Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Vitesli motor nasıl kullanılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı Rölanti adlı üyeden alıntı
    yazılanlar aklında kalsın derim ama pratik olmadan bişii ifade etmezler uygulamalı olarak birinden öğrenmen lazım bu arada panikleyip ön frene asılma aynı zamanda gaz da verirsen zaptedemezsin
    Boşver ister istemez lastik yakmış olurdum
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Sakal kardeşim ben iyice öğreneyim sanada öğretirim ama cidden pek kolay değil. Vitesleri, debriyajı, frenleri ya aynı araba gibi düşün. Ama onun elle yapılanı. Alışana kadar biraz zahmet çekmek gerekiyor sanırım.
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Ralf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mulhacén 659
    Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı
    Şimdi ben anladımda, 1. vites aşağı...2.3.4.5 yukarıya yine vites küçültürken aşağıya doğru peki 1. vitesten boşa atmak nasıl bişey bu boş vitesi anlatın arabadaki gibide sallanıyo mu bu boşta..
    Hayır sallanmıyo, ama hemen hemen her motorda vitesin boşta olduğunu gösterir bir ikaz lambası vardır.

Not:

1- Vals yapmayı nasıl okuyarak öğrenemezsen, vitesli motorda okuyarak öğrenilmez, teknik bilgiyi alırsın ama mutlaka yanında bi eğitici olmalı.

2- Otomobilde 1nci vitesten 3 veya 5nci vitese takabilir veya 5nci vitesten 2 veya 1 nci vitese direkt inebilirsin ama motorda vites her seferinde 1 kez büyür veya küçülür. Patinaja düşmemek için çoğu motorda 4000 devir de değiştirmek iyi bi yöntemdir

Geçengün bunları bilseydim 750 cc super sport suzuki kullanıcaktım
    Herşeyde bi hayır var belkide şimdi motorun zararını ödüyo olacaktın

Geçengün bunları bilseydim 750 cc super sport suzuki kullanıcaktım
    Kardeş sende tuttunu kapıyosun al bi motor takıl kafana göre No beleş

Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Arkadaşlar ben geçengün sitemizin üyesi blackhawk ın cbr 125 motorunu kullandım hiç zorlanmadım bir daha kullansam kırkyıllık motorcular gibi motor kullanırım
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Ben de pek anlamam vitesli motordan.Hatta sadece bir kere Destinyofrock ( kader ) repsol ü kullanmıştım.Bakırköy meydan da iki tur attım bi sorun yaşamadım ilk defa kullanmama rağmen.
    Güzel bişi ya vitesli daha zevkli oluyo.Otomatik araba kullanmakta zevksiz bence.En güzeli herşeyin manuel i.
    Bilgi veren arakdaşa teşekkürler gerçekten yardımcı oldunuz.
    BBRR de dediği cd yi almaya çalışıcam.
    Herkeze ii sürüşler....

Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Motorun kalitesi viteslerin kolaylaştırıyo, rahat geçiyor mesela onun için insan biliyor ilk kullanan insan kaçıncı viteste olduğunu gösteren bi motor kullanması daha iyi mesela 3. viteste ilk defa kullanan kişi boşa atıcak onun için bence ilk önce en aşağı kadar bassın 1. vitese geldikten sonra hafif yukarı kaldırsın vitesi

tgunes2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili dostlar..yazılanları bi okudum da,, süper açıklamalar var hiç vakit kaybetmeden motoru sürmeye gidiyorum....wın wınnnnn...

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Motorun kalitesi viteslerin kolaylaştırıyo, rahat geçiyor mesela onun için insan biliyor ilk kullanan insan kaçıncı viteste olduğunu gösteren bi motor kullanması daha iyi mesela 3. viteste ilk defa kullanan kişi boşa atıcak onun için bence ilk önce en aşağı kadar bassın 1. vitese geldikten sonra hafif yukarı kaldırsın vitesi
    arada sirada nokta/virgül kullanmak okumayi cok kolaylastiracak...

motorsiklet yolda giderken birinci vitese gecmek istemiyecektir. cok sert basmadigin sürece ikiden bire almak yerine bosa alirsin zaten.

bazi motorsikletlerde kacinci vitesde oldugunu görüyorsun. ama bence bunun sadece cok uzun süre ayni viteste gittigin zaman faydasi var. sehir icinde sürekli vites degistirirken cok önemli degil. zaten vites araliklari (yani vitesler arasi oran farklari) arabadaki kadar cok degil.

