Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

3 yıldır (6 oldu) usta usta dolaşan motorum.. Siz olsanız ne yaparsınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan 750, Asya Scooturk, KTM 50 cc
    07/05/2012 tarihinde TAİ de çalışan bir vatandaştan Kawasaki Vulcan 750 Motoru ulus rüzgarlıda inceleyerek beğendim. Duruşu sesi tam istediğim gibi bir makine olduğu için hiç tereddüt etmedim. Çok acelesi vardı ihtiyaçları vardı. Bende hemen notere gidelim işi halledelim dedim. İşte serüven bundan sonra başladı..

Noterde alım yaptıktan sonra bindim motora eve doğru yol alacaktım fakat duman attığını fark ettim. Daha 1 km gitmiştim ki. Stop etti. Uğraştım çalışmadı. Aradım aldığım vatandaşı bilmem ben abi dedi.. Buda herhalde benim gibi pek anlamayan biri dedim ve en yakın ustaya ulaşarak motoru sevk ettik. Usta Motorun açıldığını ve iyi toplanmadığını söyledi. Biraz yüksek devirde çalışıyordu. Elektrikten kaynaklandığını söyledi yeni sargı alınması gerektiğini belirtti. Yeni sargı aldık derken rahatsız edici çalışmasından dolayı yok abi bu olmadı yeni yaptıracaksın dedi. Gittik yeni yaptırdık. Taktık içinde iyi tornalanmadığı yada sarılmadığı için zarar vermiş (neye nasıl bilmiyorum) orjinalini almam gerektiği ni söylediler. Bu arada zaten ben 1500 tl harcamıştım bile..

Motoru aldığım ve Hakkımı helal etmediğim şahıs ustaya baktırsaydın banane diyerek telefonu kapattı.

Görüntüsüyle güven veren Ankara Gimat ta servisi olan Hızır usta ya götürdüm. 3-5 gün orada gereksizce bekleyince al hayırlı olsun yaptım dedi. 1-2 km gittim sonra tekrar arıza yaptı. Geri Hızır ustaya aldırdık. Motoru açmam gerek dedi. Bu olaylar yaklaşık 3 ay sürdü. 250 TL ödedim. Bende İstanbul Maltepe de Servisi olan yakın arkadaşım Ramoto Ramazan a göndermeye karar verdim.

Ramoto Ramazan a gönderdiğimde motorun akü, ayak debriyaj kolu vb parçalarının eksik olduğu söylendi ve taşıma esnasında stop lambalarının kırıldığı tespit edildi.. önemsemedim çalışsın kolay dedim.

Ramoto Ramazan kendisi iş yeri sahibi yanında çalışan Haluk usta işe koyuldu. Şunun şurası bunun burası derken motoru açtı şu parça ömrü bitmiş şu parça kırılmış şu parça yenilense iyi olur derken ebay la kanka oldum. Bu süreç 2 yılıma ve 2500 tl parama maloldu. En sonunda arkadaşımı arayarak ben motoru aldırmak istiyorum kardeş çok uzadı dediğimde motoru 3-5 parça olarak ve motorunu kolide teslim aldırdım.

İstanbul Kaynarca da Murat ve Süleyman ustanın metnini duyduğum için onlara gönderdim.. oda diğer ustalar gibi vah vah vah tüh tüh tüh ne yapmışlar buna (bir önceki usta için) dierek sen merak etme o kadar güzel olacak ki sürerek getireceğim Ankara ya dedi. Önden acil 3-5 verildi motor 3 hafta içinde toplandı(söylenen) yine eksik parçalar ebay vb yine akü cıvata ampül kablo ıvır zıvır.. elektrik tesisatınıda yenileyelim derken 2-3 bin de 7 ay içinde oraya gitti. Artık durduğu yerde ilerleme sağlamadığı için güler yüzle acilen ne olursa olsun teslim almak istediğimi belirttim. Tek parça halinde Ankara ya getirttim. Her şeyi tamam fakat karbüratöre elini kapatınca çalıştırabilirsin sonra ona bir kapak uydursunlar hiçbir şeyi yok dedi.

