Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorla ilgili bir kaç sıkıntım var ?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar bugün motorumu çalıştırdığımda elektrik düğmesine basınca hiç birşey olmadı gıvvv gıvvv sesi bile çıkmadı bi daha denedim yine hiç birşey olmadı kontağı tekrar kapatıp açtım bu sefer çalıştı tekte çalıştı motor tekrar kapatıp açtım sorunsuzca yine çalıştı motordan hiç anlamam ilk motorum sorun ne olabilir aklıma takıldı 10/15 sefer kapatıp çalıştırdım motoru tekte aldı sorun neden kaynaklandı soğuk hava etki yapar mı böyle bi duruma ? birde eve geldiğimde aşağıdaki resimde işaretli olan yerin kablosu baya bi dısarı çıkmıstı elimle iyice içeri soktum motor sanki şaha kalktı performans çekişi çok arttı motorun resimdeki kablo neyin nesi birde bu konu hakkında yardımcı olur musunuz ?

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    GıvGıv etmemesi elektrik kaynaklı veya akü kaynaklı olabilir. Kontağı açtığında gıvgıv etmediğinde sistemde ışıklar yanıyor muydu? Ayrıca resimdeki motor bloğunda gösterdiğin delik, hava filtresinin baglantı borusunun olduğu yer olabilir... Taktığında çekişe etki ettiyse kuvvetle muhtemel.
    okncnk bunu beğendi.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GıvGıv etmemesi elektrik kaynaklı veya akü kaynaklı olabilir. Kontağı açtığında gıvgıv etmediğinde sistemde ışıklar yanıyor muydu? Ayrıca resimdeki motor bloğunda gösterdiğin delik, hava filtresinin baglantı borusunun olduğu yer olabilir... Taktığında çekişe etki ettiyse kuvvetle muhtemel.
    evet ışıklar yanıyordu sorunsuzca dediğim gibi sadece ilk kontağı açtıgımda öyle yaptı ama daha sonra 20 km ara ara durarak kontağı kapatıp çalıştırdım sorunsuzca tekte çalıstı motor 10/15 kere bu işlemi yaptım hiç sıkıntı çıkarmadı birde o kabloyu baya bi içeri girdi ama çok fena çekiş arttı öyle böyle değil .d

STEWARD26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KNUNİ TİGER 250 2007
    Sanırım motor tiger 250
    fakat orası ne kablo
    nede hava filtresi kutusu ile
    alakali
    krank milinin yuvasının karşılığını tikayan tapa......
    Elektrik ile alakalı değil

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Resimde görünen yer bujinin olduğu yer değil mi yoksa ben mi yanlış açıyla görüyorum kabloda buji kablosu muhtemelen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)