Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bws 100 hakkında bilgi lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    offroad
    dün bir bws 2 el satın aldım ama kull klavuzu vs ni bulamadım
    Lastik basınçları kaç ps olmalı ? ayrıca başka dikkat etmem gereken hususlar ?
    kullanan ve bilgisi olanlar ! yardım edin lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    fazla tecrübem yok yani devamlılık açısından ama bildiklerimi yazayım
    *2 zamanlı ve sınıfında ki en seri ve dayanıklı motor
    *2 zamanlı olması açısından biraz fazla yakar honda beate göre filan
    *ve virajlarda biraz dikkat et zaten diğer scooterlarda da biliyosundur fazla dönüş yok virajda
    *ve başkasına verirken uyar seriliği açısından (adam gazı kökler filan)
    hayırlı olsun
    ERASER WİLL COME BACK

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bws 100
    Maksimum Hız 90 km düz yolda
    0-60km hızlanma 5-6 sn
    Yakıt tüketimi 100 km de 5 litre
    Çok dik yokuşları bile 40 km hızla çıkabiliyor.
    Benzeri scooterlardan çok daha atak
    Gaz verirken dikkatli olmakta fayda var.
    Dik yokuşlarda çok gaz verildiğinde önü kalkıyor.
    Lastiklerinin büyük ve geniş olması kötü ve kaygan zeminlerde sürüş için büyük
    avantaj

Motosikleti
    Kymco Agility City
    dostum bws 100 cc 2 zamanlı scooter sınıfında en sağlamlarındandır
    lasitk ebatları dierlerine göre geniş olduğundan yol tutuşu iyidir ve toprak çakıl gibi yerlerde çok rahat kullnılabilir
    seri bir motordur 40 kmye 3-4 saniyede çıkar her yokkusu çok rahatlıkla çıkabilirsin
    hava basınç ayarı 28ps olması lazım
    birde 100 kmde 3.0- 3,5 lt yakar 5 deiil yukardaki arkadsın motorda sorun var galiba
    :bestmt:

murder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben gecen gün kulland1m 100cc bws 100cc ye göre performans iyi fakat dediginiz gibi de degil yani benin gilera 50cc de la vinci eksoz var düz yolda ibre 100 gösteriyor tek kisi iken 100ün alt1na bile inebiliyor iki kisi iken de 95-100 aras1 ara hizlanmalarida cok iyi fakat ara h1zlarda bws biraz daha güclü malum 100cc..

Motosikleti
    Kymco Agility City
    bws nin acceleration u iyidir top speed diil

iRccAn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw\´s
    yav 100 km de 3.0-3.5 litre yakıyorsa o zmn benim motorda bi sorun var yaf benimki byaa yakıyor ortalama 70 ykr civarı
    ama motoru daha yeni aldım 300 km de

dadak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşe yaramayan bi motor diyebilirim , her motorcuda scooter servislerinde her zaman olan motorlar yamaha bws 2 tane farları ile mahsum mahsum bakan gözlerini bana dikmişti 5 yıllık tecrübeme rağmen alma derim

Motosikleti
    Kymco Agility City
    senin tecrübelerini yiyim lam ben eren
    fiyat performans oran1 en iyi olan 100cc scooter o be
    görüoz speedfightlar1 kusadasinda speedfight kalamd1 hiç hepsi dagildi
    ama 99 model bws ler bile hala piyasada ve köpek gibi gidior

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    bugün 300 km yol yaptı (bkz. Bozdağ gezisi) banamısın demedi. yaklaşık 1 saat hiç durmadan 80-90 la gitti hiçbirşey olmadı. (üstelik kiralık olduğu için yıpranmış bi makinaydı).. Honda Bali de gider aynı yolu aynı şekilde o ayrı
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

ekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki zaömanlının en büyük zaafi nedir arkadaşlar

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    speedfightı rent a bike'ta sergilersen kalmaz tabi, iyi bakarsan bak bişi oluyo mu
    bws nası 3 litre yakio anlamadım, 2 zamanlı, o kadar az yakmaması lazım
    imza, safrane

Merhaba arkadaşlar. Yorumlarınızı okuyunca buradaa soruma cevap bulurum diye düşündüm.

Birşey öğrenmek istiyorum. 2000 model bir BWS buldum, satın almak istiyorum. Bir temizliğe ihtiyacı var. Onun dışında teknik bir problemi yok. 38000 km yol yapmış.
    12 yaşında olması motor için ihtiyarlık sebebi midir ? Sağlamlık vs bakımından ne dersiniz ?

Bir ikincisi de eksozun dış kısmı, duman çıkan yerin çevresindeki dairesel kısım sararmış pas tutmuş gibi.

Ne dersiniz?

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    O kadar benzini Bws 100 e yedirme .,
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    SYM GTS 250İ evo
    bahsttiğin motor bumu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95925300/detay

benim şahsi görüşüm 12 yaşında bi scooter almak mantıklı değil. Özel durumlar hariç hani komşunun tanıdığın falan olur geçmişini falan bilirsin motorun. BW's sağlam bir motordur ama motor 12 yaşına gelmiş ve çoğu soruna gebedir. Bide şu yazdıkları km lere keşke güvenebilsek ama 38bin bana az gibi geldi seneye vursan 3200 gibi bi km yapar. Bi ustaya göstermeden alma derim. motorun yanına gidip usta üstüne binip test etsin demiyorum direk ustaya götürün. Baksın motor yağ yiyormu duman atıyormu buji kurum yapmışmı.

Lastiklerin durumu nasıl? üzerinde 4 haneli sayı vardır.Bu sayıların ilk ikisi üretildikleri haftayı belirtir, son ikisi üretildikleri yılı. eğer 4 yılı aşmışsa görünüşüne aldanma o lastik verimli ömrünü doldurmuştur.
    En son yağ ne zaman değişmiş?
    Kayış değişeli kaç km olmuş?
    Debriyajı nasıl kalkışta vuruntu varmı ses geliyormu?
    Paslanan aksamlar varmı?
    amortisörlerin durumu nasıl?
    km saati ve hız göstergesi çalışıyormu?
    elektrik aksamında sorun varmı?

Bu sorulara kendin cevap ver ve verdiğin paranın karşılığını alıp almadığına karar ver.
    bide insanlar bu tarz ufak hacimli motorları alınca masraf etmek istemezler. Zaten notere ayrı ruhsata ayrı bide sigortaya ayrı para ödedim der geçiştirir kendince.
    Motoru aldıktan sonra değişmesi gereken parçalar olabilir ihmal etme değiştir çok para harcadım diye üzülme güvenli yani olması gerektiği gibi sürüyorum de.

Eğer çok yakın bi tarihte bakıma girmemişse. Motor yağını bujiyi filtrelerini alır almaz değiştir fazla para tutmaz zaten.Lastikleride kaliteli bir marka ile değiştir örnek michelin city grip olabilir. ve bunları masraf olarak görme. Umarım kaskın vardır yoksa onuda al.

Ondan sonra bi arıza çıkarırsa mesela egzos paslanmış demişsin yakın zamanda değişmesi gerekebilir onu 2.el fiyatına ekle ve motorun bana maliyeti bukadar oldu de kıyas yap bu motoru almam benim için uygunmudur de? motorun fiyatı diğer ilanlara göre ucuz olabilir ama bu hususları çoğu insan unutuyor pirince giderken evdeki bulgurdan olup hemen motoru elden çıkarmak istiyorlar sonra notere verdikleri paraya acıyorlar. Ne sürdüğünden zevk alıyorlar ne de motor sahibi olmaktan, sonra bu heves geçiyor bidaha motora bile binmek istemeyenler oluyor.

İlgili yorumun için gerçekten teşekkür ederim. Göz önünde bulunduracağım hepsini.

Benim bahsettiği ilan şu, 37.000 km : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96027945/detay

Sahibi biraz mevsimlik kullanmış. Gidip motoru gördüm, sahibiyle tanştım v.s. Motora bakan biri gibi geldi bana. Yağı az vardı ışık yanıyordu gittiğimde. Fakat kayış vs. onlara bakmadım.
    Son bir sene falan çok az kullanmış.
    Ama son bakımını yeni yapmış. Bir sıkıntısı yok imiş.
    Muayeneyi de yeni olmuş. 2014 bilmem hangi aya kadar vakti var. Belgeler vs. yanında idi.

Sadece motorun yaşı problem midir onu sormak istedim. Kullananlar taş gibi diyor, 99'dan beri kullanıyorum diyen var.

Götürdüğüm servis motora nasıl bir not verecek o kaldı galiba.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Sayın Kemal.13.

2004 model BW's 100 scooter'imi 2008-2012 yılları arasında kullandım. 3. el olarak aldım.

99 kiloyum. Kısa mesafede dip gaz deneyeyim dedim. 80 km hıza yaklaştığımda yağ pompasının yağ yetiştirememesinden dolayı klapej yaptırdım.

Rektefiyeden sonra da iyi bir rodaj sonrası hemen hemen hiç sorunsuz eşimle beraber bizim derdimizi çekti.

İlk kalkıştaki torkunun kuvvetine hala hastayım. Yanlış hatırlamıyorsam 6 saniyede hızı 60-70 km'lere ulaşıyordu.

Motoru yaptırdığım ustanın dükkanının önünden geçerken ''abi hiç uğramıyorsun artık, bir çay içmeye gel bari'' diye seslendiğini hatırlıyorum.

1300 TL'ye aldım, 1700 TL'ye sattım. Sahibinden com da fiyatlar bana abartı geliyor. Ben de oraya ilan vererek 2 gün içerisinde satıverdim, 4-5 kişi aradı ve şehir dışına Hatay'a gönderdim.

Şehiriçi yakıt sarfiyatım yaklaşık 1 Litrede 20-22 km. kadar. (300-500 metrede bir ışık ve kilolu olduğumdan ayrıca artçılı kullandığımdan)

23000 km'de aldım. 43000'de sattım. Bir -iki bakımdan sonra en az 20000 km daha kesin giderdi bana.

Ama artık binmekten sıkıldım.

Biraz daha pazarlık edip fiyatı aşağı çekebilersen satın alınabilir diye düşünüyorum.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    SYM GTS 250İ evo
    mehmetin dediği gibi ilan biraz bana tuzlu geldi. bide yağ az vardı ışık yanıyordu diyorsun. muhtemelen yağ yiyordur artık o motor. Az yiyorsa eklersin yaksın önemli değil okadar ama 1000 km de yağın yarısını yiyorsa sorun vardır. Bujiye bi baktır çok kurum bağlamışmı. illa bw's 100 demiyorsan 2000tl ye güzel scooter ilanları var sahibinden.com da mesela

SYM Fiddle II 125
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01444249/detay

2010 model hem km si düşük. Vergisi var yıllık 92tl falan olması lazım bw's de yok 100cc altı olduğu için sanırsam. Onun dışında sym marka olarak yamaha kadar kaliteli olmasada güzeldir. aynı paraya 2010 model yeni bi fiddle ı tercih ederim kişisel düşüncem olarak. Aralarındaki yakıtın fazla farkedeceğini sanmıyorum hemen hemen aynı yakarlar.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    senin ilacın benmişim ama geç kaldın.dün tertemiz 2005 model 25.000 de motorumu sıkıldığım ve honda pcx almak istediğim için 2.250 ye verdim

benim tavsiyem biraz daha para ver en az 2004 model al.
    bws yi önerir misin dersen kesinlikle öneririm.taş gibi motor tabirini günümüzde en iyi karşılayan scooterlerden biri.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler