Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

hangi lastik ? :/ z one 180

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı erk1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 70 17 lastik takabilmek için jantın kalınlığı en az 3" olması gerekiyor. İdeal ölçü 3.5".
    Z One ve STX'in arka jantı 2.75" . Yani bu ölçü mevcut janta olmuyor arkadaşlar.

Önde ise 100 80 17 takabilmek için jant ölçüsü 1.85" olması gerekiyor. İdeal ölçü ise 2.5". Z One ve STX'in ön jantı 2.15". Bu ölçüde lastik kullanılabilir önde. Sorun yok.
    kaynak nedir yani benim arkadasın arka 130 70 17 irc ilk sahibi takmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı yasin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaynak nedir yani benim arkadasın arka 130 70 17 irc ilk sahibi takmış
    Takmasına takılır, ancak tavsiye edilmeyen bir durum. Çok küçük bir ihtimalde olsa yarın bir gün sert girilen bir virajda veya sert bir frende lastiğin janttan çıkma ihtimali göze alınabilir mi bilemiyorum.

Bridgestone'un sitesinden:
    http://www.bridgestone.com/products/...tlax/bt45.html

Bir diğer lastik üreticisi Maxxis'in wwb sitesinden:
    http://www.maxxis.co.uk/know-your-ty...heels-and-rims

ABD'deki bir kolejin web sitesinden:
    http://www.mtsac.edu/~cliff/storage/...Size_Chart.pdf

Sava'nın web sitesinden:
    http://www.savatech.eu/tyres/motorcy...-and-rims.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Ya 3.5" lik jant alnılanacak ya da mevcut ebadı değiştirmeden lastik alınacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

120 80 17 oluyor.

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    O ölculere uyacak kaliteli lastik takimi yok

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastik firmalarına kızmamak elde değil! Aslında bizim motorlar ikinci sınıf ülkeler için üretilmiş galiba..
    Üreticiler de belki de doğu ülkelerine falan bi dolu- apache-zongshen(derbi-z-one) rks satıp bi lastik ürettirememişler be..
    Dün yabancı siteleri de aradım lastik bulamadım. Jant boyutunu da bilmediğimden ve Türkiyedekilerden iş çıkmayacağından Keevay Global'e mail attım. Ne iş aga! diye, öneri falan bekliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

[/COLOR]120 80 17 oluyor.
    Lastik mevzusundan hangi marka lastik ne ölçüdeydi unutmuş durumdayım.

erk1n; rks150'nin ön jantı 1.85 miş arka 2.50 , arka lastik tamam da öne 100/80 olur mu ne dersin? Bazısı üst sınır doksan genişlik falan demiş, kafam karıştı. En azından z-one'a oluyormuş, z-one kullanıcıları adına sevindim.Yoksa bi mt75 alıp bakacaktım, nasılsa iyi markalardan lastik yok.Bir de heidenau var 90/90/17 ama kışa uygun yazın ne olur belli değil yorum da yok pek, satıcı da..

Kullanıcı arkadaşlar paylaşım lütfen..

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik firmalarına kızmamak elde değil! Aslında bizim motorlar ikinci sınıf ülkeler için üretilmiş galiba..
    Üreticiler de belki de doğu ülkelerine falan bi dolu- apache-zongshen(derbi-z-one) rks satıp bi lastik ürettirememişler be..
    Dün yabancı siteleri de aradım lastik bulamadım. Jant boyutunu da bilmediğimden ve Türkiyedekilerden iş çıkmayacağından Keevay Global'e mail attım. Ne iş aga! diye, öneri falan bekliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Lastik mevzusundan hangi marka lastik ne ölçüdeydi unutmuş durumdayım.

erk1n; rks150'nin ön jantı 1.85 miş arka 2.50 , arka lastik tamam da öne 100/80 olur mu ne dersin? Bazısı üst sınır doksan genişlik falan demiş, kafam karıştı. En azından z-one'a oluyormuş, z-one kullanıcıları adına sevindim.Yoksa bi mt75 alıp bakacaktım, nasılsa iyi markalardan lastik yok.Bir de heidenau var 90/90/17 ama kışa uygun yazın ne olur belli değil yorum da yok pek, satıcı da..

Kullanıcı arkadaşlar paylaşım lütfen..
    100 80 17 için ideal jant ölçüsü 2.5 inch. Ancak minimum 1.85", maksimum 2.75" ölçülerindeki jantlara 100 80 17 lastik takılabilir. Yani sorunuzun cevabı evet.

