Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor gaza boguldu calismiyor!!nolcak simdi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BmwPower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX-R 750
    Arkadaslar selamlar,
    motor gaza boguldu ve simdi calistiramiyorum.Bujileri cikarip temizlememi önerdi bi arkadasim.Ama hem biraz üseniyorum hemde yapip yapamiyacagima emin degilim cünkü daha önce motor üzerinde hic bisey söküp takmadim!!bildigniz baska bi yolu varmi bu cig benzini bujilerden temizlemenin?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Birkaç dakika bekle,sonra gazı sonuna kadar açıp o şekilde tutarak marşa bas 5-6 saniye içinde çalışmazsa marşı bırakıp 10-15 saniye bekleyip tekrar deniyoruz.
    NOT: GAZI İLK KEZ SONA KADAR AÇTIKTAN SONRA KESİNLİKLE ÇALIŞANA KADAR OYNATMIYORUZ sadece marşı bırakıp bekliyoruz.
    Amaç hava girişini maksimum tutarak havalanmasını sağlamak gaz kolu her oynadığında ekstra yakıt girer,o yüzden oynatmıyoruz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jikleyi aç yada çek nasılsa sistem ona göre ve gazıda sonuna kadar çek ve marşa bas
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı
    Birkaç dakika bekle,sonra gazı sonuna kadar açıp o şekilde tutarak marşa bas 5-6 saniye içinde çalışmazsa marşı bırakıp 10-15 saniye bekleyip tekrar deniyoruz.
    NOT: GAZI İLK KEZ SONA KADAR AÇTIKTAN SONRA KESİNLİKLE ÇALIŞANA KADAR OYNATMIYORUZ sadece marşı bırakıp bekliyoruz.
    Amaç hava girişini maksimum tutarak havalanmasını sağlamak gaz kolu her oynadığında ekstra yakıt girer,o yüzden oynatmıyoruz.
    Boğulmuş motora hava lazım.. Eklenecek başka bir şey yok
    MEEEEAAAAAAAUV

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı cgl125 adlı üyeden alıntı
    jikleyi aç yada çek nasılsa sistem ona göre ve gazıda sonuna kadar çek ve marşa bas
    Aman jigleyi çekme.Jigle zengin karışım sağlar sen zaten yeterince zenginsin

Motosikleti
    GSX-R 750
    Arkadaslar saolun tavsiyelerniz icin birazdan gidip deniycem bakalim insallah olur!!
    Ihtiyar arkadasim nerden cikardin zengin oldugumu, valla hic alakasi yok parayi kim kaybetmiste ben bulayim

Arkadaslar az önce denedim ama maalesef olmuyor!! marsa 5 saniye kadar basiyorum sonra yavas yavas marsta kendiliginden duruyor.bikac defa denedim galiba simdi daha cok boguldu ben simdi ne pok yicem ya

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    depo kapağını aç şişme yapmış olabilir havalandır benzinin uçar ama :D yada başka sorun var benzinde pislik su vs motoru 1. vitese tak debriyaja bas biraz hızlanınca debricajı bırak (vurdur) marş yetersiz çeviriyor olabilir ama ben otomobilde genellikle depo kapağı ve hava filtresini söküp karşılıklı havalandırırım tık diye çalışır ama motor konusunda çok tecrubeli olduğum söylenemez birşey varsa çalışmaz hiç olmadı servise git

TWG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    otomobilde aynı durumla karşılaştığımda yakındaki bir taksi şoförünün söylediğini yaptım ve işe yaradı

marşa kısa aralıklarla basıyorsun ama kesinlikle gaz vermeden
    bir kaç sefer çalıştırmayı deniyorsun araba öksürüyor gibi oluyor sankş :D
    ve 5 bilemedin 6. da olur gibi geliyor
    ama burada kısa denemeler yapman gerekiyo ve hemen tekrar marşa basmalısın

yani marşa bas 1-2 sn
    anahtarı geri çevirdin (arabada marş anahtarla düğmeli diil artık sen sadece düğmeye basıp çekecen heralde)
    tekrar marşa bas

kolay gelsin umarım işe yarar...

