Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

8000 devirde kesiciye giriyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim el marşı bile orjinal haliyle motoru çalıştırıyo ama bilyası bozuk olduğu için çok tercih etmiyorum, anca trafikte uygunsuz bir yerde stop ederse ayaktan çalıştıracak durumum yoksa elden çalıştırıyorum. Yakında alıcam yenisini marş dişlisinin. Sıkıştırma oranı aşırı değil ama normal seviyede. Üst ölü noktada silindir ile piston sıfır mesafede, üst kapak ile arada sadece contanın oluşturduğu boşluk var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

İğneyi bi tık yukarı kaldırınca kendine geldi motor. Resmen boğuluyomuş. 9750 deviri gördüm kesme de yapmadı. Subap ayarım tam olsaydı 11000'e vurdururdum. Fazla zorlanamaz ayarsızken, subaplarda az bişey boşluk var itecekler yerinden çıkar düşer bakarsın
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200'lük yada 250'lik diye marş motoru yok demişti cenkito. Aynı marş motoruna 250'lik adı altında fazla para vermeyin. Normalde 125'lik marş sisteminin 200'lük motoru ilk harekette az bişey ıkınarak döndürse bile sorunsuz çalıştırması lazım. Bende öyle oluyo çünkü. 3 bilyalı marş kitlemesi sorun değil.
    Aklınız da bulunsun kesiciye girer gibi yaparsa durum karbüratör ayarı ile düzelmezse direk ateşleme gücüne bakın ve modifiye ise silindir ve kol boyuna bakın piston buji tırnağına dokunup daraltmasın ve en son ihtimal daha sargının ömrü bitiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı samet6630 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatacam ,cenkito benim en son aldığım marş kavrama da 8 bilyalı şimdi benim motorda el marşı ile çalışmıyor tık ediyor duruyor. önceden sorun yoktu 125 lik 3 bilyalı varken .motorcuda tesisatı hemen değiştirelim dedi .bu kavramayı orjinale çevirirsem sıkıntı gidermi acaba. yada 200 lük kavramanın rahat çalışması için marş motorunuda mı değişmek gerekiyor.
    Sıkıştırmayı arttirdiysan o yapar
    Mars rolesimin giriş cikisinitormavida ile kısa devre yap sonuç aynı ise mars rolesi sağlamdır
    Ya akünün gücü yetmiyordur
    Yada mars motorunun
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)