Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

aktif uzun far pasif kısa far yakmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine konu okurken sürekli sağa sola sataşan şu arkadaşın mesajı görmüş, hasbinallaaah çekmiştim bir baktım profilde engelleme diye bi özellik var. Tavsiye ederim, deneyin. Forumda bir kaç arkadaş daha var bu şekilde dikkat çekmeye çalışan. Bu tür mesajları görüp "MT de bozdu abi" dememek için engelleyin gitsin.
    Dünyadaki en işe yaramaz adamı (adam lafı lafın gelişi kullanılmıştır) dahi hor görmeyin. Günün birinde tesadüfen öyle bir keşifte bulunur ki, işinize yarar. Yine öyle oldu. Koçum benim! Bil bakalım ilk yasaklayacağım ördek kim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bilgi fukarası yontulmamış odun aklı sıra apaçi avlıyor

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğini gecen sene fazer8 de yaptim.

isim kolaydi cunku ampul H4 idi, kisa fardan uzun far ampulunun bos bacagina hat çektim.

kisalar 2 farda yaniyor, selektor yapinca da uzun farin ampulunun uzunlar icin olan flamani devreye giriyordu.

fakat bu sekilde selektorun uyariciligi ve farkindaligi azaldi, geri soktum.
    Yani Sağ kısa Sol Uzun çalışıyorsa.
    Sağın Kısasından Solun Kısasına elektirik çektim ki aynı anda ikiside yansın demiş oldunuz.
    Ama SOL uzundan Sağ uzuna hat çekmemişsiniz.

Bu sebeple normalde 2*55w Yanarken Selektör yaptığınızda 2*55w + 60w yanacak birazda kısa uzun farkı.
    Ben selektörde hem kısalar hem uzunları yakmayı planlıyorum 2*55w + 2*60w :D
    Motorumun normal statörü 240w ben sırf bu iş için electrosport firmasından 305w statör aldım.

Motosikletlerin elektrik kullanımını ve statör gücüne göre ne kadar daha yük(sis farı olur, elcik ısıtma olur vs) bağlayabileceğinizi aşağıdaki siteden hesaplayabilirsiniz.

http://www.powerlet.com/learningCenter/excessCapacity

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden çalcam diyosun :p

Normalde karbüratörlü için olan bi statörüm var.Uzun vadede çift farı kaldırmaz ve yanar diye sırf bunun için farla beraber statör aldım.
    Senin farlar da çok güzel maşallah. Ama özellikle biraz daha klasik kafa illa ki yuvarlak olacak benimkiler. Bu arada şu led işlerini iyi araştırmak lazım özellikle otomobil sektöründe çok gelişmeler var. H4 ve H7 ye alternatif daha az amper çekecek ampüller vardır elbet. Biraz oto forumu gezmek lazım belki. Bu sayede sürekli sorun çıkarabilecek olan statör alternatör gibi modifikasyonara gerek kalmamış olur. Ama şu ara niyet sade benimki. Vakit lazım, uygun donör lazım falan filan.
    Gökhan YAŞDAL

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani Sağ kısa Sol Uzun çalışıyorsa.
    Sağın Kısasından Solun Kısasına elektirik çektim ki aynı anda ikiside yansın demiş oldunuz.
    Ama SOL uzundan Sağ uzuna hat çekmemişsiniz.

Bu sebeple normalde 2*55w Yanarken Selektör yaptığınızda 2*55w + 60w yanacak birazda kısa uzun farkı.
    Ben selektörde hem kısalar hem uzunları yakmayı planlıyorum 2*55w + 2*60w :D
    Motorumun normal statörü 240w ben sırf bu iş için electrosport firmasından 305w statör aldım.

Motosikletlerin elektrik kullanımını ve statör gücüne göre ne kadar daha yük(sis farı olur, elcik ısıtma olur vs) bağlayabileceğinizi aşağıdaki siteden hesaplayabilirsiniz.

http://www.powerlet.com/learningCenter/excessCapacity
    çünkü kisa far H7 ampul idi

ayrica sadece ampul değil, far tasi, tasin yonu-konumu vs uzun farda farklidir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)