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    SAKAL
    Bence sen herkez gibi ilk kullanacaksan bitane çin malı motor al çok güzel öğrenirsin hem parçalasanda sorun olmaz çünkü çok ucuz,
    sonra bbr mi alıyon ne alıyosan al,
    ilk kullanımda pahalı bi motor alıpta şansızamanı dahıtırsan sana pahalıya patlar
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    sol taraf debriyaj sag taraf on frendir. Vitesli motorda debriyaj hafif hafif birakilir motor hafif titremeye baslar ve one dogru hareket edersin ilk baslarda debriyajdaki kavramayi ogrenmek icin debriyajla kalkmayi dene hic gaz verme cunku arac racing motor ise az devirlendirim ole kalkim derken karsidaki agaca cakilma imkanin mevcuttur anlamazsin bile

Kullanmayi bilmiyorumda hicbir araca dememek lazim f16 olsa yaparim diceksin korkunun ecele faydasi yok. Ama tabe ilk seferinde aracin ivmelenmesini anlamak icin yaninda birilerinin olmasi iyi olur ve sadece debriyajla gaz vermeden kalkmayi dene cunku gazin sana napcagini hesap edemezsen teper motor seni
    Dikkatli ol sakal

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    öncelikle sana vitesli motoru veren olursa onu bir güzel döv..
    çünki seni sevmiyordur..
    buradan teoriyi aldın anladıkda ya debriyajı hızlı bırakıp..
    gazı hızlı açarsan ya altından makına kaçarsa..
    ya durmaz bir yerlere veya birine vurursan..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

Carlitoturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250 (sattı)
    Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı
    bbrr Forever

Baris Abİ Dİyosa Vardir BİŞİ Hoca ??

Al Dİyosa Alicaz Bİz Mesela Komple Grup Olarak ??

SÜrÜyoz Halbukİ Vİteslİ Motosiklet ?
    Ama Yİnede Alicaz ??

Al Dİyo Usta ÇÜnkÜ ?
    Üzme Onu Sakal ?
    Teslimiyetçi zihniyet. Sürü psikolojisi. Üzücü
    [FONT="Fixedsys"][I]My mOtO LoVé is indescribablé ..! [/I][/FONT]

Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Arkadaşlar ben motor kullanabiliyorum ya bana tavsiyelerde bulunmayın bilmeyen arkadaşlara sorularında yardımcı olun

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Arkadaşlar ben motor kullanabiliyorum ya bana tavsiyelerde bulunmayın bilmeyen arkadaşlara sorularında yardımcı olun
    biz yinede sanki sen hic bilmiyormussun gibi davranalim, herseyi anlatalim. yeni baslayan veya basliyacak biri okudugunda faydasi da dokunur...

tormator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Asya Motor AS 200 GY-2 yi ilk aldığım zamanlardı. Bizim evde dik bir yokuşun ortasındadır. Bahçede birinci vitesle alıştırma yapıyordum. Bir türlü cesaretlenip bahçeden çıkamıyordum. Bir gün böyle olmayacak sokağa çıkayım dedim. Bahçe kapısının önüne kadar gelip elim debriyajda durdum. Uzun uzun nefes alıp verdim. Bir ara yılıp geri dönmeyi düşündüm. Sonrada gözümü karartıp debriyajy yavaş yavaş bırakıp gazıda vermeye başladım. Sonra noolduysa oldu; motor beni aniden alıp karşıdaki duvarda bıraktı :-) Ne günlerdi beee...

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 3 - 5 türlü şanzıman var olurmu öyle 1 aşağı 2 yukarı yaw
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    Chopper | Truva 250-4
    Bende 2 gün önce 250 lük chopper aldım ilk gün arkama birini alıp trafige cıktım o gün ögrenmiştim vitesli kullanmayı biraz dikkat lazım ve ana yolda motor kullanmak mahalleden daha kolay.

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    bende hiç vitesli kullanmadım ondan çok dikkatli okudum yazıları. benim sorum şu olacak debriyaja basmasak vites deişmezmi?
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    helal ossun be walla bilmeme ragmen tekrar ögrenmiş oldum:D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler