Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anlam Veremediğim Subap Sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Arkadaşlar motorumda aşırı bir subap sesi vardı motor soğuk iken ses yok ama ısınınca rölantide ve sürüş esnasında tüm devirlerde ses duyuluyordu subap ayarı yaptım motor ısınsa bile ses yok ama sürüş esnasında sadece 4000 devirde aşırı bir subap sesi var diğer devirlerde hiçbir şekilde ses duyulmuyor bu olaya bir türlü anlam veremedin sorun nerde olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Fikri olan yok mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Eksantrikte sıkıntı olmasın veya başka bir sorun da yanıltıyor olabilir

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksantrikte sıkıntı olmasın veya başka bir sorun da yanıltıyor olabilir
    bu motor üstten egzantrikli değil ses üst kapağın ordan geliyor
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Merhaba arkadaşlar ben de bugun subap ayarı yaptırdım usta yapalım dedi ses gelmeyen motordan subap sesi gelmeye başladı bu normal mi kafayı yemek üzereyim motor cbr 125 2014 yarın orjinal servisine götürmeyi düşünüyorum

Birde serviste subap ayarı yaptırmak kaç para?

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Subap ayarı motor soğukken filler çakısı ya da diger adıyla sentil kullanılarak motora özel belirtilen degerlerde yapılmalıdır. Piyasada ustayım diye gezenlerin çoğu bunları bimez, bilse de beklemek istemez ezberr iş yapar. Hal böyle olunca da yapılan ayar bir işe yaramaz.

Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarı motor soğukken filler çakısı ya da diger adıyla sentil kullanılarak motora özel belirtilen degerlerde yapılmalıdır. Piyasada ustayım diye gezenlerin çoğu bunları bimez, bilse de beklemek istemez ezberr iş yapar. Hal böyle olunca da yapılan ayar bir işe yaramaz.
    Orjinal honda bayiinde yaptırcam ama ücreti ne kadardır ki? Motorda gaz veriyorum resmen sanki bisi titriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Arkadaslar orjinal honda servisinde 140 liraya subap ayari yaptirdim ses kesildi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal honda bayiinde yaptırcam ama ücreti ne kadardır ki? Motorda gaz veriyorum resmen sanki bisi titriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Arkadaslar orjinal honda servisinde 140 liraya subap ayari yaptirdim ses kesildi
    140 lira mı??! Parça değişimi filan mı oldu altı üstü subap ayarı yağ bakımı aynı para tutuyor 140 lira nasıl olur

Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140 lira mı??! Parça değişimi filan mı oldu altı üstü subap ayarı yağ bakımı aynı para tutuyor 140 lira nasıl olur
    Motoru komple indirip topladığı için bu fiyatmış

AvcıBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial
    Subap ayarı yapıldıktan sonra ( sentil çakısı ve işini bilen bir usta tarafından kitapçık verisine göre) ısınınca ses geliyor ise egzantirik kontrol edilmeli. Egzantirik zinciri veya gergisinden yapıyor olabilir. Ama şu ihtimal de var bendeki motosiklet(hero) model yılı farketmeksizin ses yapıyor. Alışınca duymuyorsun😂

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bloktan egzantrikli motorların piyanoları bozuksa ayar tutmaz , belirli devirlerde ses yapar , yine bloktan egzantrikli yıpranmış motorların subap ayarını sıcakken yapmak daha iyi sonuç verebilir , sıcak subap ayarı motor stop edilir edilmez yapılmaz , motor stop edildikten sonra bir saat beklenmeli..

hakan499 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal mh drift 150
    0 km mh drift 150 aldim suan rodaj evresindeyim. bahsettiginiz sikintinin benzerini yasamaktayim 4. ve 5. viteste sabit devir giderken sanki motor bloguna vuruyolarmis gibi ara ara ses yapiyo. bu subab sesi boyle bisey mi acaba ?

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru komple indirip topladığı için bu fiyatmış
    Arkadasim. Cbr 125 te supap ayari icin motoru komple indirdik dedilerse agir yalan soylemisler.

Motor ust kapagi 2 civatayla acilir. Piyanolar ordadir zaten sentille ayarini yapar geri kapatir. İsi bilen usta icin 15 dakikalik is.

Hayir ederi odur ben ona karismam. Ama ylan soylemek nasil da kolay. Motoru komple indirip toplamis bir de. Ne o supap ayari tapti ust kapktan. Allahim ya.

Neyse arkadasim gecmis olsun. Biraz bilgi sahibi olsan sen de o adama hayirdir krank mi degistirdin motoru komple indirip toplamak ne laka derdin ama kismet artik.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Benim kripton vardı hep sabap sesi yapardı, kendim ayarlıyorum, sentil çakısı aldım, fakat boşluk kalınca ses kesilmiyor, tamamen boşluğu çok sıkmadan almak gerekiyor yoksa ses asla kesilmiyor, sabap eğrileri diye başta korkuyordum fakat birşey olmuyordu, boşluğu alıp çok sıkmadan sabitlemek gerekiyor, yada aşırı az boşluk kalmalı yoksa 0,5, 0.6 falan hikaye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)