Ankara ya motoru getirttim Şaşmaz da Batıkent tarafındaki Hüseyin ustaya götürdüm (nakliye) oda başladı vah vah vah tüh tüh tüh tüh (önceki ustaya kızarak) 1000 tl para istedi 800 e anlaşıp ödeme yaptım.. teslim aldık bindik şaşmazdan yakıt aldık söğütözünde evin önüne geldik durduğumuz anda yağ ve suyu tamamen boşalttı. Aradım Hüseyin usta yı elimden gelen bu dedi.

Sonra İstanbul Kaynarcadaki ustayı aradım olayları anlattım. Vah vah vah tüh tüh tüh diyerek sadece basit bir conra sııntısı olduğunu söyledi. Madem öyle size yeniden göndereyim size zahmet yeniden bir bakın dedim (kerizim keriz..) attım nakliyeye gönderdim oraya.. yine vah vah vah tüh tüh tüh dedikten sonra başladılar 2-3 ay yarın pazartesi Cuma diye bekledim 500 tl de onlara bayılarak ne olursa olsun diyerek yeniden aldım. Ankara ya nakliyeyle getirttim. Ostim de Motorcu Murat ustaya götürdüm vah vah vah tüh tüh tüh ilk bana getirseydin ben Kawasaki servisinde çalıştım dedi. Neyse pişmanlıklar fayda etmez. 1 ayda ancak bakabildi en son başında 2-3 saat beklediğim için motoru çekti uğraştı çalıştırdı. Fakat motor tek subap çalışıyordu. Ha bu arada akü vb türü malzemeler yine eksikti. Neyse siboplarının çok kötü olduğunu söyleyerek değişlştirdi. Ben karbüratörde arıza olduğunu sözylediklerini belirterek geçmişini anlattım. Yeni karbüratör alalım dedi. Bende artık tükenmiştim.
    Ankara Polatlı da Kemal usta var. Motoru oraya götürmeye karar verdim. Bu arada değiştirdiği çin malı siboplar için 100 tl Ostim deki Murat ustaya ödeme yaptım.

Murat usta vah vah vah tüh tüh tüh ten sonra inceleme yaptı abi bu motor kurcalanmış karbüratörde sorun yok tek subap çalışıyor ben yapamam dedi.

Şuan Motor Polatlı OSB de savunma sanayi işi yapan firmamızda 30/11/2015 tarihinde getirilerek istirahate alınmıştır.

Siz Olsanız ne yaparsınız?
    bektanist, ZümeR, mehmetenis ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Servise veririm napicam.
    Kaynarcadaki ustalarin yeri nerdeymis?
    sagat bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Geçmiş olsunda madem paranız var direk kawasaki servisine bıraksaydınız motosikleti daha iyi olmazmıydı ? Ben genelde birine veririm baktım yapamıyor aldığım gibi servisine istiyorsa trilyon etsin bırakırım. Tabi sağlam bir servis bulmanız lazımdı. Birde şöyle bir durum var bir adam motosikletin hatasını görmeden bakmadan ben yaparım diyorsa ordan uzaklaşın .
    sagat bunu beğendi.

Motosikleti
    E-5 in altında Caminin orada.. Süleyman ve oğlu Murat usta..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Yahu bu kadar maliyetli olacağını bilsem götürürdüm elbette.. servis pahalı olur diye kaçtım ucuz etin yahnisi oldu işte.. şimdide bu halde servise götürmek yemiyor.. tükendim artık. hem maddi hemde manevi..

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Hurdaya çıkarırım parça fiyatına satarım. ....... motoru.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    olay size bu motoru satan kişiyle başlamış adamı bulup bi güzel dövsen belki sinirin geçer

Motosikleti
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hurdaya çıkarırım parça fiyatına satarım. ....... motoru.
    Hiç anlamam öyle parça parça ne neresi.. sadece kullanıcıyım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay size bu motoru satan kişiyle başlamış adamı bulup bi güzel dövsen belki sinirin geçer
    aslında düşünmedim değil.. ama üç günlük dünya.. hakkımı helal etmemem daha büyük ceza..
    muvodo ve bursalıali bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Anladığım kadarı ile eski bir motosiklet aldınız.. Ne kadar masraf ettiniz bilmiyorum ama ben bu kadar badire ile uğraşacak ne boş zamana ne de tahammüle sahip birisiyim. Sizin yerinizde olsam ne yapar eder ölü fiyatına ki anladığım kadarı ile makine ölü, satıp kafamı rahatlatırdım. Bir yerden sonra farkına varmak lazim artık, yapıtığın masrafı da düşünme, sat ve kurtul.

Sonra daha temiz bir motosiklet bulup yoluna bakarsın.
    Onur34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarı ile eski bir motosiklet aldınız.. Ne kadar masraf ettiniz bilmiyorum ama ben bu kadar badire ile uğraşacak ne boş zamana ne de tahammüle sahip birisiyim. Sizin yerinizde olsam ne yapar eder ölü fiyatına ki anladığım kadarı ile makine ölü, satıp kafamı rahatlatırdım. Bir yerden sonra farkına varmak lazim artık, yapıtığın masrafı da düşünme, sat ve kurtul.

Sonra daha temiz bir motosiklet bulup yoluna bakarsın.
    Haklısın.. sanırım zaten başka çaremde yok...
    Onur34 bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Önce, motoru satan kişinin ve motoru yapacağını söyleyip öpenlerin iletişim bilgileri ve adreslerini yayınlardım. Sonra,motorun sağlam parçalarını satardım. Son olarak, bir bardak soğuk su içerdim. Geçmiş olsun.
    Onur34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce, motoru satan kişinin ve motoru yapacağını söyleyip öpenlerin iletişim bilgileri ve adreslerini yayınlardım. Sonra,motorun sağlam parçalarını satardım. Son olarak, bir bardak soğuk su içerdim. Geçmiş olsun.
    öpenlerin isimlerini verdim.
    Motorun parçalarından anlasam zaten bu aklıma gelmiş bir çözüm.

hiç bir motorsiklet kullanıcısın böyle zalimce bir şey yapacağı aklıma gelmemişti. ilk kez motor almadım sonuçta. ben bütün motorcuları dost bilirdim. bu sebeple yaklaşımım ona göre oldu..

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maalesef bir çok motosiklet ustasının en iyi yaptığı iş başkasına çamur atıp parayı peşinen cebe indirmek

mahkemeye verip paranızı geri alabilirsiniz diye biliyorum araç satışdan sonra kusurlu çıktıysa ve satıcıda bunu belirtmediyse, paranızı iyade alabilirsiniz diye yazılar okumuştum, bence bir avukatla görüşün, geçmiş olsun.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    "Sıfır Çinli alacağına 15 yıllık Japon al." diyen arkadaşlara selam olsun. Tabii ki sorun sadece motorda değil. Kullanıcı da bildiğin canına okumuş.

Ama merak ettim arıza en başta neydi de bu hale geldi motosiklet ? Elektriğinden karbüratörüne, supaplarına kadar bir sürü şeyden bahsetmişsiniz. İnanılır gibi değil. Sabrınızın tükenmesini doğru buluyorum. Ama bildiğin bu motosikleti "çalıştırmak ve onu kullanmak" için çabalamışsınız. Hala bu ısrarınız devam ediyorsa Maslak Oto Sanayii Teknisyen Oto'daki Levent Fazlıoğullarından isimli ustaya ulaşın. Altın Elbiseli Adam kanalını takip ediyorsanız Barkın'ın ve ekibin bütün motorlarına bakan hatta motorları yeni baştan toplayan ustadır kendisi. Aynı zamanda bu işin okulunu okumuş birisidir. Yurtiçi-yurtdışı seminerlere katılacak kadar da öğrenme isteği olan bir insandır.

Maddi olarak tükendim demişsiniz, ona da hak veriyorum. Bu motosiklet daha da adam olmaz diyorsanız yedek parça olarak satmanız daha makul olur. Parça işinden anlamıyorsanız yine aynı ustaya gidip kullanılabilir parçaları ayırmasını isteyip çıkma parçacılara satın. Bir cruiser motoru satmak zaten çok zorken, bu halde mümkün değil alıcı bulamazsınız.

