Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum 70in üstüne çıkmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    merhaba arkadaşlar. motosiklet konusunda daha çok yeniyim tanışma kısmında da belirttiğim gibi honda cbr 125 aldım 2013 model ve 5000kmde. motorumun bakımları tamam gazı açıp düzgün vites attırmayla 4.viteste 70e kadar gayet rahat ve seri bir şekilde çıkıyorum ve orda kalıyorum yeni olduğum için motordan korkup zorlayamıyorum ama birkaç keresinde gazı ne kadar açtıysam da 70-71-72 şeklinde yavaş yavaş çıktı sonraki vitese atacak kadar devirlendiremedim hiç. motorumda sorun mu var yoksa normal mi? motorda orjinali harici sadece önceki sahibinin taktırdığı saçma sapan bir egzoz var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uguzyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Normal bir olay değil. Yapılan rodaja bağlı olmakla birlikte aynı motosiklet (2013 Cbr125) 4. viteste 90'a kadar çıkıyor. (10.000 devire geliyor)
    Motorun 110-120'ye kadar çok seri olmasada ortalama bir şekilde hızlanması lazım. Sonrasında sizin söylediğiniz olay başlar.
    Bence bir ustaya görünmeniz şart.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    4. Viteste kaç devire geldiğinde 70 oluyor ? Ve yavas yavas artıyor ? bunu söylerseniz yorum yapabiliriz, ayrıca 5. viteste ne gibi tepki veriyor ya da 6 da? Egzoz takilmis ise, hava ayarlarının doğru yapılmış olması gerekir, bu da motosikletin çekişini düşüren bir detaydır.

Motosikleti
    CBR 125R
    4.viteste 5800-6bine geldiğinde 70 oluyor. dediğim gibi yeterli deviri alamadığım için hiç 5e çıkmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

Alıntı uguzyc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bir olay değil. Yapılan rodaja bağlı olmakla birlikte aynı motosiklet (2013 Cbr125) 4. viteste 90'a kadar çıkıyor. (10.000 devire geliyor)
    Motorun 110-120'ye kadar çok seri olmasada ortalama bir şekilde hızlanması lazım. Sonrasında sizin söylediğiniz olay başlar.
    Bence bir ustaya görünmeniz şart.
    rodajdan kaynaklanabileceği aklıma geldi ama rodaj gerçekten bu kadar etkiler mi bilemiyorum.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.viteste 5800-6bine geldiğinde 70 oluyor. dediğim gibi yeterli deviri alamadığım için hiç 5e çıkmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

rodajdan kaynaklanabileceği aklıma geldi ama rodaj gerçekten bu kadar etkiler mi bilemiyorum.
    Peki 6.000 bin devirden sonra gazı sonuna kadar açtığın zaman devir yükselmiyor mu yani?
    A.Türker bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    bence vitesleri düşük devirde atıyosun haliyle devrini alıp hızlanamıyor motor..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    CBR 125R
    Leopassia kardeşim yükselmiyor malesef :/egzoz hava ayarına baktırayım dediğin gibi ayrıca 3.viteste biraz daha devirleneyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:37 ----------

Enes kardeşimin dediği olabilir araba mantığıyla bazen çok düşük devirde vites atıyorum 4e atarken biraz daha devirleniyim öyle deniyim. Bu arada soyadımız aynı

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    O motor enjeksiyonlu degil mi beyinli yani hava ayarini nasil yapacaklar ? 70 i gecmemesi anormal bir durum. Sizin anlatmanizla bir sey anlasilmiyor acikcasi bir tamirci yolu gozukuyor size

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motor enjeksiyonlu degil mi beyinli yani hava ayarini nasil yapacaklar ? 70 i gecmemesi anormal bir durum. Sizin anlatmanizla bir sey anlasilmiyor acikcasi bir tamirci yolu gozukuyor size
    Egzoz takildiğinda ecu bunu fark etmediğinden dolayı stok egzoz varmış gibi davranmaya devam edeceği için motosiklet sacmalayabilir. Bunun ayarı pc ile sağlanabildiği gibi, orjinal egzozu takarak da eski haline getirilebilir.
    A.Türker bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125R
    Motorda sıkıntı yokmuş dediğiniz gibi devirli denetim hiçbir sorun olmadı. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)