Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 yag akitiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    nmtears - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abilerim, ablalarim.
    bir f650 motor aldim oldukca temiz (di) fakat 2 - 3 hafta kullandiktan sonra
    bir baktim alet oluk oluk yag akitiyor. daha once hic akitmiyordu.

calistigim yerin onu, motosikleti koydugum yer, mermer zemin les gibi oldu .
    resmen kilo kilo yag akitiyor . neden olabilir acaba ?
    sekmandan olabilir dediler baktim arastirdim sekmandan olsa motor yag yakar
    onu da anlarsin renginden bilmemnesinden.

karterden akan yag tahliye hortumundan fiskiriyor. 3 tane tahliye hortumu var.

neden olur ne yapmak lazimdir ? ciddi biseymidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ciddidir tabiki!ancak ben tahliye hortumundan yağ fışkırmasını anlamadım.bir acayiplik var bu işte.yanlışmı baktın acaba?silindir contalarını kontrol ettinmi.conta patlaksa dışarıdan belli olur, yağ sızıntısını görürsün.bide yağ seviyesini kontrol et bakalım.fazla yağ olmasın.sonucu haberdar et.

Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    şanzıman çalışırken içeride bir basınç oluşturur.bu basıncın atılması için şanzımanın bir havalandırma boşluğu bulunur.eğer havalandırma boşluğu tıkalıysa (genelde şanzıman yağ doldurma tapaları delikli oluyor) şanzıman bulduğu ilk boşluktan yağı fışkırıtr.
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

nmtears - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bastan yaziyorum bir onceki elimde patladi ->

off puff buyuk bir dert acmadan bu iside hallettik. motoru ankarada BMW nin meshur bir ustasina goturdum. bakar bakmaz anladi. asagida bi conta var o yiprandiginda boyle yaparmis. onu degistirdi, yagini degistirdi.

fazla yag koymaktan olmadigindan emindim + evet tahliye hortumundan yag atiyordu. hava basinci ile yukari cikan yag hava filtresinin ordan tahliye hortumundan disari fiskiriyormus.

ilgilenen arkadaslara tesekkurler

Aynı sorundan şu anda bende muzdaribim. Ancak problemin çözüm cevabı okadar üstünkörü yazılmış ki. anlamak çözmek için ne olmak lazım bilemedim.
    Bu problemle karşılaşan başka bir F650 kullanıcısı varsa , problemi çözdüyse buraya çözüm yolunu neyi nasıl değiştireceğimizi anlatabilirmi acaba?
    yalnız şöyle olmazsa sevinirim..."""aşağıda bi conta varmış,"""
    sağ statör kapağının altında yanında solunda gibi gibi olursa ben ve benim gibi bu problemle uğraşan arkadaşlara gelecekte istifade etmeleri için net bi cevapta verilmiş olur.
    teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler