Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cruiser oturunca gacur gucur sesler geliyor:)

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    rks cruiser 250 var, 500 km'de, 1 aydır binmiyordum, bugün üzerine oturunca iğrenç gacur gucur sesler geldiğini farkettim, aynı teneke misali hemen bir sürü yerine würth ve wd40 yağlayıcılar sıktım ama nafile, ses gitmedi, sese amortisör mü neden olur yoksa vida bağlantıları mı acaba? çat diye kırılacak diye korkmaya başladım servis yol mu gözüktü acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bir tümsekten veya çukurdan geçerken de gıcırdıyor mu?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Uzerine oturup yaylaninca oluyor, cukura dikkat etmedim

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Teknik detayını tam bilmiyorum ama benim motorumda da vardı ama servis sağa sola wd40 sıkıp gönderdi, ses kesilmedi. Sonra sanayide araba için gittiğim servisteki ustaya sordum, inceledi ve arka maşanın kenarlarında sağ ve sol birer tane gres memesi buldu. Bu memelerden diferansiyele gres basılan uçla gres bastık ve ses geçti, belki sizde de aynısı vardır. Bu işlem yapıldığında motor sıfıra yakındı bu arada.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    tesekkurler, yarin hemen bakayim, umarim denk gelirim, keske foto olsa...

gres kirmizi mi sari miydi acaba, ya da kaucuklu vs?

bu ucuz markalarin en buyuk sorunu bence servislerin sifir km motoru iyi hazirlayip kullaniciya hazir vaziyette sunmamasidir, alan kisi de giderken parcalar dokulmeye vs baslayinca

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkurler, yarin hemen bakayim, umarim denk gelirim, keske foto olsa...

gres kirmizi mi sari miydi acaba, ya da kaucuklu vs?

bu ucuz markalarin en buyuk sorunu bence servislerin sifir km motoru iyi hazirlayip kullaniciya hazir vaziyette sunmamasidir, alan kisi de giderken parcalar dokulmeye vs baslayinca
    Valla gresin türünü bilmiyorum, tabancanın içinde land rover diferansiyellerinde ne kullanılıyorsa o vardı bastılar direk Servislerle ilgili çok konuştum kıstıracaklar beni, hepsine gönülden hayırlı işler diliyorum Yoldan geldim bayılmak üzereyim, yarın çekip eklemeye çalışacağım kusura bakmayın
    www.capitalcitychoppers.org

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haci linkte boyle yaziyur
    Genelde bol rahat kıyafetler yerine dar şeyler giyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı eek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla gresin türünü bilmiyorum, tabancanın içinde land rover diferansiyellerinde ne kullanılıyorsa o vardı bastılar direk Servislerle ilgili çok konuştum kıstıracaklar beni, hepsine gönülden hayırlı işler diliyorum Yoldan geldim bayılmak üzereyim, yarın çekip eklemeye çalışacağım kusura bakmayın
    tesekkurler, bende plastik kapakli bir seyler hatirliyorum ne ise yaradiklarini bilmiyordum, umarim cozeriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

linkte sele altindaki salincaklarin sokulup yaglanmasi gerekiyor deniyor, montaj hatasi gibi bir sey heralde...

http://www.motosiklet.net/forum/arch...557-p-126.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

son cozum onerisi

http://www.raptorriders.com.tr/forum...php/t-169.html

"Arkadaşlar bende Class kullanıcısıyım (kapalı amortisör) bende sizin gibi ilk başlarda amortisörden gacırt gucurt ses geliyor zannediyordum ancak gerçeği bana servisi değil eski bir motosiklet tamircisi arkadaşım gülerek söyledi ..(çünki servis amortisor değişmeli demişti.)

İşin aslı şu bizim motorların arka lastiği tutan salıncak ile şasinin birleştiği yerde bir mil var o mil zamanla yağsız kalıyor ve bu sesler çıkmaya başlıyor

Arkadaş daha derdimi anlatır anlatmaz iki anahtar ve yağdanlığı eline alıp mili söktü mili ve yatağını yağlayıp sıktı. ve sonuc ne dersiniz tık ses ne gacırt ne gucurt yok bende dövünüp duruyordum amortisörler gitti diye.

O sesin ordan çıkacağına hiç inanmazdım hatta amortisörden geldiğine de emindim ama demekki öyle değilmiş

Aklınızda bulunsun boş yere amortisör değiştirmeye kalkmayın..

İnşallah birilerine yardımcı olabilmişimdir."
    karacabeg bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son cozum onerisi

http://www.raptorriders.com.tr/forum...php/t-169.html

"Arkadaşlar bende Class kullanıcısıyım (kapalı amortisör) bende sizin gibi ilk başlarda amortisörden gacırt gucurt ses geliyor zannediyordum ancak gerçeği bana servisi değil eski bir motosiklet tamircisi arkadaşım gülerek söyledi ..(çünki servis amortisor değişmeli demişti.)

İşin aslı şu bizim motorların arka lastiği tutan salıncak ile şasinin birleştiği yerde bir mil var o mil zamanla yağsız kalıyor ve bu sesler çıkmaya başlıyor

Arkadaş daha derdimi anlatır anlatmaz iki anahtar ve yağdanlığı eline alıp mili söktü mili ve yatağını yağlayıp sıktı. ve sonuc ne dersiniz tık ses ne gacırt ne gucurt yok bende dövünüp duruyordum amortisörler gitti diye.

O sesin ordan çıkacağına hiç inanmazdım hatta amortisörden geldiğine de emindim ama demekki öyle değilmiş

Aklınızda bulunsun boş yere amortisör değiştirmeye kalkmayın..

İnşallah birilerine yardımcı olabilmişimdir."
    Eğer çukurlarda/tümseklerde de aynı ses çıkıyorsa ben de bunu önerecektim. Arka mafsal dış etkenlere çok açık olduğu için böyle sorunlar çıkabilir. Arka mafsalla şasiyi birleştiren mil gıcırtı yapıyor muhtemelen, temizlik + yağlama ile çözülür.
    nven bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    benim lastiklere beyaz yanak takmak için lastikler sökülmüştü, muhtemelen takan usta greslemeden taktı diye düşünüyorum ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bugün en sonunda mecidiyeköydeki yetkili servise gidecek vakti buldum

usta anında teşhisi doğru olarak koydu, salıncak mili yağsız dedi, çok yıkamaktan da olur dedi, aslında muhtemelen her vidayı sıkma huyumdan oldu, neyse %80 oranında düzeldi, geçmezse gel komple sökelim dedi ama yağ zamanla etkisini daha iyi gösterir dedi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)