Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 125 Esd motordan gelen şıkırtı (yada tıkırtı) sesi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, motorum 2011 model 28500 kmdedir. Yaklasık 200 kmdir bu ses var tecrübeli olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler iyi forumlar.

Video için tıklayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    sübap sesi gibi, ama ustalar gelir doğru şekilde yorumlar birazdan. muhtemelen sübap ama.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Anormal bir ses yok gibi normal,rolantideki subab sesi de normal,bunun dışında gazı açtıktan sonra kompresyonda anormal bir ses varsa ki kameradan çok anlaşılmıyor o vakit krank rulmanından gelen bir ses olabilir,çok kişi bilmez fakat ybr lerin ciddi sıkıntısıdır krank rulmanlarının dağılması.

Düzgün yürüyorsa hiç kurcalama.

Bugün işten anlayan abime baktirdim krank kolundaki bilyalarda geliyor ses dedi doğru mudur sizce

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Aynı ses bende de vardı
    Özellikle motor soğuk iken motorun sesi toktu ama motor ısınınca ses tizleşiyor ve subaplardan öyle ses geliyordu subap ayarı yaptım ses kesildi egzoz subapı 0.08 mm olmasına rağmen 0.05 mm sentil girmiyordu yani çok sıkıymış

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı ses bende de vardı
    Özellikle motor soğuk iken motorun sesi toktu ama motor ısınınca ses tizleşiyor ve subaplardan öyle ses geliyordu subap ayarı yaptım ses kesildi egzoz subapı 0.08 mm olmasına rağmen 0.05 mm sentil girmiyordu yani çok sıkıymış
    Eyvallah kardeşim yarın ilk işim subaplara bakmak olucak.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    arkadaşlar benim motordanda böyle bir ses geliyor baktırsam mı baktırmasam mı kararsız kaldım uzun yola çıkıcam 3 gün motor üstünden inmicem neredeyse sorun olur mu ?

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD '10 / Honda CBR 929RR '01
    Rulman gibi geldi ama subap olabilir. Video ile olacak iş değil. Eğer rulman ise kullanmaya bağlı olarak bu km normal. Takılacak ise rulman SKF vefa FAK markalı olmalı ki 50-60 bin km daha götürsün. Türk istiyorsanda ÖRS iyidir. Subap ise o kolay yarım saatlik işi var.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    merhaba arkadaşlar benim ybr esd dende şıkırtılı bi ses geliyo gaza basınca o ses hızlanıyor (motorun sesini bastırıyor nerdeyse) ve arkadanda
    hafif tıkırtımsı bi ses gelip gidiyor.

sorum şu bu ses ilerleyen zamanlarda motosiklete zarar verir mi?
    o arkadan hafif gidip gelen tıkırtımsı ses nedir?

krank gibi bi ses yok tak tuk pat pat gelmiyo ses ve yakıt tüketimi iyi 110 a cok rahat cikiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)