Çok geçmiş olsun, insanın hevesinin kursağında kalması ne demek bilirim. Keşke daha fazla yardımcı olabilsem, çünkü yazınızı okurken gerçekten üzüldüm.
    Zuzuuw, by_ozzy, Thracian ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahkemeye verip paranızı geri alabilirsiniz diye biliyorum araç satışdan sonra kusurlu çıktıysa ve satıcıda bunu belirtmediyse, paranızı iyade alabilirsiniz diye yazılar okumuştum, bence bir avukatla görüşün, geçmiş olsun.
    amacım kimseyi cezalandırmak değil. sadece artk sakin bir kafa istiyorum.. keyifle binebileceğim bir motorum olsun istiyorum.. yinede güzel öneriniz için teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Sıfır Çinli alacağına 15 yıllık Japon al." diyen arkadaşlara selam olsun. Tabii ki sorun sadece motorda değil. Kullanıcı da bildiğin canına okumuş.

Ama merak ettim arıza en başta neydi de bu hale geldi motosiklet ? Elektriğinden karbüratörüne, supaplarına kadar bir sürü şeyden bahsetmişsiniz. İnanılır gibi değil. Sabrınızın tükenmesini doğru buluyorum. Ama bildiğin bu motosikleti "çalıştırmak ve onu kullanmak" için çabalamışsınız. Hala bu ısrarınız devam ediyorsa Maslak Oto Sanayii Teknisyen Oto'daki Levent Fazlıoğullarından isimli ustaya ulaşın. Altın Elbiseli Adam kanalını takip ediyorsanız Barkın'ın ve ekibin bütün motorlarına bakan hatta motorları yeni baştan toplayan ustadır kendisi. Aynı zamanda bu işin okulunu okumuş birisidir. Yurtiçi-yurtdışı seminerlere katılacak kadar da öğrenme isteği olan bir insandır.

Maddi olarak tükendim demişsiniz, ona da hak veriyorum. Bu motosiklet daha da adam olmaz diyorsanız yedek parça olarak satmanız daha makul olur. Parça işinden anlamıyorsanız yine aynı ustaya gidip kullanılabilir parçaları ayırmasını isteyip çıkma parçacılara satın. Bir cruiser motoru satmak zaten çok zorken, bu halde mümkün değil alıcı bulamazsınız.

Çok geçmiş olsun, insanın hevesinin kursağında kalması ne demek bilirim. Keşke daha fazla yardımcı olabilsem, çünkü yazınızı okurken gerçekten üzüldüm.
    Merhaba.. öencelikle anlayışınız için teşekkür ederim. dilerim kimsenin başına gelmez. örnek olsun diye ve içimi rahatlatmak için paylaşmak istedim.

Öncelikle, Bahsettiğiniz ustayı Not aldım.
    bulunduğum yerde çok yoğun çalışmaktayım.. evime çocuklarıma bile zor vakit ayırabiliyorum. Maslaktaki güvenilir ustaya götürüp sağlam olanları ayırtmam ve oraya buraya satış yapmam imkansız. yeniden yaptırmak fikri beni çok ürkütüyor. aynan bu dertlerimi yazıp başından geçenleri anlatıp uygun fiyata satışını yapmak isterim. yada 750 cc üzeri bir chopper&cruiser ile takas etmek isterim.

bence, yaptığınız tüm masrafları kağıt üzerinde belgeleyin, satıcı ben anlamam dedi diyin satışdan sonra, bende ustalara gösterdim, o şurasını yaptı derken bu burası yaptı terken bir dünya masrafa girdim, diyin bir dilekçe hazırlayın, kazıklandım diyin avukata teslim edin vekaletinizi verin ve arkanıza yaslanın, altı üstü bir 2bin tl ye daha maal olacak size, ama %70 tüm paranızı geri alma şansınız var, tüm ustaları şahit olarak gösterin, ustalar hangi gün makinenin size geldiğini dile getirdiğinde, mahkeme zaten bu adam bu aleti almış ve ustalardan hiç yüzü gülmemiş diyecekdir, karşıdan resmen kusurlu mal satılmış size kandırılmışsınız, imtina etmeyin bundan, en kısa sürede bir avukatla görüşün mahkemeyi açın.

