Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

85 Km/h Hızdan Sonra Gelen Uğultu Sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Merhabalar KTM Duke 125 kullanıyorum ve yakın zaman da zincir değişimi yaptım ancak sorunun bundan kaynaklandığını düşünmediğimi söylerek konuya giriş yapmak istiyorum. Bugün motoru aldım ve yola çıktım düşük hızlarda böyle problem yoktu veya çok az olduğu için ben fark etmiyordum. Ne zaman 85-90 km/h hız ve sonrasına çıktım ve ciddi bir uğultu sesi gelmeye basladı. Ses inişe geçen uçakların çıkardığı ses gibi aynı süzülen bir uğultu sesi var. Gazı kesince veya debriyajı çekince ses çok daha iyi duyuluyor. Ses o hızlarda rüzgara rağmen kaskın içine kadar geliyor ve diğer sesleri bastıracak bir ses var. Sesin tam olarak neredrn geldiğini bilmiyorum ancak ön taraflardan veya motor bloğu tarafından geldiğini düşünüyoru. Bir kaç kere kontrol etmek için sağa çektim ancak gözüme çarpan birşey olmadı. Sıkıntı nerede olabilir sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    85 90 kmde geliyor diyorsunuz debriyajı çekince kesilmiyorsa bloğu elemek lazım şanzımandan sonrasına bakılmalı

Motosikleti
    Artık yok
    Lastik sesi olmasın o🤔

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Teker rulmanları olabilir.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Tam sentetik yağ mı kullanıyorsun

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    85 90 kmde geliyor diyorsunuz debriyajı çekince kesilmiyorsa bloğu elemek lazım şanzımandan sonrasına bakılmalı
    Evet debriyajı çekince kesilmiyor daha rahat duyuluyor hatta. Ayrıca sadece 85 ve 90 aralığında değil bunların üstü hızlarda da gelmeye devam ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik sesi olmasın o🤔
    Lastik uğultusundan çok daha çokt şeye benziyor arabayla geri viteste giderken çıkan o ses gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teker rulmanları olabilir.
    Teker rulmanlarından kaynaklandığını varsayarsak bu problem nereye kadar varabilir ? Zorunlu olarak servise götürmeden önce 100 km civarı bir yol yapmak zorundayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam sentetik yağ mı kullanıyorsun
    Hayır. Yarı sentetik motul kullanıyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    tekeri yerden kes elinle hızlıca çevir rulmanlar bozuksa bahsettiğin uğultuyu duyarsın.. dişli ile zincir genişliğide uyumsuz ise yine böyle sesler üretebilir.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zincir çok gergin muhtemelen.

Motosikleti
    xv250
    zincirden kaynaklanmadığını neden düşündün ? zincir dişlilerle birlikte mi değişti ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)