Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

akü sorunu acil...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 ybr esd
    selamınaleyküm arkadaşlar.ybr 125 in aküsü sizlere ömür.yeni akü alacağım.kafamda soru işareti oluştu.yeni aküyü takmadan önce şarj edin diyolar.bende ve çevremde şarj aleti yok.onun için aküyü taktıktan sonra ayak marşıyla çalıştırsam ne olur?yine şarj etmezmi?ömrümü kısa olur?yani şarj aletiyle şarj etmenin ,motora bağlayıp şarj etmeyle bi farkı varmı?saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Bendede yok, kış geldiğinde şarjlı matkabın şarj aletinden kablo bağlayıp onunlar şarj ediyorum.Böyle alternatif birşey düşünebilirsin elinde olan voltu amperi uygun olan. Yeni aküyü şarj etmek gerekiyormu bilmiyorum ama, ben sadece bi süre kullanmadıysam akü zayıflamıştır diye şarj ediyorum.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    hiç öyle bi pozisyonum yok hocam.motora bağlayıp ayak marşıyla çalıştırsam aynı şey olmuş olurmu?yada olmazmı?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    W.a.s.
    Arkadaşım aküyü alacağın yer muhtemelen montajınıda ücretsiz yapacaktır. Sonrasında akü boş ise zaten o senin değil aldığın yerin sorunu.
    Ben bugüne kadar yeni aldığım hiç bir aküyü şarj edipte takmadım.
    Yeni aküler şarjlı gelir.
    actros1 bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç öyle bi pozisyonum yok hocam.motora bağlayıp ayak marşıyla çalıştırsam aynı şey olmuş olurmu?yada olmazmı?
    Hocam yeni alacağın sıfır akü zaten dolu halde gelir boş aküyü satmazlar. Ayak marşına bile gerek yok, çalıştır motorunu bin gez. Birde motor hareket halindeyken alternatör aküyü daha iyi şarj eder. Haftada bir motorunu yarım saat kullanırsan akünün performansında hiçbir sorun yaşamazsın.

Yok yinede kafama çok takılıyor, illa şarj etmek istiyorum da dersen bu durumda akünü oto elektrikçiye götür (neredeyse hepsinde akü şarj aleti vardır) akünü şarj ettirmek istediğini söyle, 5-6 saat kadar şarjda tutsunlar. Hepi topu 5 tlye hallettirirsin. Ama buna hiç gerek yok yani...

Dediğim gibi sıfır akü satın aldığında dolu akü satın alırsın. Boş akü satıyorum diyenden akü alma kazıkçıdır o

Akü de nihayetinde büyük ebatlı bir pildir. Sıfır pil alırken boş pil alır mısın?
    actros1 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    abiler doğru söylüyosunuz.aküyü internetten aldım.yanında suyuda var.suları doldurup biraz bekliyorum ve takıyorum aküyü.ondan sonrası motorun işi doğrumu?

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Doğrudur.. Akünün üst kısmında kapak var o kapağı açıp yanında verdiği tüpü aküye takıyosun, tüplerin uç kısımları folyo gibi birşey zaten olduğu gibi aküye geçiriyosun onu.. Yalnız tamamını boşaltman lazım suyun boşalması durursa bi kıpraştır o zaman devam eder =)) Bir de suyu boşalttıktan sonra kapağını çok sıkı kapat, hatta kapağın üzerine herhangi birşey koyup hafif hafif çekiçle de vurabilirsin.. Şarj sorunu yok yeni alıyosun aküyü zaten şarjlı.. Bekleme muhabbeti falan da yok.. Tak çalıştır..
    actros1 bunu beğendi.
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Aleykumselam. Akunuzu aldiginiz yersarj hizmeti vermiyorsa akunuzu bir oti elektrikciye goturun. Ertesi gun motorunuza takarsiniz olur biter.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçenlerde aküm bitmişti tamirciye gittim ilk akü suyuna baktık bayağı azalmış ve tamamladık sonra bir kaç gün ilk çalıştırma ayak marşı ile yapıyordum gün içinde şarj tutuyordu ama akşamdan sabaha çalışmıyordu bir süre sonra şarj oldu galiba yine şarj tutmaya başladı şuan sıkıntısız çalışıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)