işte ustalar ile servisin farkı burada, servis yapamadımı kaçışları yok her türlü kazanır paranızı alırsınız, ustalar yapamayınca, ödediğinizle kalırsınız, ödediğiniz miktarın ucu açık olur..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Sebasti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öpenlerin isimlerini verdim.
    Motorun parçalarından anlasam zaten bu aklıma gelmiş bir çözüm.

hiç bir motorsiklet kullanıcısın böyle zalimce bir şey yapacağı aklıma gelmemişti. ilk kez motor almadım sonuçta. ben bütün motorcuları dost bilirdim. bu sebeple yaklaşımım ona göre oldu..
    İnsanlara güvenmek güzel bir şeydir. Fakat konu ticaret olduğunda sadece güvenle iş yapıyorsanız uçurumun kenarında yürüyorsunuz demektir. Tabii ki bu tecrübeler de çok değerli.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Ebayden alışveriş yapabiliyorsunuz komple motor getirtmeyi düşündünüz mü motor numarasını silip kullanabilirsiniz muayenede önemli olan şasi numarası böyle yapmayı denerdim geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef bir çok motosiklet ustasının en iyi yaptığı iş başkasına çamur atıp parayı peşinen cebe indirmek
    haklısın.. bazı art niyetlilerin zihniyetini ortaya koymak adına yazdım bunu. tecrübe/ders olsun zarar görmeyelim istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebayden alışveriş yapabiliyorsunuz komple motor getirtmeyi düşündünüz mü motor numarasını silip kullanabilirsiniz muayenede önemli olan şasi numarası böyle yapmayı denerdim geçmiş olsun
    en başta düşündüm. sağolsun bir arkadaşım engelledi. şuandan sonra düşünüyor muyum? 1000 usd param olsa düşünürdüm.. yazıdan okuduğunuz üzre kolay pes eden biri değilim. ama anlamadığım işlerde pes etmem gerektiğini anladım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence, yaptığınız tüm masrafları kağıt üzerinde belgeleyin, satıcı ben anlamam dedi diyin satışdan sonra, bende ustalara gösterdim, o şurasını yaptı derken bu burası yaptı terken bir dünya masrafa girdim, diyin bir dilekçe hazırlayın, kazıklandım diyin avukata teslim edin vekaletinizi verin ve arkanıza yaslanın, altı üstü bir 2bin tl ye daha maal olacak size, ama %70 tüm paranızı geri alma şansınız var, tüm ustaları şahit olarak gösterin, ustalar hangi gün makinenin size geldiğini dile getirdiğinde, mahkeme zaten bu adam bu aleti almış ve ustalardan hiç yüzü gülmemiş diyecekdir, karşıdan resmen kusurlu mal satılmış size kandırılmışsınız, imtina etmeyin bundan, en kısa sürede bir avukatla görüşün mahkemeyi açın.

işte ustalar ile servisin farkı burada, servis yapamadımı kaçışları yok her türlü kazanır paranızı alırsınız, ustalar yapamayınca, ödediğinizle kalırsınız, ödediğiniz miktarın ucu açık olur..
    bu saatten sonra hangi geçmiş tamirci bu belgeye evet ben para aldım şu işlemi yaptım diye imza atar? ayrıca babam avukat. o kadarcık masraftan kaçınmıyorum fakat hata benim. ustaya göstemem gerekiyordu. yani mahkemede deseki hakim ustaya gösterdin mi? yok ben gerek görmedim güvendim dersen birde fırça yersin..

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun. İnsanlar bunun için bütçelerini zorlayıp 0 motor almaya çalışıyo veya en azından servis geçmişi belli makinelere daha fazla para veriyo.

Birde aldığınız motorun km ve yılını yazarsanız daha bilgilendirici olur.

Hoş o motorlardaki km yede pek güven olmuyo.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler