Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

3 yıldır (6 oldu) usta usta dolaşan motorum.. Siz olsanız ne yaparsınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Motor ne oldu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son durum nedir?

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan 750, Asya Scooturk, KTM 50 cc
    motor maalesef Ankara Birlik Mahallesi Gürpınar motor da şuan.. kışa doğru başlayabilirim dedi. bu sebeple oradan almayı düşünüyorum.. çünkü diğer motorsiklet tamircileri gibi çok yoğun bir yer değil.. satış odaklı bir iş yeri. boşu boşuna orada burada yatmasın yerim var diye alacağım.
    yerimizde saymaya devam kısacası..

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Siz kötü ustaya düsmüssünüz. Ikinci el ve eski makina sürpriz kutudur. Antalya ve istanbulda çok iyi ustalarim var.

Motosikleti
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz kötü ustaya düsmüssünüz. Ikinci el ve eski makina sürpriz kutudur. Antalya ve istanbulda çok iyi ustalarim var.
    yani 10/10 ;) istatistikleri çökerttik.. sadece bir usta var Ankara Ostim de Hızır usta. açıkça söyledi ben yapamam diye. başka br dürüst ustaya denk gelemedim henüz.. ama umudum var istnbuldada bir kaç usta kimliğine bürünmüş dolandırıcıya gitti.. bilemiyorum yani kumar oynamak gibi bir şey oldu bu durum.. ne çıkarsa..

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    SEBASTİ . Ekarademir 'e kulak ver bence. Bu forumda lanetlenmeyi göze alamayacak kadar sorunlarla ugrasabilecek bir kardeşimiz. Mutlaka çözüm uretecektir ve en doğru işlemi yapmana yardım edecektir. Biz kendisini alkışlamak ve takdir yazılarımız için takipte olacağız.. Bu arada sana makinayı sorunları ile bilerek satan y.vsağın pek şansı kalmadı. Ayet ve hadis var bu konuda inan inanma o b.ku yedi zaten..sende bu dersi unutma artık. Neden Honda işte bu yüzden, şu an için Honda almak ve kullanmakta fayda var...Honda da elbette sorun yaşanabilme ihtimali olsa da digerlerine kıyasla yüzdesi çok düşük, bugün için yine de tamir,bakim ve servislerin daha fazla bildiği makina olarak daha iyidir.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara'da Mete usta var Yıldız'da genelde yüksek hacimli makineler ile uğraşır. Dl650 vstrom'u en baştan topladığını bilirim. Tabi bakar mı o kadar mıncıklandıktan sonra bilemem. Genelde başkasının kurcaladığına el atmıyor.

Neyse akıl veren çok olur derler öyle yapmayım. Sıkmayın canınızı en son olmadı yetkili servise verirsiniz. Sonra zaten satmaya kıyamayıp binersiniz.

Motosikleti
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da Mete usta var Yıldız'da genelde yüksek hacimli makineler ile uğraşır. Dl650 vstrom'u en baştan topladığını bilirim. Tabi bakar mı o kadar mıncıklandıktan sonra bilemem. Genelde başkasının kurcaladığına el atmıyor.

Neyse akıl veren çok olur derler öyle yapmayım. Sıkmayın canınızı en son olmadı yetkili servise verirsiniz. Sonra zaten satmaya kıyamayıp binersiniz.
    Yasin bey, öneriniz için çok teşekkür ederim. değerli ustalar vardır elbette. ondan şüphem yok.. sadece ben karşılaşmayı bekliyorum. bakalım ne zaman kısmet olacak. söylediğini ustayı hiç duymadım. burada kayıtlarda kalsın. çok teşekkür ederim.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Sebasti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasin bey, öneriniz için çok teşekkür ederim. değerli ustalar vardır elbette. ondan şüphem yok.. sadece ben karşılaşmayı bekliyorum. bakalım ne zaman kısmet olacak. söylediğini ustayı hiç duymadım. burada kayıtlarda kalsın. çok teşekkür ederim.
    Sizinle bir kere telefonda konuşmuştuk. Aydın'dan aramıştım. Kendi ustamı tavsiye etmiştim. Fakat kendi ustamda "batuhan çok kurcalamışlar makinayı, hiç kimse ellemese bozuk olsa halledilir ama her yerine el atmışlar, ben o strese giremem" demişti.

Kütahya'da çok sevdiğim r1200gs kullanan bi abim var, dükkanı var, güzel temiz iş yapıyor. Vakit sorunu da yaratmazsan yavaş yavaş, düzgün bir şekilde yapar. Daha önce çalınan bi 650 Savage modelini toplamıştı. Motorda kontak, gösterge, motor bloğundaki eksik parçalar falan dünya eksik vardı. Onu bile adam etmişti. Dilersen bi ara beni, yönlendireyim. Bu arada kefilim kendisine.

Motosikleti
    motoru ulusan a götürsem faydasını görür müyüm?

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    kardeşim sen motoru dekorasyon diye bir cafeye filan sat bence. zararın neresinden dönülürse kardır. bu kadar uğraştığına, üzüldüğüne değmez. yine de çok takdir ettim sizi, pes etmemişsiniz
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    abooo. neler dönmüş serhat ya.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Konu hort dicem konu sahibi burda 2015 ten 2018 e kadar çözülmemiş. Taş olsa çatlardı wallahi. Antalyada çini sokmayan Motorcu Dostlarım var, sürekli büyük makinalarla ugraşıyolar.Özelden numarasını atabilirim.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    konu 2015, öncesi süreç 3 yıl. ne etti 6ncı yıl kutlu olsun. istanbul-ankara kazıklamayan servis kalmamış
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    enteresan olay;
    kelle motoru topladıktan sonra ne sorun çıkıyor?
    oem parçamı kullanılmıyor veya tedarik edilemeyen parçamı mevcut nedir?

ne kadar arızası olursa olsun değişmesi gereken parçalar temin edildikten sonra motoru yerde çalıştırsan olur..

bu ne iştir tuhaf doğrusu..
    yerinde olsam şöyle yaparım.

dağınık halde olan tüm motor parçalarını liste halinde kayıt altına alırım.
    kelle motor olarak eğer eksik parça varsa temin ederim.
    daha sonra bu motoru yerde toplayarak çalıştıracak bir servise sandık içinde gönderirim.

maliyet konusunda ise zerre tereddüt etmem ve geçmiş öyküsünüde unuturum..

eğer servis ve usta konusunda isim istiyorsan tüm türkiyede tek geçerim.
    Kawasaki Aydın Kuşadası Yetkili Servisi - Ziyattin Göktepe

kendisi kawasaki de uzmandanda ötedir.
    Ekarademir bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    motoru ulusan a götürsem faydasını görür müyüm?
    Abi motoru alalı beş buçuk yıl olmuş hala ulusa götüreyim mi diye soruyorsun. O motora harcadığın parayı vadeli hesaba yatırsan şimdiye en kral motoru alırdın.

Bence adam gibi yetkili servisine gidip tamir ettir motoru. Yüksek ücret alırlar ama en azından kafan rahat olur. Tamir ettirecek paran yoksa da sat gitsin artık.

sanayiler birde hastaneler içler acısı, illaki tek tük işini iyi yapan var ama genel bk olunca onlarda boşa çırpındığını bir süre sonra anlayıp salıyorlar, mesela bunu bilerek motor sürmeye devam etmek bence salaklık ya da delilik falan olmalı, bir kaza yapsam ya hurdaya ayırıp gömücekler ya da yarım yamalak kalıcam

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ya neden konularda Polatlı geçiyo bugün benim canımı yakıyonuz :( hemde osb. Hemde savunma sanayi dedin. Yanındaki Laundry beni benden aldı yine :/

Bu arada sende de ne sabır varmış ya. Ben yakmıştım şimdi çoktan ya motoru ya satanı.