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı BmwPower adlı üyeden alıntı

Arkadaslar az önce denedim ama maalesef olmuyor!! marsa 5 saniye kadar basiyorum sonra yavas yavas marsta kendiliginden duruyor.bikac defa denedim galiba simdi daha cok boguldu ben simdi ne pok yicem ya
    belkide senin akü ölmüş.. yeterince çeviremiyodur.. bence akü takviyesiyle br dene..
    CBR 600F Honda,

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    rezerv musluğundan kapat benzin akışını gazı sonuna kadar aç marşa bas bu şekilde bi kaç kez dene eğer akü biterse yokuş aşağı vurdur yüksek devirlere çıkabileceği hızlarda vurdur ama mesela 1.vites 30 km hız motor çalışmayacaktır ilk seferde o şekilde in aşağı kadar gazı sonuna kadar açık tut ama çalışır gibi olur tekrar stop ederse benzin musluğunu aç tekrar bas marşa çalışır ve jigleyi falan açma jigle benzinin daha fazla silindire girmesini sağlar zengin karışım oluşturur ve soğuk havalarda kolay çalışmasını sağlar
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    bence seninkisi boğulmaktan değil deponda pislik var eğer bunlarlada çalışmazsa

Motosikleti
    GSX-R 750
    Arkadaslar ilginize gercekten cok tesekkürler!!ama maalesef sorunu hala halletmis degilim dün bi ara Ihtiyarin dediklerini uyguladim ama hic etki etmedi.bu arada aküyede biraz yüklendim galiba.arabadan cektim elektirigi tekrar denedim yine olmadi.diger arkadaslarin önerilerini tek tek deniycem bakalim olana kadar.baska fikri olan varsa hepsine acigim yeterki calissin yine

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    bence bizimle eğliniyorsun çalışmaması eğer ciddiysende servise git daha çok zarar vermeden motora

burak..01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 150 chopper, bmw R69 & hero honda
    eğer bujileri temizleyeceksen en kolay yolu söyliyim.bujiyi sök.uc tarafını güzelcene temizle görceksin o ucu kapakara olmuştur.yada ıslaktır.o tortuyla ıslaklığı bi şekilde gider.korkma,sökerkende takarkende hiç bir problem yaşamazsın.emin ol.ben otomotiv bölümünde okuyorum.eğer istersen yeni bir buji de alabilrsin tabi.ok.

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Arkadaşım motorum boğuldu diye başlık açmışsın .eğer boğuk olsaydı 2 gündür çoktan kururdu bu sıcaklarda.senin sorunun başka 1-2 marştan sonra hemen arkaya dolan ve eksozu kokla benzin kokusu alıyorsan ateşleme problemin var.sonra devamını anlatırım.

Arkadaslar saolun tavsiyelerniz icin birazdan gidip deniycem bakalim insallah olur!!
    Ihtiyar arkadasim nerden cikardin zengin oldugumu, valla hic alakasi yok parayi kim kaybetmiste ben bulayim

