüzden bana tamir edilir gibi geliyor.

Pendikten bir yerle konuştum, çıkmasına 1750tl(ki çıkma işine hiç bulaşmak istemiyorum motor hırsızlığını teşvik etmesinden dolayı), tamir ücretine 500-750tl civarı fiyat çekti getirip göstermem kaydıyla ama yamuk maşa ve disk ile oraya nasıl götüreceğim o var, ve sıfırına 4bin küsür fiyat çekiyorlar yetkili serviste. Beylikdüzü civarındayım, usta öneriniz varsa belirtiniz, teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Üzerine o kadar yük binen bir malzemeyi terse esnetip veya ısıyla düzeltecekler,o sırada oldu gibi gözüksede diğer taraftan sürüyle mikro çatlakları olacak. Üzerine yük bindikçede bir zaman sonra aniden çat diye elinizde kalacak. Belkide hiç birşey olmaz ama kim bilir ? 200 küsürle giden,her frende ön maşaya eşşek gibi yük binen alette asla öyle bir işe girişmem şahsen.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    çat diye kırılmaz tamir olunca ama tavsiye etmiyorum bende

ne yaparsan yap faturalandır ki lehine sonuçlanırsa ödeme alabilesin

gönül ister 1 takım öhlins takmak ama servisin verdiği fiyatı sadece 1 maşa için isterler muhtemelen :D çıkma düzgün alırdım.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Hocam ebayda nedir fiyatlari hic baktiniz mi
    Shrieker bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bağlayıcılığı yoksa o haliyle satıp, edeceğiniz masrafı üzerine koyup temizine bakın derim.
    Sadece öneri..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    kardeş süspansiyon tamirini sana hiç bir şekilde önermiyorum, arkadaşım da 600F ile benzer bir kaza yapıp süspansiyonu yamulmuştu. Düzeltiriz dediler ama beceremediler ve motor virajlarda inanılmaz dengesizdi. Dışarıdan bakıldığında hiç bir sorunu gözükmeyen makine, frenajlarda ve motor yatık pozisyonda iken farklı bir şeye dönüşüyordu. 3 bin tl'den kaçacam diye canını tehlikeye atma derim, git sıfırını al taktır...

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Ebaya bakabilirsiniz hatta öhlins bile bulabilirsiniz
    Shrieker bunu beğendi.

rca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Cevaplar için teşekkür.

-Sıfırının tek kolu 4.250tl civarı bir para yetkili servisinde, bu paraya motor alınır
    -Süspansiyonlar SHOWA, önermişsiniz ama biri ÖHLINS diğeri SHOWA olmaz haliyle, set almak lazım ki ebayda falan da denk gelmedim, gelsem de kargoyu da hesaba katınca ateş pahası olur o olay
    -Motoru bu haliyle ilana koymuştum, 23bin teklif aldım en yüksek, o paraya satacağıma 5bin lira harcayıp yaptırır bir ömür satmayı düşünmeden binerim daha iyi
    -Süspansiyon şu haliyle bile çalışıyor sızdırma falan hiç bişe yok, 600F örneğinde bana kalırsa ya sağlam yamulmuş ya da psikolojik olarak sürücüsü etkilenmiş olduğundan ona yoruyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Süspansiyon ve disk kesinlikle düzelmez, denemesi az bir paraya mal olur size iyi ihtimalle, kötü ihtimalle bir kaza daha yaparsınız.
    Gerçi imama ne söylerseniz söyleyin kendi bildiğini okurmuş, benimkisi sadece tavsiye, sorduğunuz için.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Gecmis olsun hocam hala bitmedigine uzuldum, pendikte neresiymis onu yapan?

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...51436287/detay

Takımına 2500 tl demiş bi görüşmeli...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)