Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites geçmiyo yzf r125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Uzun süre hız yaptıktan sonra mesela 4 dakika 80 km fln duracakken vites düşüreceğim vites düşmüyo 3teyse kalıyo tekrar stop edip çalıştırdığımda yada 20 saniye falan beklediğimde düzeliyor sorun nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Benimde sizinkine benzer kücük bir problemim vardı...
    Yüksek hizda giderken 80-90 km/sa gibi vitesi 5 den düsürmek istedigimde vites kolu aşagı doğru inmesine rağmen (büyük bir bosluk var) ama vitesim düsmuyordu.. Peki napiyorum baktim vites dusmüyor 4. Vitesteysem öncelikle debriyajı bırakıp , sonrasinda tekrar sıkıp bir yükseltip ondan sonra düsürüyorum ve şıkır şıkır düsüyor... Ama bunu çok sık yapmıyor... 500 km de sadece 2 defa yaptı.. Arkadaslarim benden kaynaklandıginı vites koluna yavaş bastıgımı söylediler bilmiyorum ama servise götürüp sorduğumda ne vites kutusuyla ne de balata ile alakali oldugunu kullanici sebebiyle yapabilecegini söylediler sizde de boyle bir sıkıntı olabilir ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek hizda giderken 80-90 km/sa gibi vitesi 5 den düsürmek istedigimde vites kolu aşagı doğru inmesine rağmen (büyük bir bosluk var) ama vitesim düsmuyordu.. Peki napiyorum baktim vites dusmüyor 4. Vitesteysem öncelikle debriyajı bırakıp , sonrasinda tekrar sıkıp bir yükseltip ondan sonra düsürüyorum ve şıkır şıkır düsüyor... Ama bunu çok sık yapmıyor... 500 km de sadece 2 defa yaptı.. Arkadaslarim benden kaynaklandıginı vites koluna yavaş bastıgımı söylediler bilmiyorum ama servise götürüp sorduğumda ne vites kutusuyla ne de balata ile alakali oldugunu kullanici sebebiyle yapabilecegini söylediler sizde de boyle bir sıkıntı olabilir ...
    Çok teşekkür ederim ışıklarda durduğumda bi bakıyorum 3. Vitesten düşmüyor motosiklet bende debrajı birden bırakıp stop ettiriyorum sonra şıkır şıkır düşüyor ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama diğer türlü de kalkamıyor motor kolay kolay

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Öncelikle debriyajın ayarlı olmalı, debriyaj düzgün ayırmalı. Sonra yine sorun varsa vites pedalına basılı tutarken debriyajı yavaşca bırak vites geçer. Debriyajı sert bırakma ki dişliler zarar görmesin. Bide 3. vites veya daha yukarı viteslerde durma, yavaşlarken vitesi tek tek düşür. Normal değil zaten duran motorda vitesle fazla oynamak.
    storm_shadow bunu beğendi.

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    durmadaan önce yavaşlarken vites düşürmek gerekir.
    storm_shadow bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites değiştirmeyi bilmiyorsunuz. durduğunuz yerde vitesle oynamayın arkadaşlar. o vites hilalleri ne hale geliyor bir bilseniz, tövbe edersiniz bir daha durduğunuz yerde vites değiştirmeye. arabamı bu Allah aşkına yapmayın. kaç yıldır motorsiklet kullanıyorsunuz bilmiyorum ama. vites düşürme. sırası ile hızınız düştükte yapılmalı.

yasin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    bende yeni z one 180 aldım ornegin durucam rodajda oldugum icin genelde 4 5 bin de attırıyorum vitesi ondan hep üst viteslerde oluyorum frene de bastıgım icin motor zaten gazı bırakınca yıgılıyo ondan dolayı hızlı hızlı vites dusurmem gerekiyor 5 > 4 > 3 derken bi bakıyorum cok yavaslamısım doncegim yere gelmisim 2 vites birden dusuremiyorum debriyajı bırakmak gerekiyo tek debriyajda dusmuyo arada asagı basıyorum ama bos yani hissetmiyosun bide oyle oldugunda panelde vites gostergesinde N yazıyo ama 3 teydi vites yani nasıl boş olabilir debriyajı bırakıp tekrar basıp vites attıgında düzeliyor.

durmadan önce motor freni baya onemli gercek anlamda istediginiz yerde durmanızı saglıyo.
    @strorm_shadow peki durdugun yerde 1 den boşa atmak zararlımı veya benim motor yeni oldugu icin arada ayak ayarım kacıyo 2 ye geciyo 1 den bosa atmak daha zor cin malı oldugundanmı artık yeni oldugundanmı bilmiyorumda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)