Arkadaslar merhaba motorum piaggio x9 250 2005 model 17000 km varyator kayisi 2014 haziran ayinda deyisti ve bakimlari o tarihte yapildi.
Bundan 1 ay evvel artcim ile istanbuldan tekirdaga seyahatimde donus yolunda sole bisey fark ettim. Normal seyrederken gazi kapattigimda kask takiliyken duyabileceginiz bi ses duyuyorum bole metal sesi gibi sanki motorun egzozu dusmus asfalta surtuyor gibi ama bunu sadece yuksek hizda (90 100 110km) gazı biraktigimda yapmisti.Motoru sga cektim baktim bisey yok sora devam ettik.
1 ay sonra bu gun bostanciyq gittim giseleren sora yol bostu gene artciyla gazi actim yine ayni hizlarda gazi kapattigimda sanki anahtarlar birbirine deyiyormus gbi ya da bi surtunme metal surtunmesi gibi bi ses oluyor ve sora kesiliyor bunu frene basmadigim durumlarda yapiyor yani frenle alakasi yok

Normal sehir icinde seyrederken boyle bi ses duymadim.Motorun gidisatinda da bi gariplik yok.Saga veya sola cekme yok frenler gayet guzel durduruyor.

Soyle bir sey soyleyeyim biliyorsunuz x9 250 olan modelde cift on disk var.Ön diskimin 1 tanesi gecen sene disk kilidi yuzunden yamuldu ve orjinali ile serviste degisti.Acaba ondan mi kaynaklinor yoksa baska biseymi ama frene basmadigim halde de bu ses cikiyor diskten kaynaklandigini pek sanmiyorum.