Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

titreşim engelliyici krank balansör sistemini jinluna uyarlama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar bende jin lun var malum motorda da artık demeye gerek yok titreşim sorunumuz var sorunların zaten ana kaynağıda bu yoksa motorumdan memnunum sormak istediğim şu bu Zealsun Zs 150-19 modelinde malum TİTREŞİMİ ENGELLEYİCİ KRANK BALANSÖR SİSTEMİ var bu sistemi jin luna uyarlaya bilirmiyim yani jinluna takabilirmiyim ve faydası olurmu.

bu sorum sadece ben değil diğer jinluncu arkadaşların derdinede çözüm olucakdır. o yüzden sadece bana değil yüzlerce jinlun cuya yardım etmiş olucaksınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    eğer bu sorunun cevabını bilen varsa bende çok merak ediyorum.eski bir jinlun kullanıcısı olarak.
    logaritma haklı yüzlerce kişiye yardımcı olacak bilen biri.

fusur-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie
    Merhaba arkadaşlar;Sizin makinelerdeki vibrasyon sorununu fabrikanız çözmüş.
    Bunu tabiiki buradaki yetkili servisten öğrendim ve makinanın üzerinde de gördüm.Bu alet(balansör) 2006 modeller de fabrikasyon olarak takılı bir şekilde geliyor.Motor bloğunun ön alt kısmın da ön tekere doğru bir çıkıntı var 2006 modeller de,işte o çıkıntının içindeki alet balansörmüş ve vibrasyonu tamamen
    kestiği söyleniyor. Fabrika bu işlemi yeni makinalarda standart hale getirmişse,belki de önceki modeller için de sonradan takılmak üzere(isteyene)
    yedek parça olarak servislere dağıtmış olabilir,bi araştırın isterseniz.Umarım yardımcı olabilmişmdir.Sevgi ve selamlar.
    FUSUR-35

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    arkadaşlar,
    bizim tabirimizle bu olay dengelemedir. statik ve dinamik durumdaki kuvvet ve moment hesaplarıyla dengelemede konulacak karşı ağırlıklar bulunur. bu hesaplamalarla dengeleme büyüklükleri(dengeleme ağırlıkları) bulunduğu gibi, bunların yeri ve açısı da bulunur.
    her krankın(en azından her marka ve modelde; hatta üretimin kalite standartlarının kötü olması sabebiyle aynı modelde bile farkedebilir) üstüne konunlacak dengeleme büyüklükleri, yeri ve açısı farklıdır. bunun sebebi her krankın boyutlarının, ağırlıklarının ve şeklinin farklı olmasıdır.
    bu hesaplarla dengeleme büyüklükleri, yeri ve açısı bulunmuşsa, kranklara uygulanabilir. ancak bu kolay bir işlem değildir. uzman olan birisinin bunu yapması gerekir. zaten bu dengeleme daha üretim aşamasında gerçekleştirilmeli ve krank ona göre imal edilmelidir. sonradan uygulanabileceğini pek sanmıyorum. krank değişirse olabilir. çünkü benim bildiğim, hesaplardan sonra krankın bu ağırlıklkar üstünde olacak şekilde üretildiği.
    titreşimin sebebi, krankın dengelenmemiş olmasından kaynaklanıyor tabi ki. dengeleme yapılmadığı için krank belli bir devirde dönerken dengelenmemiş krank büyüklükleri farklı momentler ve kuvvetler oluşturarak krankı dönme ekseninden uzaklaştırmaya çalışır. bu da titreşime sebep olur. yüksek devirlerde bu eksenden uzaklaşma eğilimi daha fazla olacaktır.
    umarım açıklamam faydalı olmuştur.
    benim tavsiyem bu konuyu iyice bilen ve daha önce uygulamış olan biririn gerçekleştirmesi olacak.
    ben de bu konuyu teoride bilmeme rağmen, pratiğe dökmek apayrı bir olaydır.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    Artık Yok...
    hocam sağolda sıfırına koymaları bir işime yaramazki aten satmayı planlıyorumda eyer ucuza şu titreşimi balansör gibi bir sistemle halledebilirsem kullanırım valla motorumdan çünkü hiç bir sıkıntım yok tek sıkıntım titreşim.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Balansörü takamazsınız. Çünkü balansöre uygun yuva, kran dişlisi, uygun motor kovanı vs olması gerekiyor. Bunları uyarlayacağınıza hurda faturalı çıkma bir 2006 motoru uygulayın daha iyi olur.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Artık Yok...
    hocam kim uğraşır onla satarım gider sağolasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler