Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 fazer Yardım lütfen!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    wol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    iyi günler arkadaşlar.Gçen başıma bir olay geldi paylaşmak ve yardımlarınızı almak istiyorum.

2006 model fz6 motorum var 64 binde ışıklarda durdum ve motoru 1.vitese taktım debriyajdan elimi çekmeden viteste motorsiklet stop etti boşa aldım yine aynı şekilde 1.vitese taktım stop ettibu arada debriyaj kolu boşladı. ama debriyaj çekiyordu tel kopuk dedim ilk başta ama çekiyordu teli.

Kenara çektım motoru orta ayakçağa aldım motoru ve 1. viteste çalıştırdım debriyaja bastım ve motorun arka tekeri frene basmama rağmen durmuyordu.sıkı basınca stop etti.Debriyaj teli gerdirdim klips ile tutturdum.Motoru hareket ettirmeyi başardım.
    daha sonrasında ışıklarda durdum 2.vitesten boşa aldım ve 1. vitese aldım debriyajdan elimi çektim gaz verdim motor kımıldamadı
    gaz veriyorum motor hareket bile etmiyor debriyajı bırakmama rağmen.Stop ettim arabaya yükledim ustaya götürdüm.
    ustaya götürdüm usta çalıştırdı 1.vitese taktı motor hareket etti hiç bir sıkıntı yokmuş gibi gidiyor geliyordu eskisi gibi.Ben anlamadım bu işi Muhtemelen debriyaj balatam bitmişti.

Sizin görüşlerinizi almak istiyorum birde bu sıkıntı neyden olmuş olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    debriyajjın şişmiş ve bitmeye yakın olduğ için kavrama yapmamış soğuduğunda yine normale dönmüş biran önce balatayı değiştir .

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyajjın şişmiş ve bitmeye yakın olduğ için kavrama yapmamış soğuduğunda yine normale dönmüş biran önce balatayı değiştir .
    sorun hallettik debriyaj balatası kırılmış içerde komple değiştirince sorun halloldu ama nasıl kırıldı naptı anlamadım.Agresifte kullanmıyorum.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Balata kirilip motorun yagina karismis olabilir, motor yagini degistirdiniz mi?
    Fotograf var mi?
    Moto kac km'de idi?

Motosikleti
    2006 Yamaha fz6 fazer
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata kirilip motorun yagina karismis olabilir, motor yagini degistirdiniz mi?
    Fotograf var mi?
    Moto kac km'de idi?
    MOtor 64 binde motorun karterini söktükrdüm içinden balatanın kırık parçası çıktı evet şanzumanın içine kaçmamış allahtan.
    Yağı,Yağ filtresi,hava filtresi, komple değişti evet.Fotoğraflar linktedir.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)