Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Marş basmıyor ama denemediğim kalmadı motor çalışmıyor..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YUKİ SPİTZER 250
    Herkeze hayırlı günler dilerim,motorum yuki spitzer 250 bir yıldır kullanıyorum yaklaşık ve ilk defa böyle bir arıza verdi,pazartesi günü motorumu güzelce yıkadıktan bikaç saat sonra şehire geçmeye karar verdim (yazlık bağdaydım). motorum sıkıntısız çalıştı fakat ortalama 2 km gittikten sonra birden bire stop etti birçok kez denememe rağmen marş basıyor fakat motor çalışmıyordu,hepinizinde ilk tavsiyesi olacağı üzere buji'den şüphelendim ve ittirerek 2 km geri döndüm. bujiyi söktüm üzerinde nem veya ıslaklık yoktu genede içime sinmedi ertesi gün yeni buji aldım getirdim taktım ateşleme sıkıntısı yok kıvılcım atıyor, karbüratörü söktüm tahliyesini boşalttım içinde su vb birşey çıkmadı hava filtresini temizledim tekrar parçaları taktım gene sonuç başarısız, akşam üzeri bi basayım dedim zar zor çalıştı ama hafif bi gaz verdiğim an stop etti ardından bidaha bastım gene çalıştı biraz bekleyip gaz verdim gene stop,artık sinirlerim bozuldu eğer şunuda kontrol et diyeceğiniz birşey varsa yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler...ha bu arada benzin var ve elektrik düğmesi kapalı konumda değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    büyük ihtimal yatak sardı

Motosikleti
    YUKİ SPİTZER 250
    eğer dediğiniz gibiyse benim yapabileceğim birşey varmı,çünkü burdan bir tamirciye motoru götürmem çok zor.

Ayni sorun bendede vardi karburatoru soktum her yerini temizledim memeler dahil siz memeleri bidaha temizlemeyi deneyin

Motosikleti
    YUKİ SPİTZER 250
    karburatörü neyle temizlediğinizi öğrenebilirmiyim,açıkcası dün söktüm ama alt tahliyesini açmaktan başka pek birşey yapmadım bozarım korkusu ile birde meme diye tabir ettiğiniz bölüm ne tarafta bulunuyor ,dün bi hata edip boğulduğu içinmi çalışmıyor acaba diyerek hava ayarı ilede oynadım ,hiç ellemesem daha iyiydi galiba

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Motorcuya götür bir şekilde, alternatif yöntemleri deneyip sonuç alamadıysan bir şekilde götürmen gerekicek, aynı durum cbr250 si olan bir arkadaşımın başına geldi iki gün önce, yıkadıktan sonra bindi gitti, motor çalışmadı, sonra çalışıp gaz verince stop ediyordu, yatak sarmış.

Yağına bakın yağ var mı ?

Motosikleti
    YUKİ SPİTZER 250
    yağ azalmış durumda fakat yatak sarması gerekecek kadar bitik vaziyette değil motor dik konumda iken motor bloğun'daki göstergede yağ görünüyor.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı REDLİNE38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ azalmış durumda fakat yatak sarması gerekecek kadar bitik vaziyette değil motor dik konumda iken motor bloğun'daki göstergede yağ görünüyor.
    bir motorcuya götürmen en iyisi, arkadaşın yatak sarma sebebi yan sanayi yağ filtresi kullanılmış ve filtre parçalanmış.

Motosikleti
    YUKİ SPİTZER 250
    peki yağ takviyesi yapsam dediğin gibi bir durum söz konusu ise toparlama ihtimali varmı yoksa sarma gibi bir olay olduysa bunun tamirden başka çözümü yokmudur.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    peki yağ takviyesi yapsam dediğin gibi bir durum söz konusu ise toparlama ihtimali varmı yoksa sarma gibi bir olay olduysa bunun tamirden başka çözümü yokmudur.
    insallah sarmamıştır da basit bir olaydır sardıysa yeni motor yaptırcan işte, yukide sanırım 1000 lira kadar masraf olur ama yuki karbüratörlü ise ondanda olabilir, yağ koyman işe yaramaz. olan olmuş bi kere oluyor.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ATEŞLEME YAPIYORSA karbüratörle ilgili bir sıkıntı var denemek için hava filitresine sırıngayla az benzin fışkırtın çalışıyorsa karbüratör memeleri tıkanma vs olmuştur veya biyerden hava alıyordur. yatak sarmasında motor değişik sesler yapar zor döner.yagı olan motor kolayla yatak sarmaz.Anlamıyorsan bir motorcuya müracaat et.

Motosikleti
    YUKİ SPİTZER 250
    şuan için büyük bi araç bulmaktan başka yapabileceğim birşey yok anlaşılan,teşekkürler agrasive..

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ATEŞLEME YAPIYORSA karbüratörle ilgili bir sıkıntı var denemek için hava filitresine sırıngayla az benzin fışkırtın çalışıyorsa karbüratör memeleri tıkanma vs olmuştur veya biyerden hava alıyordur. yatak sarmasında motor değişik sesler yapar zor döner.yagı olan motor kolayla yatak sarmaz.Anlamıyorsan bir motorcuya müracaat et.
    yağı olan motor yatak sarar, kawasaki ve honda da iki arkadaşta denk geldim, yağ vardı ama iki motorda yağ filtrelerinin yan sanayi olmasından yatak sardı.

Motosikleti
    YUKİ SPİTZER 250
    ha şunuda belirtmeyi unuttum affola, dün şırınga ile karbüratörün içerisine benzin sıkıp denedim çalıştırmayı marşa bastım gene bir sonuç yok sonrasında hava filtresini çıkardığımda filtrenin altındaki boş bölüme atmış sıktığım benzini ,yani benzin karbüratörden tan tersi istikamete gelmiş alt tahliyesini açarak benzini ordan boşalttım sonrasında..

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    bu motordaki yag filitresi by paslı yag olsun kolayla bir sey olmaz ancak yag pompası bozulur veya tıkanırsa oda çok zor ihtimal. arkadaş marş ın rahat bastıgını yazmış saran motor dönmez veya katur kutur ses yapar

Motosikleti
    YUKİ SPİTZER 250
    o konuda gv 650i 'ye katılıyorum scooter kullanırken başıma gelmişti yatak sarmış kontak hiç basmıyor marş tık diyor dönmüyoru

Motosikleti
    Yamaha mt09
    o konuda gv 650i 'ye katılıyorum scooter kullanırken başıma gelmişti yatak sarmış kontak hiç basmıyor marş tık diyor dönmüyoru
    Arkadaşlar yatak boşaltmış bir kawasaki ile servise kadar gittik, ayrıca motor çalışıyordu, gaz verince üst devirlerde garip sesler yapıyordu, 100 den sonra saçmalıyordu, tam yatak sarmamış ama boşaltmış dedikleri şeyi yapmıştı. Her yatak saran motor çalışmaz marş basmaz diye birşey yok, iki gün önce arkadaşın başına da geldiğinde motor çalışıyordu, ama bir dakika sonra felan gaz verince stop ediyordu.. başımıza geleni yazıyorum yanlış anlamayın, honda bugün serviste komple motor yapılacak.

karburatörü neyle temizlediğinizi öğrenebilirmiyim,açıkcası dün söktüm ama alt tahliyesini açmaktan başka pek birşey yapmadım bozarım korkusu ile birde meme diye tabir ettiğiniz bölüm ne tarafta bulunuyor ,dün bi hata edip boğulduğu içinmi çalışmıyor acaba diyerek hava ayarı ilede oynadım ,hiç ellemesem daha iyiydi galiba
    Benzinle temizledim meme karburatorun altini sokunce orda ortadaki tornavidayla sokersiniz kolay temizlemesi memeleri igne vs gibi seyle temizleyin ortaki ama dikkat yan tarafindada var hava vidasi onu elleme

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    benzini geri atıyorsa subabalarda sıkıntı var filitreyi çıkarıp bir daha sırıngayla benzin pükürterek dene benzini geri atıyorsa subablar eksantirik zinciri kaydırmış veya atlamış olabilir.

Motosikleti
    YUKİ SPİTZER 250
    karbüratörün alt tablasını sökerek içini açıp temizlememi tavsiye edermisiniz yoksa bütün halindemi temizlemeliyim açınca toplayamama ihtimalim varmı içindeki yapısı karmaşıkmı ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)