Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaz takılı kaldı!! (yardım edin)

Motovento
    REKLAM ALANI
    efo88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125mt
    arkadaşlar merhaba benim 125lik mondial im var. bugün yolda giderken motorun gazı takılı kaldı hemen anahtarı kapattım sağa çektim motoru orta sehpaya aldım sağı solu kurcaladım birşeyler yapmaya çalıştım derken bi bakayım oldu mu diye moturu ayaktan çalıştırdım arka lastik yere değiyomuş ben çalıştırınca motor şaha kalktı ve takla attı arka sepet dökümünden kırıldı sol tampon çöktü far yerinden çıktı motor yan yattı ama tekerlek hala dönüyodu sonra kapattım motoru servisi aradım 3-4 km uzaktaydı gelemeyiz dedi sonra içerde yayın takılı kalmış olabileceğini söyledi açtım koltuğun altını karbüratorün ordaki yay gazı çekince geliyo bırakınca geri dönmüyo onu bi şekilde geri getirdm ama yine de gaz verince geri gelmiyodu sonra 20-30la zar zor servise gittim içerdeki gaz telinin yıpranmış olduğunu söylediler 8milyon tel+15milyon işçilik aldılar değiştrdiler.. ben o aceleyle soramadım
    benim motorum şu an garantide acaba garanti kapsamına girip bedava yaptırır mıydım????
    35 AJ 8397

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    sadece gaz telini yaptırabilirdn bence..
    CBR 600F Honda,

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    23 ytl için muhattab olmaya değmez boşver.servıslerden cok sıkayet vardı en son
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burda iş işten geçmiş ama durumu tespit ettirip motorunda oluşan hasarı bile alabilirdin hata sana ait değil ...bu gibi durumlarda bilgili olalım .23 milyon için değmez deme zaten hasarın sadece o değil..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Yine ahhh dün akşam üzeri marketten profiterol aldım bozuk çıktı.fişine baktım 8 ytl götürdüm geriye iade ettim iyimi ettim acaba????????????
    NOOOOOOOTT:bu market evime 23 km uzaklıkta ve benim transporter km'de 20 ykr yakıyor(toplam 46 km )ben hesaptan anlamam siz hesaplarmısıniz?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    yaaa valla bu milletin servislerden cektiği nedir bee!!!!
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mondial doğal dır ben çok gördum arza onlardaaa
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

Motosikleti
    Mondial 125mt
    yani ben haybeye mi verdim 23ytl yi yaf arkadaşlar öğrenci adamım koyuyo valla... iş işten geçti de bilinçli olmak önemli tabi saolun...
    35 AJ 8397

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Yorumsuz çin malları kollıyanları var hadi bakalı çıksın bakalım şimdi nasıl savunacak mondiali

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar sorun çin malı değil servis sorunudur zaten nedir bu çin malı japon malı savaşı anlayabilmiş değilim!!!

Bende suzuki tr nin getirdiği grand eagle var yaklaşık 5 6 kere servise gidip orasını burasını ayarlatmışlığım vardır. Şimdiye kada rdeğişecek olan tek parça yedek depo musluğudur ki (3.5 ytl) kırıldığından dolayı değişmektedir. Bunun haricinde servise hiç para vermişliğim servisin benden para istemişliği yoktur.

Asıl öenmli olan motoru alırken servisle iyi bir diyolog kurmak, elemanlara ki zaten çok genç oluyorlar bir arkadaş hafasında yaklaşmak. İzmir Suzuki Doğa motor servisi bu gün çok yoğun olduğu halde benim buji sorunumu hemen çözüp beni en fazla 5 dakika beklettiler. Ve sorunumu çözdüler. Bu motor çin malı ama türkiye dispüratörü suzuki ile aynı. uzun lafın kısası önemli olan motoru nerden aldığınız aldığınız yer sadece bir dükkan mı yoksa aynı yerde servis var mı? Yeni motor alacaklar için kesinlikle izmir bornova da ankara asfaltındaki doğa motoru tavsiye ederim suzuki ve motana (çin malı motorları bu adla satıyorlar) tüm motorları görmeniz paranızın yettiği zevkinize göre bir motoru incelemenizdir. Hemen arkasında yer alan otomobil ve motor teknik servislerini gezmenizi tavsiye ederim. En ufak bir sorunda hem nereye getireceğinizi bilirsiniz hem de motoru teslim alarken ilerdeki sorunları çözeceğiniz ustalarla tanışabilirsiniz.

efo88 arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, umarım bundan sonra olabilecek olan sorunları en sorunsuz şekilde teknik servisine çözdürebilirsin. Unutmayınız motoru satan dispiratörlerin bazı sorumlulukları vardır, ama hakkını aramayan hiç kimseyede insanlar (ne yazık ki ) haklarını vermiyorlar. Teknik servis varsa ilk gidilecek yer orasıdır. Eğer servis işinin ehli değil sorumsuz veya ilgisizce ilk iletilecek yerde dispiratördür eğer onlarda tınlamazsa tükjetici mahkemeleri veya bu konuda çalışan sivil toplum örgütleri mutlaka size yardımcı olacaklardır.

Motosikleti
    Mondial 125mt
    sağolun ilginize...
    35 AJ 8397

burik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojin as125t yaza inşallah ybr olacak
    walla adam boşuna pahalı fiyat koymuyo bence servisle alakası yok marka olan markanın( honda yamaha vs.) hiçbir zaman ne serviste nede motorda problem oluyo 2lira mondial veya başka marka alacağıma gider 3liraya ybr almayı tercih ederim beni çok ürkütüyo çünkü altımdaki asya motordan çektiğimi bi allah bi ben bilirim ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler