Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sübap ayarsızlığı vuruntu yapar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    motorda bi vuruntu hissediyorum. göze batan problem sübapları ayarsız olabilir, debriyaj biraz yukarda kavramaya başladı. bunlar vuruntuya sebep olabilir mi? veya neler vuruntulu çalışmaya sebep olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Subab ayarı vuruntu yapar ama çeşitli şekilde. Rolanti ya da viteslerde. Çok zorlarsan subab ayarı kaçar. Bunu sesten de anlarsın. Belirli bir devire gelince mi vuruntu yapıyor ? Birde silindir yatay mı? Eğer bir ayar yapacaksan ; subablar çok sıkı olursa keser , çok gevşek olursa büker ustaya göstermekte fayda var.

Motosikleti
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subab ayarı vuruntu yapar ama çeşitli şekilde. Rolanti ya da viteslerde. Çok zorlarsan subab ayarı kaçar. Bunu sesten de anlarsın. Belirli bir devire gelince mi vuruntu yapıyor ? Birde silindir yatay mı? Eğer bir ayar yapacaksan ; subablar çok sıkı olursa keser , çok gevşek olursa büker ustaya göstermekte fayda var.
    hocam sürekli değil vuruntu. hani diyelim silindir 5 defa yukarı aşağı yaptığında 1 titreme yapıyor sanki. silindir dikey. sübaplardan çok çok az ses geliyor o yüzden tam emin olamadım.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sürekli değil vuruntu. hani diyelim silindir 5 defa yukarı aşağı yaptığında 1 titreme yapıyor sanki. silindir dikey. sübaplardan çok çok az ses geliyor o yüzden tam emin olamadım.
    Ustaya göster arkadaşım kendin sakın kurcalama. Subab olabilir , ayarsız karbüratör olabilir , buji bobininde skıntı olabilir bir sürü sıkıntı olabilir ama temel sebep subabmış gibi geldi bana .

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkayetınız aklıma "erken atesleme"yı getırdı. sılındır kapak contasındakı sılındır ıcıne bır cıkıntı, yanma odasındakı capak vb. Durumlarda bunlar kor halını alıp motor atesleme zamanına ılerlerken pıston uon'ya varmadan karısımı atesler, vuruntu yapar. Tarıfınızdekı gıbı her seferınde de yapmaz. Motorunuz yenı yapıldıysa kucuk de olsa ıhtımaller dahılındedır.

Motosikleti
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkayetınız aklıma "erken atesleme"yı getırdı. sılındır kapak contasındakı sılındır ıcıne bır cıkıntı, yanma odasındakı capak vb. Durumlarda bunlar kor halını alıp motor atesleme zamanına ılerlerken pıston uon'ya varmadan karısımı atesler, vuruntu yapar. Tarıfınızdekı gıbı her seferınde de yapmaz. Motorunuz yenı yapıldıysa kucuk de olsa ıhtımaller dahılındedır.
    motor hiç açılmadı. ben hava ayarıyla falan oynadım biraz ama öncesinde de vardı bu durum. bi de hırıltılı gaz yeme durumu var. sanki çok benzin geliyor da yakmakta zorlanıyor gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)