Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

3 yıldır (6 oldu) usta usta dolaşan motorum.. Siz olsanız ne yaparsınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan 750, Asya Scooturk, KTM 50 cc
    selam.. mesajlarınızı (gelen kutusunda yok) görmedim.. kusura bakmayın. ekliyorum sizi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim biraz elm yatkın. Millete para vereceğime hazır vakitte varmış o motoru en incesinden kendim toplardım. Baka yapardım demiyorum denerdim diyorum. Böylelikle hem ileriye dönük ustalığım artar hemde millete para yedirmemiş olurdum. Almış olduğun parçalarda olmazsa satardım. Bu mantıkla çok çamaşır mak. Bulaşık mak. Kombi tamiri yaptım.

Ha dersenki ben bu ilerden hiç anlamam o zaman ikinci ele hiç bulaşmayacan. Gerekirse 125cc motor alacan ya çok yeni makina alacan yada sıfır. İsdiam yok fakat ben o kadar zamanda motoru tertemiz yapardım.

Motosikleti
    Peki.. ama bu öyle bulaşık makinesi veya kombi ye benzemez..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Konu cok eski olsa da çok gecmis olsun abi öncelikle. Ne yazık ki 3 kağıtcılıkla övünenlerin oldugu bir ülkede yaşıyoruz. Keşke sıfır bir motora yönelseydiniz ama olan olmus sağlık olsun. Ülkede yağ değişebilen vidayı söküp takabilen usta diye geçiniyor ne bir diagnostik ne bir service repair manuel(tamir kitabı) kullanan bulamazsınız. Lakin bizim ustacıklar bir modelin kitabına 2 bin tl vermez hadi onu bıraktık azıcık ugraşsalar internette ingilizceleri var ordan bakıp translate ile cevirip öyle çalısırlar. Ama bizimkiler kara düzen çalısma mantıgında.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Vallahi söyledikleriniz ve anlattığınız herşey çok büyük bir tecrübe. 30 yıla yakın süredir istanbulda motosiklet kullanıyorum ve üsküdarda yaşıyorum. Zamanında kawasakide kullandım fakat söylediğiniz hiçbir ustayı ne duydum ne gördüm.. Geçmiş olsun. Talihsizlik sizi en başta bulmuş. Böyle durumlarda bir avukattan destek alarak hakkınızı daha kolay arayabilirsiniz.

Böyle bir motosiklete sahip olduğunuz için aslında biraz şanslıda sayılırsınız bu sayede birçok ustadan daha iyi motor bilgisine sahip olmuş olabilirsiniz. Vaktiniz olsa motoru kendinizin toplayabileceğine bile inanıyorum..

Motosikleti
    Teşekkür ederim.. Allah kimseye bu durumu yaşatmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Duygu ve düşüncelerinizi yazdığınız için teşekkür ederim.. Evet sanırım artık ben service manuel ile kendim girişeceğim önümüzdeki ay..

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    sonucu merak ettim şu an motor en durumda biniyor musun hocam. oluru var mıymış?
    ben aldığım motorun karenajı değilmiş diye kendimi üzüyordum sizi okuyunca şükür ettim ne diyim. çok geçmiş olsun.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı Sebasti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.. Allah kimseye bu durumu yaşatmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Duygu ve düşüncelerinizi yazdığınız için teşekkür ederim.. Evet sanırım artık ben service manuel ile kendim girişeceğim önümüzdeki ay..
    en doğrusunu yapmış olursunuz. gelişmelerden haberdar edin, motoru toplarken takıldığınız konular olursa burada paylaşın belki bir yardımımız dokunur.

Peki.. ama bu öyle bulaşık makinesi veya kombi ye benzemez..
    Aslında farkeden bir şey yok. Tabi ki bu biraz daha karışık ama arsştırmayla neyin ne olduğu anlaşılır. Sonuçta gerekli parçalar değişince olmama şansı yok.

Motosikleti
    en büyük parça; Cesaret..

Motosikleti
    xv250
    daha önce yazdım mı bilmiyorum ama öyle güzle bir motora vulcan 750 ve virago da buna dahil biryerde park edince görenlerin nazar etme ihtimali çok yüksek motor çok güzel çünkü aa o ne yok markası ne derken 3 km ilerde motor patlayabilir yaşanmıştır defalarca
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    en büyük parça; Cesaret..
    Abicim öncelikle geçmiş olsun. Eğer motoru parçalayıp dağıtabileceğin kapalı bir ortamın varsa hiç bekleme. Nerde ne varsa söküyorsun, piston krank vs vs. Şanzıman bölümüne girmene gerek yok. Anlattıklarından anladığım kadarıyla zaten orada bi sıkıntı görünmüyor. Lazım olabilecek tüm malzemeleri yanına alıyorsun. uygun ölçüde sentil çakısı, lokma anahtarı vs. Ayrıca Vd 40, varsa gaz yağı, ve mutlaka balata spreyi ve motor yağı. Parçaları birleştirirken temizleyip yağlaman gerekecek. Özellikle bu işe kalkıştığında mutlaka yanında bir kamera olsun. Hatta varsa hani bir bandajla başının üstüne bağlananlar var ya madencilerin kask lambası gibi duranlar. Hah işte onlardan. Zaten kaybedeceğin pek bir şey kalmamış. Motoru sökerken adım adım her şeyi kameraya kaydet. Hatta kaydederken konuş. Piston yatağının sabitleme pimlerini söküyorum şu an falan gibi. Sonra toplarken ya bu parçayı nereden sökmüştüm demezsin. Yanına bol miktarda büyüklü küçüklü saklama kabı ve etiket al. Her bir bölümün parçalarını saklama kabını etiketleyerek o bölüme koy Örnek Volan bölümü saklama kabı , Alternatör bölümü saklama kabı , Piston bölümü saklama kabı gibi. Sonra motoru tek tek parçala. Hatta youtube da motorların nasıl yeniden toplandığının videoları var. Kawasaki vulcan 750 engine rebuild yazarsan büyük ihtimal çıkacaktır. Hatta ben sana aşağıda bir link atayım. Seninkinin 1985 model olanını toplamış adam. Ufak tefek böyle videoları izle başlamadan önce. Genelde hepsi birbirine benzer zaten seninki de karbüratörlü bi makinaymış enjeksiyon ecu vs gibi detayların olmayacak herşey mekanik. Bence başaracaksın ve çok eğleneceksin inanıyorum ben. Mutlu huzurlu ve sağlıkla motoruna binmen ve yaşadığın tüm olumsuzlukları unutman dileğiyle sağlıcakla kal abicim.

https://www.youtube.com/watch?v=lYBtjGF-ZhU

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında farkeden bir şey yok. Tabi ki bu biraz daha karışık ama arsştırmayla neyin ne olduğu anlaşılır. Sonuçta gerekli parçalar değişince olmama şansı yok.
    Bende kombiyle başladım sonra devamı geldi ☺

Piyasada ki bütün bisikletçiler motosiklet ustası olmuş. Bizede kendi kendimizin ustası olmak düşecek bundan sonra .
    Şu motoru adam edip inşalla yollara düşersin uğraşlarının emeklerinin karşılığını kat ve kat alırsın inşallah.👍
    Sebasti bunu beğendi.

Motosikleti
    Motorum yeni kaderine İstabuldan - Kütahyadaki Doktoruna doğru yola çıktı.. hadi hayırlısı...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler