Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 250r bakım periyotları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Arkadaşlar bakım periyotları konusunda kararsız kaldık.Servis kitapçığında yağ değişimi 1000-12000-24000,yağ filtre değişimide yağ ile birlikte.Hava filtresi 18000km de bir.Buji 24000 de kontrol 46000 de değişim diyor.3000 de bir yağ ve filtre değiştirmeye aloşmış olan bana bu periyotlar çok fazla geldi.Arkadaşlarla da anlaşamadık.Cbr 250 r kullanıcıları ne yapıyorsunuz bakım konusunda?
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Hondaya dava aç kazanırsın. O ne öyle binek araca mı biniyorsun ? 4K da bir yağ 8K da bir yağ, yağ filtresi,buji en idealidir. Her zaman yağ ile filtreyi değiştirmekde de yarar var diyorum mümkünse tabi

Çoğu arkadaşın da bana katılacağına inanıyorum.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Koskoca hondanın 12 binde bir bakım aralığı verdiyse mutlaka bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Yoksa adamlarım servislerine bir düşmanlığı falan olması lazım para kazanmasınlar diye.Sık değiştirmek isteyen arkadaşlar yağ filtre değişimini yine 4 yada 8 binde bir yapabilirler ama yapmasalar bile motor bu şartlarda garanti kapsamından çıkmaz.
    PULSAR NS 200

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    bende 4-5000 km de bir yağ ve filtre değişimi uygun diye düşünüyorum
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu periyotlar mühendislerin hesapladığı ortalama kmler tabi bu şehir içinde farklı uzun yolda farklı pistte farklı kmler yapar örneğin bazı araçlarda yağ değişim uyarısı vardır opel ve mercedeslerde 15 bin km denirken şehir içinde kullandığım araçta 9 bin kmde bu ışık yanmaktadır bazen ben 5 binde bir yağlarını değiştiririm kafam rahat olsun diye motora uygun yağ olduktan sonra sıkıntıda çıkarmaz sende bu faktörleri göz önünde bulundurarak bir km belirleyebilirsin

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    teşekkür ederim cevaplar için
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bakım periyotları konusunda kararsız kaldık.Servis kitapçığında yağ değişimi 1000-12000-24000,yağ filtre değişimide yağ ile birlikte.Hava filtresi 18000km de bir.Buji 24000 de kontrol 46000 de değişim diyor.3000 de bir yağ ve filtre değiştirmeye aloşmış olan bana bu periyotlar çok fazla geldi.Arkadaşlarla da anlaşamadık.Cbr 250 r kullanıcıları ne yapıyorsunuz bakım konusunda?
    2013ten alinti :D

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    piste çıkıp deli gibi gazlarsanız, 1000 km olmadan bile yağ değiştirmeniz gerekebilir.
    kitapçıkta yazılanlar günlük sakin kullanım değerleri baz alınarak belirlenen ortalama rakamlar.
    siz çok devirli kullanıyorsanız 4000 km yerine 3000 de değiştirin, çok sakin kullanıyor, 6 bin devri geçmiyorsanız 5000 km de değiştirin. tamamen size kalmış..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)