Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

<<< Lastik Basıncı Sorunu >>>

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba beyler yamaha ybr 125 marka motor kullanmaktayım bu hafta fabrika cıkışlı lastıkleri degiştirdim yerine arka lastik Michelin 90/90-18 57P Pilot Street ve ön lastik ise Michelin 2,75-18 42P Pilot Street taktım...acaba ön ve arka lastık icin en uygun lastik basınçlari ne olabilir

Son olarak 2 farklı petrolden sisirilen lastigin basınc ölçümleri degeri birbirini tutmuyordu daha dogru sisirme yapabilmek icin ne yapmak gerekir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kitapçığın da en doğrusu yazar, ybr sayfasına yazarsan söylerler.

Genel de Shell'de hava basıyorum, doğru olduğuna inanıyorum kendimce. Lastikçilerde de hava bastırabilirsin.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Eğer bu lastikler fabrika çıkışındaki lastik ebatlarına uygun ise, en uygun (TEK uygun) basınç kitapta yazmaktadır. Kitap yoksa üreticiye sorarak öğrenilebilir. Eğer farklı ebatta lastikler takılmışsa muhtemelen hiç kimse doğrusunu bilemez, belki bir fizik mühendisi hesaplayabilir.

Benzincilerdeki hava saatlerine genellikle güvenilmez. İlle de doğrusunu isterim diyorsanız güvenebileceğiniz bir basınç ölçer (öyle bir şey var mı?) alacaksınız, biraz fazla hava basıp ölçe ölçe indireceksiniz.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    ön 25, arka 30.

zaman ayırdıgınız ve tüm cevaplar icin tesekkürler üreticisine sorsam daha iyi olacak...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)