Kaynak: http://www.bridgestone.com/products/...tlax/bt45.html

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    z one 180 in jant inch i ne peki zaten 120 80 17 lastik yok arka lastik arka lastik yerine ön lastik taksak olmuyomu :D yani ön olarak satılan 120 80 17 yi arkaya takabilemiyolmuyuz

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Normalde takamazsin ama eger cift amacli lastiklerden ise takilabilir

Ön jant: 2.15
    Arka Jant: 2.75

Merhaba; motosiklete (z-one değil rks 150) pirelli mt75 takmaya karar verdim. Ölçüleri ön 90/80/17- arka 110/80/17, yani sadece ön tekerlek bir cm alçalacak, arkada değişiklik olmayacak) Karar vermemde motosikletin jantlarının genişliği,km göstergesinin sadece yüzde 2-2.5 sapmaya uğrayacak olması, motosikletin ağırlık merkezinin nispeten arkada olması, lastik markası, ıslak performansının da idare edilebilir sevide olduğunu düşünmem(en kötü nasıl olsa stocklardan iyi) etkili oldu. Fakat değişikliği bi kaç hafta sonra yapmayı düşünüyorum..
    Lastikle ilgili görüşlerimi kullandıktan sonra paylaşacağım..

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    bende mt75 düsünüyorum suan maddi yonden hazır degilim bu duruma bide rodaj tamamen bitsin 1600 km de falan taktırmayı dusunuyorum kullandıktan sonra kendi yorumlarınıda yazarsan cok iyi olur cunku lastikler canımı cok sıkmaya basladı azcık yatırıyorum bakıyorum kendini bırakcak nerdeyse yolda yol tutusundan eser yok sıcak asfaltta cok berbat
    not : 650 km oldu motorum :D

Ne yaptınız bu konuyu arkadaşlar?

Arka: 120-80-17
    Ön: 100-80-17

Ben bu ölçülerde lastik istiyorum. Ancak bulamıyorum.

Ne yaptınız bu konuyu arkadaşlar?

Arka: 120-80-17
    Ön: 100-80-17

Ben bu ölçülerde lastik istiyorum. Ancak bulamıyorum.
    Konu aynen bıraktığımız yerde maalesef, lastik sebebiyle motosiklet kullanmaktan zevk almamaya başladım,kompresyonla yavaşlamak için 3. ve 4. viteslerde hep 8000 devirler ve günlük kullanım 25km en fazla..
    İş yoğunluğundan ilgilenemedim de pek. Değişikliği bayram sonrası düşünüyorum..
    120/80 arka lastiğe bişey diyemem, fakat hatırladığım kadarıyla; mt75'in 100/80/17 ve 90/80/17 ebatları vardı.aynı marka olacaksa arka 110/80/17 mecbur..
    Önümüz kış, sava mc32 kullanan varsa ıslak kullanım hakkında yorum alabilseydik keşke..

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    lastiklerin adi olma sebebinden bi arkadasımız düstü malesef...
    aksam saatlerinde yol alırken şerit degiştirmek istemiş ve beyaz serit cizgilerinin kaygan olma sebebi ile kayıp dusmus motor bariyerlere girmiş hasar buyuk fakat kendisine hic bişey olmadı allaha sukur.

su lastik olayını bi netlestirmek şart kış yaklastı

Rks Titanic 150 için 90/90-17 orijinal ebatlarda İrc MB-34 Var. Arka da içinde aynı modelin orijinal ebatları 110/80-17 var. İşte mesele burda başlıyor. irc performansı nasıldır?
    Bide bizim konuda da yazmıştım ;
    Sava turkiye ile telefonla görüştüm. Ellerinde 90/90-17 olmadığını ancak aynı ölçülerde ki TVS apachi için 100/80-17 verdiklerini söylediler. Takım olarak 90/80-17 110/80-17 (mc 18) olduğunu, mc 25 ile mc 50 modellerini de 100/80-17 ile 130/70-17 verebileceklerini (hatta tvs apachi ile daha verimli dönüşler yaşadığını söylediler)
    Bütçem yüksek fiyatlara el vermiyor. Şuan mevcutlardan iyi olan lastik almam şart.
    Fikirlerinizi bekliyorum.

Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks Titanic 150 için 90/90-17 orijinal ebatlarda İrc MB-34 Var. Arka da içinde aynı modelin orijinal ebatları 110/80-17 var. İşte mesele burda başlıyor. irc performansı nasıldır?
    Bide bizim konuda da yazmıştım ;
    Sava turkiye ile telefonla görüştüm. Ellerinde 90/90-17 olmadığını ancak aynı ölçülerde ki TVS apachi için 100/80-17 verdiklerini söylediler. Takım olarak 90/80-17 110/80-17 (mc 18) olduğunu, mc 25 ile mc 50 modellerini de 100/80-17 ile 130/70-17 verebileceklerini (hatta tvs apachi ile daha verimli dönüşler yaşadığını söylediler)
    Bütçem yüksek fiyatlara el vermiyor. Şuan mevcutlardan iyi olan lastik almam şart.
    Fikirlerinizi bekliyorum.
    Irc için ıslakta kötü diyorlar, kışın kullanmayacaksanız alınabilir, kuryelerin de kullandığını söylüyordu bazı arkadaşlar.En azından üzerindeklerden iyidir.(düşün ki beyaz şerit çizgilerinde kayıp düşen arkadaş olmuş, çok geçmiş olsun..bu arada z180'nin lastiklerinin rks'den daha iyi olduğunu söylyeyim kullandığım bi motosiklet)Yani bu motosiklete ne taksak üstündekinden iyidir..
    Yüksek bütçen olmadığını söylediğinden sava mc18 olabilir( bütçeyi önemsemiyorum çok çünkü en kötü taksit yapılır, fakat lastik sebebiyle bi kere düştünüz mü sonradan pişmanlık fayda etmeyebilir, ben bi kere panik frenle kaydırdım düşük hızda, tüm suç lastikte de değildi üstelik fakat nasıl kızakladığını biliyorum üstündekilerin,-keşke michelin sport ölçüsü uysaydı-
    Yani; motosikleti altı ay sonra satmayı düşünmüyorum nasılsa,lastik ve frenden daha önemli ne olabilir motosiklette. O yüzden alabileceğim en iyi lastik olsun diyorum. Sava mc18'den ıslakta kayabilir diyerek vazgeçtim gibi..Pirelli Mt75'le Sava'nın kışlık olan lastiği arasında gidip geliyorum.Savanın kışlığına bi kaç kullanıcı yorumu bulabilsem alacağım belki de.Mc 18'e ise kuruda kötü diyen duymadım, kışın kullanmayacaksanız neden olmasın?
    Honda forumlarından (onların bazı modellerinin stock lastiği) ırc'ye sanki antipati oluşmuş bende..
    Irc kullanan, bilen varsa yorum bekliyoruz!

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mantıklı olan seçenek pirelli mt 75 in öne 90*80/17 arka 110*80/17 görünüyor. mt75 in performansı parasına değiyormu kullanıp yorum yapabilecek kimse varmı?

poyraz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial z-one s 180
    bende lastik arayışındayım ya sava mc18 alıcam ya da uydurucam bazı lastikleri ölcüsü yakın ve oranı bozmayacak bi takım

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı kukuleta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantıklı olan seçenek pirelli mt 75 in öne 90*80/17 arka 110*80/17 görünüyor. mt75 in performansı parasına değiyormu kullanıp yorum yapabilecek kimse varmı?
    sport demon kullanıyorum dediğinden daha ucuz bir model ve resmen boşa frene basıyormuşum irclerle.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=3208

http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=3196

Prelli mt 75 en mantıklısı diye ortak fikirde bulunulmuş sanırım.Benim bu konuda fikrim yok ama bu 2 lastik toplam 600 tl mi ediyor ben mi yanlış anladım?

Toplam kaç para ediyor bu linktekiler pahalı mı acaba?

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    aynen 600 tl ediyor ve asırı pahalı o parayı hakediyormu bilmiyorum kullanan bi kac kişi olsaydı iyi olurdu da suana kadar yardımcı olan cıkmadı. dunloplar nasıl acaba bilgisi olan varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sport demon kullanıyorum dediğinden daha ucuz bir model ve resmen boşa frene basıyormuşum irclerle.
    lastik ölçülerin neler acaba bide fiyatları sanırım onların arka 130 70 17 bizimkiler 110 80 17 orda biraz sıkıntı olabiliyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)