Kendin söylüyorsun zengin olduğunu fakir adam benzinden boğulurmu

Motosikleti
    GSX-R 750
    Alıntı darjeling adlı üyeden alıntı
    bence bizimle eğliniyorsun çalışmaması eğer ciddiysende servise git daha çok zarar vermeden motora
    Yaw arkadasim yeminle bak ya niye egleneyim ben sizinle baska isimmi yok!!Ihtiyar dostum sen beni güldürdün bu saatte Allahta seni güldürsün insallah.
    bu arada bu canina yandigimin memleketinde henüz günes yüzü dogru dürüst görmedik.belki inanmiycaksiniz ama hala yaniyo kaloriferler.neyse mevzuyu dagitmayalim yoksa baska yere tasinabilir bana öyle geliyorki ben yavastan en yakin servise dogru yol alsam iyi olcak.bu servis olayida burda kötü,türkiyedeki gibi ucuza yaptirmak zor, iscilik pahali burda!!ama bakalim yarinda deniycem biraz yine olmazsa artik bakcaz caresine.Burak dostum dediginin bi kismini denedim aslinda.tanki yerinden cikardim ama bujileri cikarmayi basaramadim.cevirdim olmadi,cektim olmadi nasil cikarmam gerktigini inan anlamadim.elimde kalmasindan korktum geri taktim tanki yerine.ateslemede sorun oldugunu sanmiyorum cünkü arada bi devir alcakmis gibi ses geliyor fakat uzun sürmüyor.arada bi egsozdan silah patliyormus gibi ekstrem yüksek ses geliyor.yarin imkanim olursa calistirma denemelerimi kaydedip sizinde izlemenizi saglarim.daha iyi fikir edinirsiniz.

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Esas motorun hayırlısıyla çalışsında o zaman gülgülebildiğince

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    Arkadaşım motoru gerçekten bu kadar zorlamışsan boğdugun kesin.Önce bujiyi sök temizle yağlarını al.Sonra küçük bir zımpara kağıdı ile bujinin ateşleme kısmını temizle arasına toz kaçmışır büyük ihtimal.Sonra temizlediğin bujiyi tak.Motosikleti bir salla deponun dibine oturmuş olan yağ benzine karışsın.Sonra musluğu kapat jikleyi aç.Motorun marşsız ise anahtarı çevirmeden bir kaç kol vur.Sonra çalıştır emin ol en geç 2. marşta çalışacaktır.11 yıldır az uğraşmadım boğulan motorlarla...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Yaw arkadasim yeminle bak ya niye egleneyim ben sizinle baska isimmi yok!!Ihtiyar dostum sen beni güldürdün bu saatte Allahta seni güldürsün insallah.
    bu arada bu canina yandigimin memleketinde henüz günes yüzü dogru dürüst görmedik.belki inanmiycaksiniz ama hala yaniyo kaloriferler.neyse mevzuyu dagitmayalim yoksa baska yere tasinabilir bana öyle geliyorki ben yavastan en yakin servise dogru yol alsam iyi olcak.bu servis olayida burda kötü,türkiyedeki gibi ucuza yaptirmak zor, iscilik pahali burda!!ama bakalim yarinda deniycem biraz yine olmazsa artik bakcaz caresine.Burak dostum dediginin bi kismini denedim aslinda.tanki yerinden cikardim ama bujileri cikarmayi basaramadim.cevirdim olmadi,cektim olmadi nasil cikarmam gerktigini inan anlamadim.elimde kalmasindan korktum geri taktim tanki yerine.ateslemede sorun oldugunu sanmiyorum cünkü arada bi devir alcakmis gibi ses geliyor fakat uzun sürmüyor.arada bi egsozdan silah patliyormus gibi ekstrem yüksek ses geliyor.yarin imkanim olursa calistirma denemelerimi kaydedip sizinde izlemenizi saglarim.daha iyi fikir edinirsiniz.

hoca öncelikle bujinin üstünde kapak wardır.. arkadan kalın kablo girişi fln wardır.. hah işte onu direk çek-sök.. ve buji ortada.. o bujiyide buji anahtarı yardımıyla(motorun takım çantasında mevcuttur bu anahtar) döndürerek söküyosun.. ama bayağı bir tur döner.. zaten bittiğinde kendini bırakır.. bujiyi sök sil.. ince zımpara ile iki uç arasını temizle.. sonra tak yerine.. bunları yapmasan bile yeni buji ile değiştir.. champion marka buji iidir.. tak dene.. ama galiba sen arada bir çalışıp geri durduğundanda bahsetmişsin.. o zmn sorun hava filtreside olabilir.. tıkanmış yeteri kadar hava alamıyo olabilir.. o zmn servis gerekebilir..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Motorun profilinde yazanmı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler