Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTOR MARŞ BASMIYOR VE DİJİTAL EKRAN GİDİP GELİYOR YARDIM LÜTFEN CBR 125R

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    motoru kaza yaptığımdan dolayı yaklaşık 1.5 aydır kullanmıyordum, her zaman durduğu kapalı yerde duruyordu.bu sabah kontağı çevirdim yaklaşık 5-10 dakika marş basmadan kontak açık bir şekilde durdu sonra bir an 'cızz' diye bir ses geldi ekranın turuncu ışığı yanar vaziyette yazılar kayboldu kontağı kapadım açtım düzeldi.sonra marşa basınca çalışmadı bir kaç kez denedim ama bazen ekranda yine yazılar giderek çalışmıyor bazen de sadece marş yemeyerek çalışmıyordu sonuç olarak çalışmıyor.nedir bunun derdi acaba sabah sabah çok moralimi bozdu vallahi.

not:motoru kazadan sonra çıkarıp gezmedim ama olduğu yerde bir kaç kez çalıştırmıştım hiçbir sıkıntısı yoktu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Akü bitmiş olabilir mi?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    akü bitmiş

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü bitmiş olabilir mi?
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü bitmiş
    teşekkürler yorumlar için benim de direk aklıma o geldi zaten ama "akü bitse ekran hiç gelmezdi" diye bir yorum okumuştum ona istinaden bir sorayım yine dedim

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kadrandaki 2-3 tane Led ışığın ihtiyaç duyduğu enerji ile marş motorunun ihtiyaç duyduğu enerji aynı olabilir mi ?

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadrandaki 2-3 tane Led ışığın ihtiyaç duyduğu enerji ile marş motorunun ihtiyaç duyduğu enerji aynı olabilir mi ?
    eh haliyle ama bazen sağlıklı düşünmek zorlaşıyor şu tarz olaylarda,bu yüzden dışardan bir görüşü dinlemek istedim zaten teşekkür ederim
    Ben bir yılanım.Derim soğuktur,kalbim yoktur.Dilimle avımı arayarak sürünürüm.Hoşuma gideni mideye indiririm,böyle bir varlığım.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Mantık;

Günlük hayatta genel olarak pille kullanılan şey kumandadır, cep telefonudur, el lambasıdır.
    Pili bitince çalışmaz, ekran gider, ledler yanmaz vs..

Bu bağlamda verileri denkleme koyacak olursak;

Akü bitik = Hiç bir şey çalışmaz lamba bile yanmaz.. Yanıyorsa akü bitik değildir, ispat olarak aydınlatmalar gösterilir. Hatta çalışmayan araca benzin bile alınıp depoya doldurulur. Yine denenir çalışacak mı diye.. Sonuç hüsrandır. Birileri aranır durum izah edilir karşı taraf
    "-akü bitmiş"
    abi deyince karşı çıkılır, itiraz edilir, o kadar basit bir şeyi kendisinin anlamama ihtimali bile yoktur, sorun daha büyük bir şey olmak zorundadır vesselam..

Açıklama ;

Cebinde 10 liran var bununla sakız çiğneyerek BMW 760Li alıp kullanmak istiyorsun ne yaparsın...?
    -Sadece sakızı alıp çiğneyebilirsin ama 760Li için cebindeki mevcut gücün yeterli değildir. Bu durum senin bitik olduğunu göstermez. Hatta üstüne üstlük simit ve kola bile alabilirsin.
    Buda sadece gücünün yeteceği şeyleri alıp harekete geçirebileceğini gösterir.
    Aküde aynıdır, bitik akü bile lambayı yakar ama marş motoruna gelince iş değişir. Onun gereksinimini karşılayacak gücü yoktur.
    berk_cglr bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)