Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Z800 - Bu parça ne işe yarar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Seyhan 125+(CBR 250 R)->Kawasaki Z800
    Merhaba arkadaşlar. Kawasaki Z800 kullanıcısıyım. Bugün motosikletimi arka sehpaya alırken salıncağı altından ve üstünden kavrayan parçanın alt kolunu kırdım. Alttaki ilk resim sağlam olan tarafın resmi. İkinci resim ise kırılan tarafın resmi. Ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama o parça salıncağın hem üstünü kavrıyor hem de altını. Altını kavrayan kolu kırıldı.

Bu parçanın üst kolunun hizasında ayar çizgileri var. Zincir ayar gergisi midir? Nedir bu parça? Servise gidene kadar yolda sıkıntı çıkarır mı? Ki parçanın gelmesi zaman alabilir diye tahmin ediyorum. Parça gelene kadar bu şekilde kullansam ne olur? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PULSAR
    o v şekilndeki parçanın dengeli bi şekilde mafsalı tutmasına yarıyor. gerdirme falan yaparken dengeli bi şekilde ileri ve geri kaymasını sağlar. arka lastiğini normal torkunun biraz üstünde sıkarsan hiç bi problem yapmaz kullanabilirsin arkadaşım
    buzdagi83 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsettiğiniz çizgiler,zinciri germek yada gevşetmek için tekerleği iki taraftan dengeli olarak ileri geri almak için yardımcı amaçlı yapılmıştır.Çoğu motosiklette vardır.Tekerleği ileri geri alırken iki taraftan da aynı çizgiye denk getirmeye çalışın.Mesela iki taraftan da sayarak baştan 3. yada sondan 2. gibi.
    buzdagi83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Seyhan 125+(CBR 250 R)->Kawasaki Z800
    Alıntı msthack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o v şekilndeki parçanın dengeli bi şekilde mafsalı tutmasına yarıyor. gerdirme falan yaparken dengeli bi şekilde ileri ve geri kaymasını sağlar. arka lastiğini normal torkunun biraz üstünde sıkarsan hiç bi problem yapmaz kullanabilirsin arkadaşım
    Cevap için teşekkürler dostum. Ben de öyle tahmin ediyordum ama emin olamadım. Sonra yolda giderken arka lastiği elimize almayalım diye bi sorayım dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz çizgiler,zinciri germek yada gevşetmek için tekerleği iki taraftan dengeli olarak ileri geri almak için yardımcı amaçlı yapılmıştır.Çoğu motosiklette vardır.Tekerleği ileri geri alırken iki taraftan da aynı çizgiye denk getirmeye çalışın.Mesela iki taraftan da sayarak baştan 3. yada sondan 2. gibi.
    Teşekkürler dostum.

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı buzdagi83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler dostum. Ben de öyle tahmin ediyordum ama emin olamadım. Sonra yolda giderken arka lastiği elimize almayalım diye bi sorayım dedim.
    arka tekerleği eline alman için arka saplamayı tutan somunun önündeki teli çıkarman lazım önce sonrada o somunu sağlam bi güç uygulayarak açman lazım ve ondan sonraaaa saplamayı çekmen lazım tabi hareket halinde çıkarabilirsen ) kafana takma dostum çıkması için bu dediklerimin sırayla gerçekleşmesi gerekir
    buzdagi83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)