Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sürüşte telefonu duyamama? Önerileriniz...

Motovento
    REKLAM ALANI

Benim telefonum samsung sürüşte çalarsa anlıyorum cebimde titreşim hissediyorum elimi üstüne koyuyorum titrediğinden emin olmak için titriyorsa ona göre biliyorum çaldığını :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pardus81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    http://www.aliexpress.com/item/Free-...103865880.html

İki aydır bunu kullanıyorum gayet kullanışlı. Amacım sadece telefona cevap verme sorununu cozmekti, hem telefona cevap verebiliyorum hem de müzik dinleye biliyorum. Başka cihazlarla hic bağlantı kurmadim çünkü etrafımda bağlantı kuracak başka cihaz yok. Tavsiye eder miyim? Kaskin fazla ses almıyorsa ve ucuz olsun diyorsan tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Aynı dert benim s3 te de var, telefon tapa gaz çalsada motorun üstünde hissiyat veremiyor
    Samsung HM 1500 türü bir blutooth kulaklıkla bu olay çözülür.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Çok acil değilse, motosiklet üzerindeyken telefonla konuşmayın, durduğunuz zaman konuşursunuz kim aramışsa.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alttaki ürünü kullanıyorum. 150'yle giderken bile konuştuğum oluyor. 40 dolar bişiy. Kulaklıdı Jackdı 50 takla atmaya gerek yok. Bi ay kenara üç beş para atıp alınabilir. Sağladığı fayda verdiğiniz paranın 10 katı. Motosiklete harcadığım paralardan en az üzüldüğüm bu kulaklık ve buğu için pinlock aparatları. Paralarına göre mucizevi iş görüyorlar. Bu arada 500-600 verip mağazadan markalı garantili ürün almak da bi fikir. Lakin benim fikrim değil

ilkerabi bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski takoz telefonumun titreşimi yüksekti. Sürüşte Çalsa hemen titreyince hemen anlıyodum.
    Ama bozuldu telefon.
    Gittim yeni yetme androidli telefon aldım. Htc marka. Ama titreşimi çok düşük. Sürüşte çalsada anlaşılmıyor. Sesini sonuna kadar açtım. Motorun sesi ve rüzgardan oda duyulmuyor.

Aman bluetooth lu kulaklık kask falan demeyin uçmuş fiyatları. Kablolu kulaklıkta tam bir eziyet...

Ne önerirsiniz? Sürüş esnasında telefonun çaldığını nasıl anlarız?
    Eğer işiniz gereği, sürekli telefonla konuşmak durumunda değilseniz, sürüş esnasında çalan telefonu açmaya çalışmak son derece tehlikeli diye düşünüyorum.

Ben telefonun çaldığını duyayım, çeker sağa konuşurum derseniz, orası başka.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok acil değilse, motosiklet üzerindeyken telefonla konuşmayın, durduğunuz zaman konuşursunuz kim aramışsa.
    Hocam zaten başlıkta ve yazıdada belirtiğim gibi. Sorun sürüşte tel çaldığı zaman duyamamak. Herhalde tel çalınca müsait bir yerde durup konuşma özgürlüğümüzde vardır.
    Ama sürüşte tel ile konuşmaya bende karşıyım elbet.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Çok afedersiniz ama kaskın kulaklığından herhangi bir fiziki yetimizi kullanmadan yaptığımız telefon görüşmesi neden "son derece tehlikeli" olsun? Aklınız oraya gider dikkatiniz dağılır diyorsanız, Yolda bişiyler düşünmekle aynı şey. Bence elini kolunu motordan ayırmanı gerektirmeyecekse bi zararı yok. Telefonu açmayınca sanki dikkatin dağılmıyor mu? Çaldı da niye çaldı? Kim aradı, bak bi daha arıyo? acaba önemli miydi? biri mi öldü, çocuğum mu oldu? İşten mi kovdular? Dur sağa çekip açayım. Durur çevirirsin arayan numarayı, "bankanıza ait kredi kartı ekstreniz ....." Hay senin. Bağla kaska devam et. Takmayın bu kadar.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok afedersiniz ama kaskın kulaklığından herhangi bir fiziki yetimizi kullanmadan yaptığımız telefon görüşmesi neden "son derece tehlikeli" olsun? Aklınız oraya gider dikkatiniz dağılır diyorsanız, Yolda bişiyler düşünmekle aynı şey. Bence elini kolunu motordan ayırmanı gerektirmeyecekse bi zararı yok. Telefonu açmayınca sanki dikkatin dağılmıyor mu? Çaldı da niye çaldı? Kim aradı, bak bi daha arıyo? acaba önemli miydi? biri mi öldü, çocuğum mu oldu? İşten mi kovdular? Dur sağa çekip açayım. Durur çevirirsin arayan numarayı, "bankanıza ait kredi kartı ekstreniz ....." Hay senin. Bağla kaska devam et. Takmayın bu kadar.
    Hocam sizin intercom çok güzel.
    Şarj olayı nasıl oluyor. Pili değişebiliyormu?
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Pili degismiyor. Haftada bir sarj ediyorum neredeyse. Telefon ve muzik icin kullaniyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)