Allah göstermesin başıma gelse parçalar geçerim.

2015de 3 yıl yazmış, 3 yılda konudan sonra geçmiş. Çocuğun olsa ilk okula başlıcakmış.

Motosikleti
    yerinde sayıyor.. en son yazdığımdan beri iki ustaya daha gidip oyalandı... şuan istanbulda bir meraklı bakıyor ne yapabilirim diye..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ne oldu ?
    yerinde sayıyor.. en son yazdığımdan beri iki ustaya daha gidip oyalandı... şuan istanbulda bir meraklı bakıyor ne yapabilirim diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya neden konularda Polatlı geçiyo bugün benim canımı yakıyonuz :( hemde osb. Hemde savunma sanayi dedin. Yanındaki Laundry beni benden aldı yine :/

Bu arada sende de ne sabır varmış ya. Ben yakmıştım şimdi çoktan ya motoru ya satanı.

Allah göstermesin başıma gelse parçalar geçerim.

2015de 3 yıl yazmış, 3 yılda konudan sonra geçmiş. Çocuğun olsa ilk okula başlıcakmış.
    Aynen kardeşim.. ve hala oyalanmaya devam.. bu post buraya düştüğünden beri önerdiğiniz ustaların çoğuna gitti.. hepsi (çoğu) ilgisiz maalesef.. bir süre garajda yatıyor formalite 3-5 yerini söküyorlar sonra haftalar aylar gidiyor zaman ayıramıyorlar.. hepsinde kaçamak slogan ise yeni motor getir yapayım harika olur.. valla kusura bakmayında yeni motor olduktan sonra USTA ya ne gerek var.. bu yazıyı okuyan 10 kişiden 8 i toplar.. en son yine buraya bana öneri yapan biri oldu balgat ta Yavuz usta ya gittim 4 ay anahtar zor değdirdi.. üstüste motorları koymuş güzelim depodaki özel yapım resim çizilmiş gidon eğilmiş.. görünce kaynar sular başımdan aşağı döküldü.. zaten oda yeni motor alsak mı diyordu.. ertesi gün alıp istanbulda meraklı olan bir arkadaşıma gönderdim o bakıyor.. merakla bekliyorum.. umutlar devam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sen motoru dekorasyon diye bir cafeye filan sat bence. zararın neresinden dönülürse kardır. bu kadar uğraştığına, üzüldüğüne değmez. yine de çok takdir ettim sizi, pes etmemişsiniz
    kardeş kafaya taktım.. bunu yapıp bineceğim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

yani 10/10 ;) istatistikleri çökerttik.. sadece bir usta var Ankara Ostim de Hızır usta. açıkça söyledi ben yapamam diye. başka br dürüst ustaya denk gelemedim henüz.. ama umudum var istnbuldada bir kaç usta kimliğine bürünmüş dolandırıcıya gitti.. bilemiyorum yani kumar oynamak gibi bir şey oldu bu durum.. ne çıkarsa..
    Hızır ustada lastik şişirtmek için bile 10 dakika beklersiniz.. ;) oraya götürmüştüm en hızlı cevabı orada aldım 1 hafta sonra benim vaktim yok sen bunu al buradan demişti yıllaaaar önce...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Enteresan.. Mete usta yı ilk kez duydum.. merak etmeyin elbet günü gelir onada gider.. şuradan (son bıraktığım yerden) bir sonuç çıksın bakalım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

https://www.ebay.com/itm/86-Kawasaki-VN750-VN-750-Vulcan-Engine-Motor-/311899375353

Bu motoru buldum 500 usd.. ABD de Ohio da.. acaba gidip mi getirsem daha ucuz olur yoksa nakliye mi? ABD dışına kargo göndermiyormuş...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Memlekete usta yok ezberci dolu kısaca
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler